Web3 Coinleri Nedir? Yükselecek Web3 Coinleri

Web3 Coinleri Nedir ve Web3 Tokenleri, kullanıcılara internet kullanımından daha fazlası olarak internet protokollerine ve yönetimine dahil eden katılımcı ve hissedar olarak pay verebilen kripto para birimleridir. En İyi Web3 Coinleri potansiyeli ve gelecek vadetmesiyle birlikte yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Kullanıcıların sadece müşteri değil aynı zamanda iş ortağı olarak piyasaya dahil eden Web 3.0, pek çok yatırımcının dikkatini çekmektedir. Teknolojik gelişmeler, Web 3.0’ı da tetiklemektedir ve sürekli kendisini yenileyen bu sistemde kullanıcılarda yerini almak istemektedir. Çünkü Web 3.0 ekosistemi ile desteklenen sanal paralar, farklı sektörler tarafından desteklenmektedir: yapay zekâ, oyun, akıllı sözleşmeler ve 2022 yılının gözdesi Metaverse dünyası…

2023 yılı itibariyle bu coinlerden bazıları yükselişe geçecek; desteklenecek ve potansiyeli yükselecektir. Peki, hangi coine yönelmek ve daha yakından incelemek gereklidir?; işte portföyünüze eklemek isteyebileceğiniz Web 3.0 tabanlı parlayacak olan coinler…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAirdroplardan Para Kazanılır Mı? – Güncel Airdroplar 2022-2023

Yatırım Yapılmaya Müsait Web3 Coinleri

Web3 Coinleri, CoinMarketCap, Investing ve Bloomberg verilerinin yorumlanmasıyla birlikte Eylül ayından sonra yükselişe geçmesi beklenmektedir. Piyasa çıktığı günden beri sürekli değerini arttıran bu coinler, 25 ila 30 milyar dolarlık piyasa değerinin de sahibi olmuştur. Bu bağlamda Web 3.0; 2 ila 3.200.610.120 dolarlık bir işlem hacmine ulaşmıştır ve alanla ilişkili olarak hızlı bir büyüme kaydetmiştir.

Web3 portföyünüze çeşitlilik katmak ve yatırımlarınızı arttırmak amacıyla 2023 Şubat ayı itibariyle yükselişe geçmesi beklenen coinleri daha yakından inceleyebilirsiniz.

Blockchain alanında pek çok web3 projesi ortaya çıkmıştır; yükselmeye başlayacak olan Web3 Coinleri Listesi

 1. Tamadoge
 2. Battle Infinity
 3. Ethereum
 4. Uniswap
 5. Basic Attention Token
 6. Decentraland
 7. Finance

Liste, yükselme oranları ve grafikleri analiz edilerek sırası ile hazırlanmıştır, dolayısıyla sıralı bir halde takip etmeniz şiddetle önerilmektedir; işte web3 tabanlı coinlerin analizleri…

AYRICA OKUBinance Pay Nedir? – Binance Pay Nasıl Kullanılır?

Yatırım Yapılmaya Müsait Web 3 CoinleriPin
Yatırım Yapılmaya Müsait Web 3 Coinleri

Web3 Coin Projeleri | Web 3.0 Tokenleri

Web3, kendi içerisinde farklı özelliklere sahiptir; dijital kimliği kendisine ait olan projeler ile birlikte merkeziyetsiz ve birey odaklı bir sistemdir. Varlıklar herhangi biri tarafından kontrol edilmez ve herkesin güvenebileceği fikir konsensusunda işleyen bir mekanizma kullanılır.

Kişisel verileri depolamayan ve bunlardan kâr gözetmeyen Web3 Coin Projeleri, gözetim kapitalizmi sorununa da kreatif bir çözüm olarak sahneye çıkar. Bu bağlamda Web3 teknolojisinin genel özellikleri şöyledir;

 • İnsan merkezli bir yapısı vardır, coin merkeziyetsizdir.
 • Bilgiler arasında bağlantı vardır, doğru bilye ulaştırır.
 • İyileştirilmiş reklamcılık ile alakasız reklamları engeller.
 • Verimli görüntülenme vardır ve en iyi sonucu kullanıcıya gösterir.
 • Akıllı robot sistemi ile sınırsız müşteri desteği sunar.

Tüm bu yenilikleri ve ileri teknolojiyi içerisinde barındıran Web3, coin piyasasında rağbet görmektedir. Bu bağlamda yükselişe geçen ve potansiyelinin üzerine çıkan pek çok Web3 tabanlı coin projeleri bulunmaktadır.

Web3 Tokenleri, Web3 sistemi içerisinde potansiyelinin üzerine çıkması muhtemeldir ve incelemek için vaktinizi almaya değecek öneri listesi şöyledir:

Web3 Coin ProjeleriPin
Web3 Coin Projeleri

Tamadoge – Yeni Metaverse Kripto Parası

Tamadoge Nasıl Satın Alınır noktasında 2021 yılında mizah parası olarak ortaya çıkan Dogecoin’den sonra TamaDoge Coin de en iyi alt coinlerin içerisinde olmaya adaydır ve Tamadoge web sitesinden tokenler alınıp satılır.

TAMA olarak kısaltılan bu coin, deflasyonist olarak hareket eden yerel bir para birimidir ve NFT olarak yapılandırılmış “Özel Tamadoge evcil hayvanları” üzerinden işlem görmektedir. Evcil hayvanların beslenmesi ve ilgilenmesiyle birlikte ödül kazanılabilir ve aynı zamanda diğer kullanıcıların evcil hayvanlarıyla savaşarak da ödül toplayabilirsiniz.

