Wordpress vs Wix vs Ticimax

Wordpress, web sitesi oluşturmak için en popüler platformlardan biridir. Ücretsiz kullanım olanağına sahip olan bu site içerisinde tema tercihinde bulunmak da oldukça kolaydır. Kodlama ve programlama bilgisi olmayan kişiler kolay bir şekilde Wordpress ile web sitesi oluşturabilmektedir. Kişiselleştirilmiş web site olanağı sayesinde de her alanda oldukça kolay ve çeşitli temalarda web site kurulumu gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda, bünyesinde yer alan özellikler ve tema olanakları sayesinde özelleştirilebilir bir imkana sahiptir. Böylelikle, bilgisi olmayan kişiler dahi web site oluşturabilmektedir. Wordpress platformunu kullanarak oldukça kolay bir şekilde kurumsal bir web site oluşturmanızın yanı sıra e-ticaret sitesi de oluşturabilirsiniz. Wordpress platformu ile birlikte farklı alanlarda blog siteleri oluşturmak ve büyütmek de oldukça kolaydır. Bağımsız bir site olmasının yanı sıra SEO uyumluluğu da bulunan Wordpress sayesinde içeriklerin öne çıkması da oldukça kolaylaşacaktır.

WordPress Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için “Wordpress Sitenin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?” İçeriğini Oku!

Wix uygulaması da oldukça yüksek sayıda kullanıcının tercih ettiği bir platformdur. Hem ücretli hem de ücretsiz paket seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda, Wordpress uygulamasında olduğu gibi Wix uygulamasında da kolay bir şekilde her alanda e-ticaret, blog sayfası açmak kolay bir hale gelmektedir.

Wix Hakkında Daha Detaylı Bilgi Sahibi Olmak için “Wix Nedir?” Oku!

Bünyesinde yer alan tema seçenekleri sayesinde de özelleştirilebilir imkanı oldukça geniştir. Aynı zamanda, bünyesinde de yapay tasarım zekası bulunması sebebi ile ara yüzü kullanıma oldukça elverişlidir. Wordpress platformunda olduğu gibi Wix bünyesinde de SEO uyumlu sistem bulunmaktadır. Böylelikle, kolay bir şekilde web sitenizin üst sıralara taşınması sağlanmaktadır.

Ticimax, e-ticaret site sahipleri için web site alt yapısı oluşturmaktadır. Aynı zamanda, 15 yılın üzerinde bir geçmişe sahiptir. E-ticaret sitesi olarak hizmet veren Ticimax, bünyesinde birçok paket bulunmaktadır. Standart e-ticaret paket imkanı, İleri seviye e-ticaret paket imkanı, E-ihracat imkanı, Premium paket imkanı gibi seçenekler sunmaktadır. Ticimax sayesinde hem faturalandırılma, hem de iade gibi birçok özellik kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Aynı zamanda stok vb. gibi özellik de vardır.

Wordpress vs Wix

Günümüzde en çok kullanılan web site kurma ve yönetme platformları arasında Wordpress ve Wix gelmektedir. İkisi de bünyesinde pek çok avantaj ve dezavantajı bulundurmaktadır. Öncelikle, Wix platformu içerisinde web siteniz için tema ve şablon seçimi ile özelleştirmek oldukça kolaydır. Ancak, daha sonrasında değişiklik yapmak istediğiniz zaman bu şablon ve tema seçeneklerini değiştirmek zahmetli olabilmektedir. Ancak, Wordpress içerisinde bu özellik oldukça kolay bir şekilde değiştirilebilmektedir. Wordpress uygulamasında başka bir platform kullanımı için içerik ve gönderilerinizi aktarmak oldukça kolay olurken Wix ile tüm bu gönderileri ve verileri aktarmak zor olacaktır. Aynı şekilde, Wordpress platformu ile birlikte %100 mobil uyumlu bir web sitesi oluşturabilme imkanınız bulunurken Wix platformu için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Bunun sebebi ise, Wix bünyesinde %100 uyumlu çalışan bir sistematik bulunmaz ve farklı ekran boyutları ile aktif bir şekilde çalışmayabilmektedir.

Wix platformunda web site oluştururken domain ve hosting de edinmiş olursunuz. Böylelikle, daha hızlı gönderi yükleme imkanı bulunmaktadır. Buna ek olarak, Wix bünyesinde yedekleme hizmeti de vardır. Aynı şekilde, Wordpress platformu bünyesinde çeşitli dil imkanları bulunmaktadır. Ancak, Wix platformu içerisinde ise çoklu dil seçeneği bulunmaz. Aynı şekilde, Wix platformu içerisinde e-ticaret olanağı bulunur. Herhangi bir yükleme yapmanıza gerek kalmaz. Ancak, Wordpress platformu içerisinde ekstra bir eklenti indirmeniz gerekebilir ve ekstra ücrete dahil olmaktadır.

Ticimax vs Wordpress vs Wix

Wix ve Wordpress platformları, web site sahiplerinin özelleştirme imkanının daha geniş olduğu platformlardandır. Ancak, Ticimax platformunda ise hazır olarak düzenlenen tema ve şablonlar bulunmaktadır. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Aynı şekilde, Wordpress ve Wix platformları SEO algoritmasına daha yatkın olması sebebi ile web sitenin hareketlendirmelerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Yorum yapın