TOGG Satış Fiyatı Belli Oldu Mu? – İşte 2023 TOGG Fiyat Listesi!

TOGG Satış Fiyatı, 29 Ekim 2022 tarihli Cumhuriyet’in 99’uncu yılına özel olarak fabrika da seri üretime geçilmesiyle açıklanmıştır, Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili olan 2023 TOGG Fiyat Listesi içeriğimizin devamında.

Bursa TOGG Gemlik Fabrikası açılış töreninden sonra 8 yıllık plana göre yaklaşık 1 milyon TOGG otomobilinin üretimi planlanmıştır. Buna göre, pek çok vatandaş tarafından Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG fiyatı, özellikleri ve satış fiyatı merak edilmektedir.

İşte TOGG SUV ve Sedan fiyat tablosu, TOGG Modelleri ve Özellikleri, TOGG Fiyatları içeriğimizde!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTürkiye’de En Çok Satılan Arabalar

TOGG Satış Fiyatı Pin
TOGG Satış Fiyatı

TOGG Yerli Otomobil Nedir?

TOGG’un Sahibi Kim?; TOGG, Kasım 2017’de yerli otomobil üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan; Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB tarafından ortak kurulan bir şirkete aittir: TOGG Açılımı ise Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’dur.

Şirketin genel merkezi Kocaeli, Gebze de olsa da özel ve seri üretim yapılacak fabrikası TOGG Bursa Gemlik Fabrikası’ndadır. Fabrika da üretilecek olan Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobilinin 5 modelinin olacağı 27 Aralık 2019’da açıklanmıştır. Buna göre SUV ve Sedan otomobil üretimi yapacak olan TOGG, gerek renkleri gerekse de iç dizaynı ile pek çok ülkeyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

TOGG Modelleri Nelerdir?

TOGG, Bursa Gemlik Fabrikasında seri üretime başlanarak segmentinde pek çok otomobilin önüne geçecektir. Özellikle iç dizaynı, konforu ve yol tutuşu ile büyük otomobil firmalarının dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. 5 model ile 2023 senesinin ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan,

TOGG Modelleri Nelerdir?

 • TOGG C-SUV
 • TOGG C-Sedan
 • TOGG C-Hatchback
 • TOGG B- SUV
 • TOGG C-MPV

Yerli Otomobil TOGG, SUV, Sedan, Hatchback ve MPV modelleri ile otomobil piyasasına giriş yapacaktır: C segmentinde tamamen elektrikli araç sınıfında olacaktır. Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobilinin pili, eğlence sistemi ve her parçası doğrudan internet bağlantısını kullanabilecekken aktivite hatırlatıcı veya yol mesafe ayarlama özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte, enerji transferi yapma ve bunun ödemesini blockchain üzerinden alma gibi son teknoloji özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

TOGG Modelleri Pin
TOGG Modelleri

TOGG Özellikleri Nelerdir?

TOGG otomobilleri, Vestel’in Çinli GSR Venture Capital Grubu ile imzaladığı otomobil pili üretim antlaşmasıyla birlikte TOGG pilleri çok yüksek oranda nikel barındırmaktadır. Böylece TOGG, daha yüksek enerji sahasına sahip piller ile daha uzun yol ve daha yüksek performans elde edecektir. Bununla birlikte Turkcell Grubu’nun özel çalışmalarıyla birlikte otomobil tamamen internete bağlı ve sürdürülebilir bağlantı içerecektir. Ayrıca, dünyaca ünlü otomobil firmalarının dikkatini çekecek pek çok yenilikçi ve son teknoloji özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

TOGG Özellikleri Nelerdir?

 • 300 km ila 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi bulunur.
 • Otomobilin pili 30 dakikadan kısa sürede yaklaşık yüzde 80 dolar.
 • 100 km yaklaşık 4,7 saniye de alır.
 • Otomobilin arkadan itişlisi 200 HP, dört teker çekişlisi ise 400 HP’dir.
 • 4G ve 5G internet bağlantı gücü bulunur.
 • Seviye otonom sürüş kabiliyeti vardır.

TOGG İçi, C-SUV modelinde ve diğer SUV modellerinde konsol ve koltukları beyaz olarak öne çıkar. “Use Case Mobility” kavramına tam uyumlu olacak şekilde birbiriyle bağlantılı mobilite ekosistemi içerisinde çalışır. İnsan odaklı, hayatı kolaylaştıran yapısı ve yepyeni bir yaşam alanı sunmasıyla geleceğe bir ışık saçacak tasarıma sahiptir.

AYRICA OKUAlman Araba Markaları Nelerdir? – İşte Alman Araba Markaları

TOGG Özellikleri Pin
TOGG Özellikleri

2023 TOGG FİYAT LİSTESİ

TOGG Otomobil Fiyatları belirlenmesi için test ve sertifikasyon süreci başlatılmıştır: 2023 yılının ilk çeyreği, Mart ayı, yola çıkmaya tamamen hazır olacağı duyurulmuştur. TOGG Kaç TL?; TOGG, Şubat ayında ön satışa çıkacağı ve pek çok vatandaşa Mart ayında teslim edileceği bilinmektedir ancak fiyatları ile ilgili açıklama yapılmamıştır.

TOGG Kaç Beygir Olacak?; TOGG, Mart ayında teslim edilirken 200 HP arkadaş itişli ve dört çeker 400 HP olarak iki ayrı opsiyon seçeneği ile satın alınabilecektir. 2023 TOGG Fiyat Listesi henüz duyurulmamış olsa da yaklaşık olarak SUV modellerinin 900.000 TL ila 1.200.000 TL olacağı tahmin edilmektedir.

Sonuç ve Değerlendirme

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG Satış Fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da 2023 TOGG Fiyat Listesi SUV modelleri için tahmini olarak bilinmektedir: Şubat ayında ön satışa çıkarılacak olan TOGG otomobillerinin fiyatlarının Ocak ayı gibi duyurulacağı da öngörülmektedir.

Yorum yapın