Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2024 – Zengin Edecek Coinler

Uzun Vadeli Coin Yatırımı ve Zengin Edecek Coinler içeriğimizde 1000x Yapacak Coinler odaklı bir konu ile piyasayı takip edecek zamanı olmayan ancak doğru projeleri bulmak isteyen yatırımcılara yönelik araştırma sunacağız.

Güvenilen bir projeye, doğru zamanda ve doğru şekilde yatırım yapıldığında uzun vade içerisinde büyük kazançlar getirebilir. Bu bağlamda bir arkadaşınızla sohbet içerisindeyken sürekli BTC, ETH ve BNB coinleri duyabilirsiniz ancak listemiz sıradan coinlerin oldukça dışında. İçeriğimize geçmeden önce Alpine Coin Nedir yazımıza bakarak formula 1 fan tokeni olan Alpine hakkında bilgi alabilirsiniz.

İçeriğimizde piyasa katılımcılarının piyasaya yeni girmiş ve Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2024 olarak değerlendirilen coin listemizi bulacaksınız.

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2024Pin
Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2024

Dash 2 Trade (D2T)

Dash 2 Trade (D2T) platformunun native tokeni olan D2T, ön satışta oldukça büyük ilgi toplamıştı ve uzmanlar tarafından 2024 yılının en iyi coinine aday olarak gösterilmişti. Projenin teknik detaylarına baktığımızda ise kripto para birimleri üzerine daha kolay yatırım yapılmasına olanak tanıyan bir sistem oluşturduğunu görmekteyiz.

Yatırımcıların daha kolay kripto para alıp satabileceği çeşitli teknik araçlar, grafikler ve veriler sunan D2T, bu yönüyle 2024 yılına farklı gireceğini düşünmekteyiz.

Metacade (MCADE)

Uzun Vadeli Coin Yatırımı içerisinde Metacade (MCADE), ön satış aşamasında olan ve 9 aşamada piyasaya sürülecek yeni bir coindir. Şimdiden 1.5 milyar dolar toplayan MCADE, piyasada bulunan en iyi metaverse projesi sloganıyla çıktığı bu yolda uzun vadeli iyi bir yatırım tercihi olabilir. 9 aşamalı projesinde, son aşamaya gelindiğinde 50MCADE 1 Dolara eşit olacak.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), ETH ağında çalışan merkeziyetsiz bir borsa (DEX) kripto para birimi olmasıyla birlikte borsa ile kriptoları birleştiren bir köprü görevi bulunmaktadır. 2024 yılında borsanın daha çok hareketli olacağı da düşünülürse UNI ödeme emniyeti ve güvenliği ile boğa sezonu yaşayabilir. Uzman ve analistlere göre 2024 yılı borsa için daha parlak geçecekken UNI kripto fiyat volatilitesinden kaynaklı kazanç getirebilir.

Litecoin (LTC)

Kripto para yatırımcıları, Litecoin (LTC)’yi tüm altcoin piyasasının ele başı olarak görür ve değerli bulur. Bitcoin nasıl tüm kripto para birimlerinin zirvesinde yer alıyorsa altcoinlerin tepesinde ise LTC vardır.

Bu bağlamda BTC projesine karşılık olarak LTC’nin çıkardığı “Dijital gümüş” projesi 2024 yılında kazanç getirebilir. LTC’nin Mimble-Wimble yükseltmesinden sonra daha fazla gizlilik ve bant genişliğine gideceği bilinmektedir ve bu yönüyle yatırımcılarına yüksek kazanç sağlama olasılığı yüksektir.

Calvaria (RIA)

Calvaria (RIA), kart oyunlarının tutkunları için çıkarılmış çok özel bir kripto oyun projesidir ve oyna-kazan mantığıyla RIA tokeni elde edilmesini mümkün kılar. Oyun içi alımlarda da eRIA adıyla bir token kullanan Calvaria, ayrıca ticaret alanında da token kullanılmasını destekler.

Tamamen sanal bir dünyada bir oyun üzerine kurulu olan bu coin, oyun piyasasının canlılığı ve insanların evde oyun oynama alışkanlıklarını hedefleyen bir proje olmasıyla 2024 yılında beklentileri artırmaktadır.

