Yeni Çıkan Coinler Hangileridir? – Coin Projeleri

Yeni Çıkan Coinler ve Coin Projeleri kapsamında 11 adet yeni kripto para piyasa sürülecektir. İçeriğimizde yeni coin projeleri incelenecektir.

Teknolojiyle iç içe yaşadığımız bu dönemlerde sanal para birimlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Yeni çıkan coinlerden önce Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar üzerinden pazar payı elde etmek isteyen yeni kripto paralar düzenli bir şekilde piyasaya sürülmektedir. Piyasaya sürülen 11 yeni kripto coini sizler için listeledik. Bu yazıda bu coinleri detaylıca inceleyebilir, bu coinler hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlgili içerik: “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?

Piyasaya Çıkan Yeni Coinler Nelerdir?

Uzun veya kısa vadede yatırım yapmayı planlayan kişilerin öncelikli hedefi kripto para birimleri olmaktadır. Bu nedenle kripto para birimlerine alternatif olarak sunulabilen pek çok altcoin piyasaya sürülmektedir.

 • Tamadoge (TAMA) : Tamadoge coin, Metaverse evrenininde kullanılabilen ve yatırımcıların ilgisini kısa sürede üzerine çeken coinlerden biridir.
 • Battle Infinity (IBAT) : Piyasaya sürülen bu coin, yatırım yapılabilecek en iyi coinlerin arasında yerini almaktadır.
 • Lucky Block (LBLOCK) : Düzenli Jackpotlar sunmasıyla yatırımcıların ilgisini üzerine çeken bu coin, yeni çıkan coinler arasında kısa sürede popüler olmayı başarmıştır.
 • DeFi Coin (DEFC) : Yatırımlarını DeFi sektöründe bulunan coinler üzerinden yapan kişilere büyük avantajlar sağlayacak coinlerden biri de DeFi coindir.
 • Dogecoin (DOGE) : Adından sıkça söz ettiren coinlerden birisi de ‘Meme Coin’ potansiyeli bulunan ve en iyi coinler arasındaki yerini alan Dogecoin’dir.
 • Avalanche (AVAX) : Ethereum’a rakip olarak piyasaya sürülen coinlerden biri de Avalanche coindir.
 • Hedera Hashgraph (HBAR) : Block zincir teknolojisine sahip en iyi coinler arasında Hedera coin ön sıralarda yer almaktadır.
 • Theta (THETA) : Yatırımcıların ilgisini çeken coinlerin başında Theta coin yer almaktadır.
 • ApeCoin (APE) : Yüksek fiyat potansiyelini göz önünde bulunduran yatırımcıların ilgisi ApeCoin üzerinde yoğunlaşmaktadır.
 • Fantom (FTM) : Düşük işlem maliyetleri sayesinde çok fazla talep gören Fantom coin, yatırımcılara pek çok avantaj sağlamaktadır.
 • Ankr (ANKR) : Kripto para alanında en heyecan verici coinlerden biri de Ankr coindir.

Ayrıca okuyunuz: “DeFi Coin Nedir? – DeFi Coinler Mum Yakıyor!

Yeni Çıkan CoinlerPin
Yeni Çıkan Coinler

Yeni Çıkan Coinlerin Özellikleri Nelerdir?

Kripto para piyasasına olan talebin fazla olmasıyla her geçen gün yeni coinler çıkmaktadır. Bu yeni çıkan coinler, uzun veya kısa vadede yatırım yapmayı planlayan kişiler için alternatif gelir kaynağı olmaktadır. Peki yeni çıkan bu coinlerin özellikleri nelerdir?

Ayrıca kripto para işlemleri için kritik öneme sahip “Kripto Cüzdan Nedir?” içeriğini de okuyunuz.

Tamadoge

Tamadoge coin, merkeziyetsiz kripto para birimlerinden biridir. Bu coin, Metaverse evreninde alım – satım işlemleri için kullanılmaktadır. Evcil hayvanların yer aldığı bu evrende doge avatarı oluşturmak, üremek ve diğer kişiler ile rekabet etmek Tamadoge coinin avantajlarından bazılarıdır.

Battle Infinity

Battle Infinity coin, en iyi coinler arasındaki yerini almıştır. Bu coin, P2E oyununda yer alan öğeleri satın almak için kullanılmaktadır. Metaverse platformunda oldukça talep gören Battle Infinity, kullanıcıların token takas etmelerine olanak sağlamaktadır.

Lucky Block

Yeni çıkan coinler arasında adını kısa sürede duyurmayı başaran Lucky Block coin, NFT yarışma platformudur. Merkezi olmayan bu coin, hiçbir coğrafi kısıtlama olmadan herkesin kazançlı çıkacağı çekilişleri düzenlemektedir.

DeFi

DeFi coin, DeFi Swap borsasının yerel ve en yeni tokenlerinden birisidir. Kullanıcılara alım-satım ve takas gibi işlemlerini kolayca yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu coin, merkezi olmayan coinler arasında yer alır. Yeni çıkan coinler arasında en çok gelecek vaadeden coin olarak bilinir.

Dogecoin

Dogecoin, kısa süre içerisinde popülerliğe ulaşmış ve hemen hemen her yatırımcının ilgisini çekmiş önemli coinlerden biridir. Sosyal medyada da adını duyuran bu coin, uzun veya kısa vadede yatırım yapmak isteyen, risk almak isteyen yatırımcıları cezbetmektedir.

Avalanche

Geliştiricilere dApp oluşturmaları için imkan tanıyan Avalanche Coin (AVAX), merkezi olmayan coinler arasında yer almaktadır. Hızlı ve ölçeklenebilir yapısıyla kısa sürede ilgi çeken bu coin, üç ayrı blok zincirinden oluşmaktadır.

Hedera Hashgraph

En yeni ve en iyi coinler arasında Hedera Hashgraph coin yer almaktadır. Bu coin, blok zincir tabanlı değildir. İşlemlerin hızlarının artmasını sağlayan düz ağaç protokolü kullanır. Hedera Hashgraph coin, kullanıcılara kısa sürede çok sayıda işlem yapabilme imkanı tanır. Bu işlemler saniyede yaklaşık olarak 100.000’dir.

Theta

Theta çıkan ve kripto para borsasında bir devrim yaratmayı hedefleyen coinlerden biridir. Sosyal medya platformlarında içerik üreten kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Sony ve Samsung gibi önemli markalar, bu coine yatırım yapmıştır.

ApeCoin

Yatırımcıların ilgisini çekme konusunda oldukça iddialı olan ApeCoin, NFT piyasasında en pahalı NFT’lerden biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonuyla bağlantılıdır. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra NFT sahiplerine airdrop ile dağıtılmıştır. Uzun vadeli yatırım planlayan kişiler tarafından oldukça fazla talep görmektedir.

Fantom

Fantom coin, kullandığı teknoloji bakımından Hedera Hashgraph coin ile benzerdir. Diğer ağlara oranla daha düşük işlem ücreti ve hızlı işlem yapabilme imkanı sunan bu coin, piyasaya sürülen en iyi coinler arasında değerlendirilmektedir. Yeni çıkan coinler arasında oldukça ilgi gören bir coindir.

Ankr

Birlikte çalışılabilirlik bakımından adeta devrim niteliğinde sayılan Ankr coin, DeFi, NFT gibi sektörlerde dApp geliştiricileri için sayısız kaynak sunar. Stake yapan yatırımcılara birden fazla işlem yapabilmesine de imkan tanıyan bu coin, Ankr Earn adlı bir protokole sahiptir.

Yorum yapın