ETH veya USDT kazanmaya yardımcı olan bu coin, bununla birlikte indirimli token satın alımlarına da yardımcı olmasıyla çıkış yapan en iyi token olarak karşımıza çıkmaktadır.

Battle Infinity – Oyna Kazan ve Metaverse Odaklı Kripto Para

Battle Infinity Coin Nedir?; Battle Infinity, NFT ile Metaverse dünyasını birleştiren yenilikçi, merkeziyetsiz ve oyna/kazan imkânı sunan özel bir kripto para birimidir. Kullanıcılarına Battle Arena fırsatı sunarak IBAT Tokenleri kazanma fırsatı vermektedir; BEP-20 protokolüyle birlikte kripto para birimi almak ve NFT ticareti yapmak da mümkündür.

IBAT’lar token olarak fonksiyon göstermektedir ve oyun içerisinde ödülleri yaparak kazanılmaktadır. Bu ödüllerle birlikte kripto paralar satın alınabilir ve hatta NFT piyasasında arazi alımında dahi kullanılabilir. Dünyanın ilk insan odaklı ve kontrol mekanizması olmadan işlev gören bu tokeni, ayrıca ilk blok zincirli NFT tabanlı spor oyunu olma özelliğini de taşımaktadır.

Ethereum (ETH) – Web3 Projelerinin Arasında En İyisi

ETH, hemen hemen herkesin yakından bildiği, tanıdığı ve sıkça tercih ettiği bir para birimidir. Bununla birlikte Merge güncellemesi ile çok büyük değişimler yaşamış ve belki de madencilik devrinin askıya alınmasına etki etmiştir. Günümüzde Web3 denildiğinde akıllara da doğal olarak ETH gelmektedir ve Web3 projesinin de ekosistem olarak merkezinde yer almaktadır.

Uniswap – Kripto Ticaretinin Uniswap Geleceği

ETH tabanlı bir prokol izleyen Uniswap Tokenleri; ETH ve ERC20 tokenlerini birbiriyle otomatik bir şekilde swap yani takas etmeye yarayan bir para birimidir. Akıllı GaS kullanımıyla birlikte minimum 5 katına kadar kazanç sağlayan Uniswap Geleceği, pump ve dump etkinlikleri ile pek çok kullanıcının yüzünü güldürmektedir. Kullanılmayan GaS aktivitelerinin cüzdana iade olduğu bilinmeli ve bu konuda doğru hareket edilmelidir.

Basic Attention Token (BAT) – Dijitalleşen Dünyanın Reklam Yüzü

Basic Attention Token; JavaScript yaratıcısı, NetScape ve Mozilla’nın kurucularından Brendan Eich yönetiminde olan ERC20 bazlı bir tokendir. Aynı zamanda Brave Browser takımının da eseri olan bu token, dijital reklamcılık alanında sahne almıştır. Facebook ve Google platformlarında reklam ağına rakip olmasıyla 24 saniyede 36 milyon dolarlık ether toplayarak reklamcılık alanında bir rekorda elde etmiştir.

Kripto marketin en iyi projelerinden birisi olan BaT, reklam konusunda yönetimi tamamen size bırakmaktadır ve bu yolla gelir elde etmenizi sağlamaktadır. Geleceğin dijital reklamcılık adayı olarak gösterilen bu coin, Google platformlarına da alternatif bir reklam ağı olarak kullanıcılarını karşılamaktadır.

Decentraland – Metaverse Yatırımı Düşünenlere Alternatif Coin

Sanal gerçeklik, Metaverse evreninin kendisini oluşturmaktadır ve bu evren dijital dünya ile gerçek dünya arasında bir köprü görevi görmeye çalışmaktadır. İşte bu amaç doğrultusunda piyasaya sürülen Decentraland Coin, dijital arazilerle ilgilenen kullanıcılara yatırım yapma fırsatı sunmaktadır.

Son derece popüler bir oyunla yatırım fırsatı sunan bu coin, arazi; ev, bar, disco, casino ve alışveriş merkezini içerisine alabilecek her şeyi gayrimenkul açıdan değerlendirmektedir. Bu projeler, günümüzde halen rağbet görmektedir ve bu yönüyle Decentraland en iyi Web3 projesine aday olmaktadır.

Yearn.Finance – Finansal Özgürlük ve Finansal Liderlik İddiası

Yearn.Finance, Web3 içerisinde finansal hizmetleri de içeren nadir coinlerden bir tanesidir. Merkeziyetsiz bir işlevi bulunan bu coin, borç alma ve verme işlemlerini başarıyla yapmaktadır. Bunlara ilaveten hiçbir hukuksal kısıtlama olmadan tüm finansal işlemlerde etkin olabilmektedir. Teminat karşılığında borç para bile sağlayan Yearn.Finance sistemi, coinlerin kendilerine yatırılmasıyla yıllık faiz ile kullanıcılarına kazanç bile sağlatabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Yeni Çıkan Coinler Hangileridir?

Web 3.0 TokenleriPin
Web 3.0 Tokenleri

Uzmanlara göre merkeziyetsiz yapıları ve ileri teknolojiden yararlanmaları ile En İyi Web 3.0 Coinleri, yeni yıl itibariyle yükselişe geçmesi ve yatırım aracı olarak pek çok kişinin karşısına çıkması beklenmektedir. Ancak bu coinlerin değişken yapıları, etkilenme olanakları ve canlı olarak işlem görmeleri nedeniyle risk ve değerler göz önüne alınması gerektiği de bilinmelidir.

Yorum yapın

1