Polkadot (DOT)

Ethereum geliştiricilerinden olan Gavin Wood ile 2020 yılında kurulan Polkadot (DOT), farklı blockchainleri tek bir network içerisinde güvenli ve taranabilir şekilde işlem yaptırması amacıyla kurulmuştur.

Birlikte çalışabilirlik (interoperability) özelliğiyle çıktığı günden beri adından sıkça söz ettiren DOT, farklı blockchain üzerindeki işlemleri paralel şekilde yapabilmektedir. Oldukça sağlam ve güvenilir bir proje olmasıyla birlikte yönetim kadrosunda da deneyimli ve güvenilir ekip yer almaktadır.

Polygon (MATIC)

Ethereum ağındaki ölçeklendirme ve altyapı geliştirmek üzere çıkarılmış olan Polygon (MATIC), grafiklerde sürdürülebilir tobo formasyonuna sahiptir. Retestini de yapmış olan coin, uzun vade de oldukça kârlı bir yatırım aracı olarak öne çıkmaktadır.

Disney ile yaptığı antlaşma ile de bir ivme yakalayan coin, 2024 yılında bir boğa sezonu yakalamasıyla beraber iyi bir performans sergileyeceği düşünülmektedir.

IMPT (IMPT)

IMPT, yeni nesil karbon kredisi sunan, iklim değişikliği ve çevresel konulara eğilen yenilikçi ve teknoloji yanlısı bir kripto para birimidir. Teknoloji yanlısı olmasına rağmen iklim krizi konusunda çeşitli düzenlemeleri öngörür ve 2024 yılında iklim değişikliğine daha fazla ağırlık verileceği düşünülmektedir.

Covidle birlikte küresel anlamla oluşan örgütlenme ile iklim ve iklim konularının daha fazla gündemde kalacağı öngörülmektedir.

Bu bağlamda IMPT, kurum ve bireylerin karbon kredisi satın almasına olanak tanır ve bu anlamda bir pazaryeri oluşturmayı hedefler. Kredi özetle karbon üreten şirketlerin çevreye verdikleri zararı karşılamak amacıyla kullanılmaktadır ve iklim üzerine önlemler geldiğinde karbon kredisinin daha fazla değer kazanacağını düşünülmektedir.

DAI (DAI)

DAI, 2017 yılında Ethereum tabanından çıkmış ve dolar destekli hareket eden stabil bir kripto para birimidir. Merkezi olmayan bir yapıya sahip olmasıyla (Decentralised) yatırımların çok daha güvende olduğu ve daha kullanışlı olduğu bir coindir.

Her yeni DAI çıkarıldığında, çıkan coin kadar bankaya dolar yatırılmaktadır ve coinler dolar ile endekslenmektedir. 2024 yılında doların gücünün artacağı öngörüldüğü için DAI değerinde de yukarı doğru bir ivme gerçekleşebilir.

Cardano (ADA)

Bir zamanlar Ethereum yönetim kadrosunda yer alan Charles Hoskinson CEO olarak göreve getirildiği Cardano, son zamanların en büyük projelerinden ve Whitepaper’larından bir tanesidir. 1.43 çarpanıyla birlikte likidite olma derdinin de olmamasıyla güvenilir bir liman olarak öne çıkmaktadır.

2023 yılının sonlarıyla birlikte düşüş eğilimini tamamladığı düşünülen ADA, 2024 yılında bir yükseliş trendini yakalayacağı ve uzun vade de yatırımcısına kâr getireceği tahmin edilmektedir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), paper’ında Emin Gün Sirer’in de yer almasıyla birlikte Shopify ile Avax NFT projesini birleştiren ve 2024 yılına çok hızlı giren bir kripto para birimidir. Avax zinciri üzerinde yer alan NFT projeleri Shopify mağazalarında satılabilmesiyle birlikte Avax’ın değer artışı yaşayacağı tahmin edilmektedir.

