WordPress Nedir? – Ne İşe Yarar?

WordPress Nedir?; Wordpress, dijital alanların yaygınlaşması ile birlikte çok sık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Wordpress, web sitelerin düzenlenmesi için kullanılan bir sistemdir. Ek olarak, çeşitli alanlarda var olan web sitelerin hazırlanması için birçok farklı sistemde bulunmaktadır. Ancak, dünya genelinde ve ülkemizde en çok tercih edilen yazılım sistemi Wordpress sistemidir.

Ayrıca “WordPress Sitenin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?” İçeriği İlgili Çekebilir!

En çok tercih edilmesinin sebebi hem daha kolay ve pratik bir kullanım kolaylığının bulunması hem de en güçlü sistematiğe sahip olmasıdır. Wordpress sistemi özellikle SEO algoritmasının popülerleşmesi ile birlikte SEO amaçlı da kullanılabilir bir hale gelmiştir. Ek olarak, Wordpress sistemi, gönüllü yatırımcılar ve uzmanlar tarafından büyütülmektedir.

Wordpress Hangi Sitelerde Kullanılmaktadır?

Wordpress sistemi oldukça popülerdir: birçok web site alanında Wordpress sistemi tercih edilmektedir. Bu web sitelerin başında haber siteleri gelmektedir. Haber sitelerine güncel olarak eklenen haberleri daha kolay eklemek için Wordpress uygulamasını kullanabilirsiniz. Wordpress uygulamasının en çok kullanıldığı web sitelerden bir diğeri ise e-ticaret siteleridir. Son dönemlerde e-ticaret oldukça yaygınlaştığı için bu web sitelerin doğru kullanımı ve pratikliği açısından tercih edilmektedir. Aynı şekilde, birçok oyun sitesinde de Wordpress tercih edilmektedir.

Wordpress Nasıl Kurulmaktadır?

Wordpress uygulamasının kurulumu oldukça kolaydır. Öncelikle, iki farklı kurum şekli vardır. Otomatik olarak wordpress uygulamasını kurmak istiyorsanız, yapmanız gereken Wordpress uygulamasını dilediğiniz dili seçerek indirmektir. Winrar seçeneği ile dosyayı kolay bir şekilde açabilirsiniz. Daha sonrasında ise tarayıcı kısmına kurulum sağlamak istediğiniz siteyi girmeniz gerekmektedir. Böylelikle, kolay bir şekilde kurum sağlanabilmektedir. Wordpress uygulamasının manuel bir şekilde kurulumu da oldukça kolaydır. Öncelikle, yine uygulamayı indirditen sonra yazı işlemcisi seçilmelidir ve kullanıcı adı girilerek şifre ve bilgiler ile kurulum sağlanabilmektedir.

Wordpress Nedir?Pin
Wordpress Nedir?

Wordpress Özellikleri Nelerdir?

Wordpress, kullanıcılarına geniş özellik sunmaktadır. Bu özelliklerin başında kullanıcıların diledikleri blogları yayınlayabileceği bir ortam sağlamaktadır. Bu ortam sayesinde dilediğiniz alana yönelik içerikleri paylaşabilirsiniz. Wordpress uygulamasının bir diğer özelliği ise satış imkanı oluşturabilecek bir e-ticaret alanı kurabilme olanağını sağlamaktadır. Wordpress uygulaması olmadan böyle bir ortam oldukça zor olabilmektedir. Wordpress uygulamasının bir diğer özelliği ise kurumsal anlamda da kullanılabilir olmasıdır. Kurumsal alanda dilediğiniz içerikleri yayınlayabileceğiniz bir platformdur. Wordpress uygulamasının bir diğer özelliği ise eklentileri özelleştirebiliyor olmanızdır. Oldukça avantajlı bir özelliği olması sebebi ile ödemeleri de devamlı ve düzenli bir şekilde alabilme imkanı oluşacaktır. Wordpress uygulamasının bir diğer özelliği ise forum sayfasına dönüştürebiliyor olmanızdır. Wordpress uygulamasının bir diğer özelliği ise online eğitim alabileceğiniz veya verebileceğiniz bir platformun oluşturabilirsiniz.

Wordpress İmkanları Nelerdir?

Wordpress, oldukça olanakları olan bir uygulamadır. Öncelikle, tamamen ücretsiz olması herkesin kolay bir şekilde faydalanabileceği bir platform olmasını sağlamıştır. Wordpress uygulamasının bir diğer imkanı ise kolay olmasıdır. Üstüne herhangi bir eğitim almanıza gerek kalmadan kısa sürede öğrenebileceğiniz bir ara yüze sahiptir. Ek olarak, Wordpress uygulaması her alanda oluşturulacak olan web siteler için uygun olması sebebi ile her web site sahibi kullanabilmektedir. Wordpress uygulamasının bir diğer imkanı ise bünyesinde pek çok eklentinin bulunmasıdır. Bu eklentiler sayesinde ücretsiz bir şekilde dilediğiniz eklentiden yararlanabilirsiniz. Wordpress uygulamasının bir diğer imkanı ise güvenilir olmasıdır. Herhangi bir sorun yaşamadan kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Wordpress uygulamasının bir diğer imkanı ise SEO kullanıma kolay bir sisteme sahip olmasıdır. Wordpress kullanarak yayınladığınız SEO uyumlu içerikler sayesinde daha kolay öne çıkma olanağı bulunmaktadır. Aynı zamanda, mobil uyumlu olması da kullanım çeşitliliği yaratmaktadır. Wordpress uygulamasının bir diğer imkanı ise kullanım esnasında internet hızının düşmesini önlemesi gelmektedir.

 

Yorum yapın