Zoren Hedef Fiyat 2024 – Temettü 2024

Zoren Hedef Fiyat ve Zoren Temettü içeriğinde Zorlu Enerji’nin Borsa İstanbul’da (BIST) listelenen adıyla ZOREN’in hedef fiyat ve temettü tahminleriyle birlikte tarihlerini inceleyeceğiz.

BIST içerisinde bazı hisseler yükseliş eğilimindedir ve ZOREN bu bağlamda hareketli saatler geçirmektedir. 2022 yılında pek çok piyasa katılımcısının yüzünü güldüren ZOREN, bu yılda bir atılım gerçekleştirebilir. 2024 BİST100 endeksine göre Türkiye’nin en büyük 100 şirketi arasında giren ZOREN, piyasa katılımcılarının yüzünü güldürebilir.

KAP ve SPK açıklamalarıyla birlikte Beyaz Finans ekibinin analizleri doğrultusunda ZOREN hakkında 2023 yılına dair her şeyi içeriğimizde bulacaksınız. İçeriğimize geçmeden önce En İyi 15 Yapay Zeka Coinleri yazımıza da göz atarak yapay zeka konusunda çıkarılan kripto paralara bakabilirsiniz.

Zoren Hedef Fiyat 2024

Zoren Hedef Fiyat içerisinde Zorlu enerji hissesinin Borsa İstanbul’da listelenen adı olan ZOREN, çift hane hedefine doğru ilerlemektedir. 2000 yılından beri borsada yer alan bu hisse, zaman zaman piyasa katılımcılarını üzse de 2022 sonları itibariyle hareketlenmeye başlamıştır. Özellikle son kert içerisinde piyasa katılımcılarının gözünü Borsa İstanbul’a çeviren ZOREN, çift hane hedefine oldukça yakın durmaktadır.

Günlük ve aylık grafiğine baktığımızda 4.50 ila 5.0 arasına sıkışmış görünen Zorlu enerji hissesi, Zoren, dünyanın en büyük yatırım ve finansal araştırma kuruluşu olan Morningstar verileri ve güncel açıklamalar doğrultusunda hedef fiyatı tahmin edilmiştir.

  • Zoren Hedef Fiyat: 8.45 TL
  • Zoren Güncel Fiyat: 4.73 TL
  • Zoren Getiri Potansiyeli: %51.62

Ayrıca Türkiye’nin en değerli şirketlerinden SASA Polyester için SASA Hedef Fiyat içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Zoren Hedef Fiyat 2023Pin
Zoren Hedef Fiyat

Zoren Temettü 2024

Zoren Temettü için SPK onayıyla birlikte verileceği tahmin edilmektedir. Zorlu Enerji genel kurulunun temettü dağıtma kararını oy birliği ile onaylamasıyla birlikte gözler SPK’ya çevrilmiştir. Borsa İstanbul üzerinde ZOREN borsa koduyla listelenen hisse, ağırlıklı olarak bedelli hisse dağıtmaktadır. Zoren Bedelsiz 2024, Mayıs ila Haziran ayları arasında dağıtılma ihtimali bulunsa da ağırlıklı olarak bedelli hisse dağıtıldığı hatırlanmalıdır.

Borsa İstanbul’da payları işlem gören şirketin hisselerinden, hisseleri oranında paydaşlarına dağıtılacak olan ZOREN hisseleri, şirketin Türkiye’nin en iyi 100 şirketi içerisine girmesiyle çok fazla rağbet göreceği tahmin edilmektedir.

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler içeriğimize hala göz atmadınız mı? Bağlantıyı kullanarak en çok kazandıran ve kazandıracak olan güncel listemizi inceleyebilirsiniz.

Zoren Temettü 2023Pin
Zoren Temettü 2023

Zoren Temettü Veriyor Mu 2024

Zoren Temettü Veriyor Mu konusunda her yıl üçüncü veya dördüncü çeyrekte Zoren temettü vermektedir: geçmiş 10 yılına bakıldığında Mayıs-Haziran arasında düzenli olarak temettü dağıttığı görülür. Bununla birlikte SPK onayıyla bağlantılı olarak Temmuz ve Ağustos ayları arasında da paydaşlarına temettü verebilmektedir.

2023’de Temettü Verecek hisseler yazımızı okuyarak diğer hisselerin de ne zaman temettü vereceğini tarihleriyle birlikte öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte ZOREN’in ağırlıklı olarak bedelli temettü dağıttığını da belirtelim.

Borsa da IEYHO BIST koduyla işlem gören Işıklar Enerji’nin hissesi IEYHO Hedef Fiyat 2023 içeriğimize de bakabilirsiniz.

Ancak Beyaz Finans ekibinin hazırladığı içerik tamamen kişisel görüşlere dayandığı için yatırım tavsiyesi değildir. Beyaz Finans ekibi yatırım danışmanlığı hizmet vermemektedir: içerik sadece okuyucuyu daha fazla araştırmaya yöneltmek ve bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Zoren Hedef Fiyat 2024 konusunda SPK, KAP ve Zorlu Enerji hisselerinin hareketleri inceleyerek çift haneli rakamlara ulaşacağı sonucuna varılmıştır.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

1