THY Hisse Senedi 2024 – Hedef Fiyat 2024

THY Hisse Senedi, Borsa İstanbul (BIST) içerisinde THYAO koduyla listelenen Türk Hava Yolları şirketine ait hisse senedi olarak merak edilmektedir. THY hisse senedi, 250 TL destek bandının kırılmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararıyla birlikte fiyatlardan baskı görmüştür.

Bilançoyla birlikte önden fiyatlanma algısı oluştuğu için aşağıya doğru inen bir grafik çizdiği görülmektedir ve ara destek bölgelerinden piyasa katılımcılarına fırsat yaratmaktadır. Günlük kapanışların takip edilerek yeni destek noktası belirlenmesi gereken THY’de, hedef fiyat nedir ve hisse senedinin geleceği ne olacaktır?

THY Hisse Senedi Analizi 2024Pin
THY Hisse Senedi Analizi 2024

THY Hisse Senedi Analizi 2024

THY’nin hisse senedi veya BIST koduyla THYAO’da, TCMB faiz kararlarıyla birlikte destek algısını yitirdiği ve düzenli bir düşüş gösterdiği görülmektedir. Ancak, borsa uzmanlarına göre THYAO’ya yeni dahil olacak piyasa katılımcıları için yeni bir fırsat yaratabilir. Çünkü, uzmanlar, hisse senedinin 200 TL civarlarına düşmesi halinde, yeni bir fırsat yaratarak trend teorilerine göre hareket edilebileceği öngörülmektedir.

THY Hisse Senedi Analizi için uzmanlar destek noktalarına dikkat edilmesi gerektiğini ve direnç noktalarının belirlenmesinin yatırımcıların yararına olduğunu ifade etmektedir. Uzmanlara göre THYAO, 250 TL desteğinden düşerek 230 TL seviyelerine gerilemiştir: destek olarak 200 ile 210 TL arasının görüldüğü vurgulanmaktadır.

Ayrıca, hisse senedinin temettü tarihiyle birlikte bölüneceği zaman diliminin de dikkatle takip edilmesi tavsiye edilmektedir. SASA hissesi için hedef fiyat beklentiniz bulunuyorsa SASA Hedef Fiyat içeriğimize de göz atabilirsiniz.

THY Temettü 2024 Ne Zaman?

THY Temettü, piyasa katılımcılarına bilançolarında kâra geçmesine rağmen temettü dağıtmayacağını duyurarak hissedarlarının beklentilerini karşılamamıştır. KAP, SPK ve şirket duyurularına göre, THY şirketi temettü dağıtmayacağını ifade etmiştir.

Şirketin yaptığı duyuruya göre geçmiş yıllardaki zararlardan dolayı temettü dağıtmama kararı alınmıştır ancak gelecek yılın ilk bilançosunda dağıtacağı tahmin edilmektedir. ZOREN hissesinin de fiyat beklentisi belirlenmiştir, ilginizi çektiyse Zoren Hedef Fiyat bağlantısını kullanabilirsiniz.

THY Bedelsiz 2024

THY şirketinin borsadaki hisse senedi olan THYAO’da rekor sayılabilecek bir lot sayısında bedelsiz beklentisi bulunmaktadır. Bedelsiz potansiyelinin yüksek olması, sermaye artırımı yapılacağı anlamına gelmemekle birlikte temettü dağıtımının olmayacağı da şirket tarafından duyurulmuştur.

Ancak, şirketin özkaynakları ile ödenmiş sermayeyi arasındaki oran hesaplamasına göre bedelsiz dağıtım yapma potansiyelinin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Dolayısıyla piyasa katılımcılarına veya mevcut hissedarlarına yatırım fırsatı yaratabilir.

THY, bedelsiz hisse senedinin dağıtımı ve sermaye artırımı yaparsa, bu tarihten itibaren bir hafta içerisinde bedelsiz dağıtımına da gidileceği tahmin edilmektedir.

THY Hissesi Uzun Vadede Ne Olur 2024

THY Hissesi, 270 TL destek noktasından form grafiğine bakıldığında uzun vade de 350 ile 360 TL civarlarında olacağı öngörülmektedir. 270 TL ve üzeri günlük kapanışlarda yeniden bir band hareketi oluşacağı için uzun vade hedefine ulaşacağı beklenmektedir. Uçuş tarafındaki verilere bakıldığında, THY’nin geçen senekinin çok üzerinde olduğu görülmektedir.

Havacılık yönetimi sektörünün de yükselişe geçtiği dönemlere gelindiği hatırlanırsa, sermayedarların hisseyi elinde tutmayı oldukça iyi olacaktır. Ayrıca, uzmanlara göre yeni piyasa katılımcılarının da 200 ila 250 TL arası yatırım fırsatı olarak öne çıktığı ifade edilmektedir.

Boğa piyasasına girilmiş olmasıyla birlikte THYAO hissesinde düşüşler cılız yükselişlerin daha sert olacağı da bilinmelidir. Hissedeki düşüşlerin ise maksimum 200 TL seviyelerine kadar olabileceği de tahminler arasında yer almaktadır.

THYAO Hedef Fiyat 2023Pin
THYAO Hedef Fiyat

THYAO Hedef Fiyat 2024

THYAO Hedef Fiyat kapsamında THY şirketinin hissesinin haftalık ve logaritmik bir görüntüye göre ana destek bölgesi 200 TL olarak görülse de uzun vade de hedef fiyatı 290 TL ile 320 TL arasında olacaktır. Günlük grafiklerle çizimler izlendiğinde, sarı yükselen trendinin olduğu ve yukarıya doğru ivmelenen bir form grafiği bulunmaktadır.

Düşen trende göre değerlendirildiğinde güncel fiyatının yanı sıra THYAO hissesinde bir konsolidasyon hareketinin olması beklenmektedir. Konsolidasyon hareketi yatay veya dikey olabilir ancak piyasa yapıcı tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

THYAO hissesinin kısa vade ve uzun vade hedef fiyat beklentisi.

  • THYAO Kısa Vade Hedef Fiyat: 260 TL
  • THYAO Uzun Vade Hedef Fiyat: 290 TL ile 320 TL

IEYHO hissesinin yeni yatırımını duydunuz mu? O halde  IEYHO Hedef Fiyat içeriğimize göz atabilirsiniz.

THY şirketinin hisse senedi ile ilgili sık sorulan sorular.

Sonuç olarak THY Hisse Senedi içeriğimizde THY hissesi THYAO hakkında bilgi verildi.

Yorum yapın

1