Wix Site Nedir? – Avantajları Nelerdir? – Ne İşe Yarar?

Wix Site Nedir ve Wix Site Avantajları Nelerdir içeriğimizde, Wix Site kavramının ne olduğu, diğer platformlara kıyasla avantajlarını ve ne işe yaradığını dile getireceğiz.

Herhangi bir kod bilgisi bilmenize gerek kalmadan web site kurmanızı sağlayan Wix sitesi herkese açık bir kullanım ara yüzüne sahiptir. Bilgisayarı veya telefonu bulunan her insan kolay bir şekilde Wix’i kullanabilmektedir.

Aynı zamanda, birçok filtre ve şablon çeşitliliği ile birlikte siteyi kurma ve geliştirme olanağı bulunmaktadır. Wix’in birçok dezavantajı ve avantajı bulunmaktadır.

Wix Site Nedir?

Wix Site, kod bilgisine ihtiyaç duymadan hazır filtre ve şablonlarla birlikte profesyonel bir site kurma ve geliştirme olanağı sunan bir platforma denir. Bulut tabanlı web geliştirme hizmeti sunan Wix, kullanıcı dostu bir arayüz ile pek çok web sayfasının alt yapısında yer almaktadır.

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok kişi kendi web sitelerini oluşturma ihtiyacı duymaktadır. Bu noktada, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Wix site ön plana çıkmaktadır.

Web sitesi oluşturma konusunda popüler bir platform olan Wix içerisinde kullanıcılar, kodlama bilgisi gerektirmeden profesyonel ve özgün web siteleri oluşturabilirler. Wix’in sunduğu birçok özellik sayesinde, web tasarım ve geliştirme konusunda tecrübesi olmayan kişiler bile çekici ve işlevsel web siteleri oluşturabilirler.

Wix ile Site Kurmayı Araştıranlar “Adsense’de Nasıl Para Kazanılır?” İçeriğini de Okudu!

Wix Site NedirPin
Wix Site Nedir

Wix Site Ne İşe Yarar?

Wix Site Ne İşe Yarar noktasında, Wix, kullanıcılarının kodlama bilgisine sahip olmadan yüzlerce farklı filtre ve şablonları kullanarak profesyonel anlamda bir web sayfası oluşturmaya yarayan bir araçtır.

Kullanıcıların kodlama veya web tasarımı konusunda bilgi sahibi olmadan profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmalarına yardımcı olan bir araçtır. İşletmeler, girişimciler, sanatçılar, blog yazarları ve kişisel kullanıcılar dahil olmak üzere herkes için ideal bir çözüm sunar.

Wix ne işe yarar?

 • Kodlama bilgisi veya gelişmiş hayal gücü olmadan site kurar.
 • Hazır şablon ve tasarım modellemeleri sunar.
 • Esneklik ve özelleştirmeler ile geliştirmeye açıktır.
 • Uygulama entegrasyonu kolaylıkla yapılır.
 • SEO uyumlu temalar bulunur.
 • Hosting ve güvenlik konusunda yüksek teknoloji kullanılır.

Wix Site Avantajları Nelerdir?

Fotoğrafçılar, müzisyenler, küçük işletme sahipleri, girişimciler ve öğrenciler, çevrimiçi ortamda etkileyici bir web sitesi oluşturmak için gereken tüm araçlara ve özelliklere sahiptir. Wix, site oluşturmak için herhangi bir programlama bilgisine sahip olmanızı gerektirmez. Wix, karmaşık teknolojik süreçleri sizin için gizler ve size sürükle bırak yöntemiyle kolayca web sitesi oluşturma imkanı sunar.

Wix site kullanmanın avantajları nelerdir?

 1. Kullanıcı dostu arayüz sunar.
 2. Geniş şablon koleksiyonu bulunur.
 3. Esnek özelleştirme ile hayal gücü katılabilir.
 4. Uygulama entegrasyonuna müsaittir.
 5. Mobil uyumludur.
 6. SEO desteği sunar.

Zengin bir koleksiyonda bulunan çekici, tamamen özelleştirilebilir şablonlar, çevrimiçi varlığınızı etkileyici hale getirmenize yardımcı olacak. Son tasarım eğilimlerine ve özelliklere sahip olan bu şablonlar, web sitenizin modern ve profesyonel bir görünüm kazanmasını sağlar.

Wix Site Avantajları Nelerdir?Pin
Wix Site Avantajları Nelerdir?

Wix Dezavantajları Nelerdir?

Wix platformunun dezavantajları da bulunabilmektedir. Bu dezavantajları da göz önünde bulundurarak tercih etmenizde fayda vardır. Öncelikle, Wix’in başlıca dezavantajlarından biri devamlı olarak güncelleştirme ihtiyacının bulunmasıdır. Bu ihtiyaca yönelik olarak web sitenin hızı da yavaş olabilmektedir.

Bu sebeple, daha hızlı paketleri satın almak zorunda kalabilirsiniz. Wix’in dezavantajlarından bir diğeri ise güvenlik açığının oluşabilir olmasıdır. Bunun sebebi ise web sitenizin verilerinin Wix platformu ile paylaşılıyor olmasıdır.

Wix’in bir diğer dezavantajı ise Türkiye’de herhangi bir kurumsal ofisinin bulunmamasıdır. Herhangi bir kurumsal ofisi olmaması sebebi ile yalnızca mail yolu ile iletişim kurulabilmektedir. Bu sebeple, herhangi bir şikayet veya destek durumlarında birçok yere başvuru yapmanız gerekebilmektedir.

Yorum yapın