Wordpress Sitenin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?

Wordpress Sitenin Avantajı, kolay bir şekilde web sitesine sahip olmanıza ve pratik bir şekilde kullanmanızı sağlayan bir sistemdir. Aynı şekilde, dünyada web site kullanıcılarının çoğu da bu algoritmayı kullanmaktadır. Öncelikle, wordpress uygulaması ile birlikte domain ve hosting alma imkanı oldukça kolaydır.

Ayrıca Oku: “WordPress Nedir? – Ne İşe Yarar?

Hiçbir şekilde yazılım ve kodlama özelliği bilmenize gerek kalmadan wordpress üzerinden edinebilirsiniz. Ek olarak, web site ara yüzü oluşturmak ve yönetmek oldukça karışık bir işlem olması yanı sıra wordpress ile birlikte oldukça kolay bir kullanım imkanı oluşmaktadır. Üstelik, wordpress uygulaması bünyesinde pek çok tema bulunmakla birlikte ücretli veya ücretsiz tema seçeneklerinden dilediğiniz gibi faydalanma olanağı bulunmaktadır. Ek olarak, Wordpress uygulamasının kurucu Mar Mullenwe ve Mike Little’dir. 2003 yılında kurulan bu uygulamanın pek çok avantajı vardır.

Wordpress Avantajları Nelerdir?

Wordpress uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle, Wordpress uygulaması ücretsizdir. Yüksek fiyatlı yazılım uygulamaları yerine kolay bir kullanım ile birlikte Wordpress uygulamasını tercih edebilirsiniz. Ek olarak, Wordpress’in en önemli avantajlarından bir diğeri de kolay kullanımıdır. Kod ve yazılım hakkında hiçbir fikri olmayan kişilerin bile kolay bir şekilde kullanabileceği Wordpress uygulamasında pek çok eklenti de bulunmaktadır. Bu eklenti seçenekleri arasında dilediğiniz seçmek de mümkündür. Aynı şekilde, Wordpress uygulamasının kurulumu da oldukça kolaydır. Kurulumu oldukça kolay olması sebebi ile web site sahiplerinden her biri diledikleri şekilde kullanabilmektedir.

Wordpress uygulamasının bir diğer avantajı ise mobil uyumlu bir çalışma prensibine sahip olmasıdır. İndirme kolaylığı ile birlikte kullanım kolaylığı da bulunan Wordpress sayesinde SEO uyumlu metinlerin öne çıkma kolaylığı çok daha uyumlu olacaktır. Wordpress uygulamasının bir diğer avantajı ise açık kaynak kodlu olmasıdır. Aynı zamanda, Wordpress uygulamasının diğer yazılımlara göre oldukça çeşitli tema seçenekleri bulunmaktadır. Ek olarak, Wordpress uygulaması tamamı ile geliştirilebilir bir sistematiğe sahiptir. Ek olarak, Wordpress uygulamasının en önemli avantajlarından bir diğeri de kolay yönetebilir bir panelinin olmasıdır. Bu panel sayesinde pek çok küresel firma da rahat bir şekilde Wordpress’i tercih edebilir bir hale gelmiştir. Wordpress uygulamasının en önemli avantajlarından bir diğeri de dilediğiniz web siteyi kolay bir şekilde oluşturabilir olma imkanı sunmasıdır. Örnek verecek olursak, e-ticaret sitesi, eğitim sitesi, online forum sitesi, şirket sitesi, alışveriş sitesi gibi pek çok web siteyi kolay bir şekilde oluşturma imkanı bulunmaktadır. Wordpress, eklenti kolaylığı sayesinde de kullanıcılarına geniş bir kullanım özgürlüğü sunmaktadır.

Wordpress Dezavantajları Nelerdir?

Wordpress uygulamasının birçok dezavantajı da bulunmaktadır. Bu sebeple, hem avantaj hem de dezavantajı göz önünde bulundurarak tercih yapılmasında fayda vardır. Wordpress uygulamasının dezavantajlarından birisi bünyesinde birçok işlemcinin bulunmasıdır. Çeşitli işlemcinin bulunması sebebi ile güvenlik problemleri meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda, hackerler için de oldukça açık bir yer olabilmektedir. Bu sebeple, herhangi bir güvenlik sızıntısı olmaması için mutlaka güvenlik içeren bir eklenti kullanılabilmektedir. Ek olarak, Wordpress uygulamasının bir diğer dezavantajı ise hızıdır. Herhangi bir içeriğin yüklenme hızı zaman zaman düşebilmektedir. Ancak, hızı yükseltmek için hız yükseltici eklentiler de tercih edilebilmektedir. Wordpress’in bir diğer dezavantajı ise otomatik yedekleme imkanının bulunmamasıdır. Ekstra olarak yedekleme eklentisi indirilerek kullanım sağlanabilmektedir. Bu durumda da zaman kaybı oluşabilmektedir. Wordpress uygulamasının bir diğer dezavantajı ise özelleştirme sebebi ile sitenin ekstra yavaş olabilme durumudur. Wordpress’in bir diğer dezavantajı ise güncellemelerin var olmasıdır. Güncelleştirmeleri sürekli olarak takip etmek gerekmektedir.

Yorum yapın