Uluslararası satranç turnuvaları ile de ortaklık antlaşmasında bulunan coin, yeni iş birlikleriyle beraber 2024 yılında oldukça umut vadediyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHİP), bol sıfırlı bir coin olmakla birlikte oldukça uygun fiyata satılmasıyla beraber cüzdanlarda mutlaka yer alması gereken bir kripto para birimidir. Son zamanlarda yaşadığı artışla birlikte yatırımcısının yüzünü güldürürken coinlerdeki genel düşüşün de duracağı sinyallerini vermektedir. Birim fiyatı 1 doları bulduğunda ucuzdan toplayanlar açısından oldukça kârlı olacağı düşünülmektedir.

Tron (TRX)

Tron (TRX) hakkında oldukça kötü yorumlar yapılsa da USDD/USDT 0.95 civarlarında iken coin sapasağlam ayakta durmaktadır. BTC ve ETH’den sonra dünyanın en büyük ekosistemine sahip 3. coin olan TRX, boğa ayında yükseliş trendini bünyesinde taşımaktadır. Ayı döneminde güçlü duruşuyla pek çok balinayı çevresine toplayan TRON, BTC’nin düşme veya yükselme eğiliminden bağımsız bir çizgide ilerlemeyi başarmaktadır.

2024’de Zengin Edecek Coinler

2024’de Zengin Edecek Coinler içerisinde projesi ve kadrosuna bağlı olarak yeni yıla en güçlü giren kripto para birimleri ele alınmaktadır. Oldukça bol sıfırlı coinlerin yer aldığı bu kategoride, dolara endeksi olanları sabit 1 dolara çıkması veya yükseliş trendini sürdürmesi ile yatırımcısını memnun edeceği düşünülmektedir.

Bu bağlamda 2024 yılı içerisinde yatırımcısını zengin edecek coinler listesi.

 • Aptos (APT)
 • GALA (GALA)
 • Solana (SOL)
 • Filecoin (FIL)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Cardano (ADA)
 • Polkadot (DOT)
 • Ripple (XRP)
 • Avalanche (AVAX)
 • Tron (TRX)
 • DAI (DAI)
 • Dash 2 Trade (D2T)

Listemizde yer alan coinler, grafikleri; CEO konuşmaları ve yabancı basında yer alan haberlere göre seçilmiştir ve bu yönüyle değerli görülmektedir. Veriler yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır, ziyaretçinin listede yer alan coinleri araştırması ve incelemesi önemle tavsiye edilmektedir.

2023'de Zengin Edecek CoinlerPin
2024’de Zengin Edecek Coinler

1000x Yapacak Coinler 2024

1000x Yapacak Coinler 2024 konusunda BTC ve ETH gibi coinlerin konsolide olması, diğer altcoinlerin yükselişe geçmesi anlamına gelebilir ve piyasa katılımcıları 10x ralli yapacak coinlere erkenden yönelebilir.

Dijital varlıklarda dikkate değer bir metrik olan işlem değerleri ve hacimleri ilerleyen dönemlerde grafiğinin nereye doğru hareket edeceği konusunda ipuçları vermektedir. Bununla birlikte bazı şirketler, 2023 yılına güçlü iş birlikleri ve ortaklıklar ile girerek değerlerini 10x katlamayı hedeflemektedir.

Piyasa katılımcılarının katıldıkları oranda 1000x kâr yapacak coinler listesi 2024;

 • Shiba Inu (SHIB)
 • Reef Finance (REEF)
 • Metacade (MCADE)
 • Dash 2 Trade (D2T)
 • Uniswap (UNI)
 • Calvaria (RIA)
 • Litecoin (LTC)
 • Polkadot (DOT)
 • IMPT (IMPT)
 • TRON (TRX)
 • XLM (Stellar)
 • Mana (Decentraland)
 • Sand (Sandbox)
 • BTT (BitTorrent)
 • HoloChain (HOT)

Beyaz Finans ekibi yatırım danışmanlığı yapmamaktadır ve okuyucuya sunulan hiçbir veri yatırım tavsiyesi değildir. Benzer konularımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilir ve yorum yaparak Beyaz Finans ekibine katkıda bulunabilirsiniz.

Sonuç olarak uzun vadeli olarak değerlendirilebilecek coinler, ekipleri; projeleri, aktif toplulukları ve güncel analizleri yapılarak Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2024 içeriğimizde okuyucuya sunulmuştur.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

1