SXP Coin Nedir? – SXP Coin Yorum

SXP Coin veya bilinen diğer ismiyle Swipe Token, bir dönem 24 saatlik işlem hacmi 850 milyon $ seviyesini zorlayan bir kripto varlıktır, SXP Coin Yorum içerisinde  en önemlisi, arkasındaki proje ile her dönem dikkatleri çeken SXP, kullanıcılara çok özel imkanlar sunmasıdır. Yazımızın devamında SXP Coin yorumları, SXP Coin nedir sorularının detaylı cevabını ve konuya dair diğer detayları bulabilirsiniz.

SXP Coin Nedir?

SXP Coin Nedir?; SXP Coin, Swipe ekosisteminin tokeni olup, buradaki işlemlerde kullanılır. Bu ekosistem ilk olarak 2019 yılının ortalarında faaliyet geçmiştir. Vadettikleri ile dikkatleri çekmiş ve kısa süre sonra 2020 yılında Binance tarafından satın alınmıştır. Bu olaydan kısa bir süre sonra Swipe, Binance evrenin temel motoruna dönüşmüştür.

İlgili içerik: “GALA Coin Nedir? – GALA Coin Geleceği

Bütün bunların ardından Swipe evreni, token takasları, stake etme ve otomatik hale getirilmiş pazarlamacıya varana kadar farklı özellikler sunan bir DeFi merkezine dönüşmüştür. SXP Coin ise bahsedilenlerin tam merkezinde yer almıştır.

SXP Coin

SXP Coin; kripto varlıklar ile itibari para birimleri arasında köprü olmayı hedefleyen bir ekosistemin para birimidir. Swipe, bu özelliği nedeniyle sadece kripto cüzdan uygulamalarını değil, aynı zamanda itibari para birimlerini desteklemektedir. Swipe ekosistemi, bu çok önemli entegrasyonu API üzerinden VISA ağına bağlanmak suretiyle gerçekleştirmektedir.

SXP Coin Projesi

SXP Coin projesi, ilk olarak 2018 yılında Joselito Lizandro tarafından başlatılmıştır. 2019’da geliştirilen kripto para kartı Samsung Pay ve Apple Pay ile entegre edilmiştir. Bahsedilen gelişmeler, bu ekosisteme olan ilgiyi artırmış ve 2019’da Google Play entegrasyonu ile bütün Android kullanıcılarına erişim imkanı verilmiştir.

İlgili içerik: “REEF Coin Nedir? -REEF Coin Yorum

SXP Coin, hem hizmet tokenı hem de kripto para birimidir. İtibari para birimleri ile kripto varlıklar arasında köprü olmayı hedefleyen söz konusu proje, kullanıcılarına SXP coini hem kullanmaya hem de elde tutmaya yönelik bazı avantajlar sunar. Stake ederek indirim kazanmak, yönetişimde oy kullanmak bunlardan bazılarıdır.

SXP, ilk olarak Ethereum blok zinciri üzerinde piyasa sürülmüştür. Ancak daha sonraki süreçte geliştirmeler ile birlikte Binance Chain’de de mevcut hale gelmiştir.

SXP CoinPin
SXP Coin

SXP Coin Haberleri

SXP Coin haberleri, sadece bu para biriminin fiyatına veya işlem hacmine yönelik değildir. 2018 yılından günümüze kadar bu ekosistemde çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. Gelişmelerin tamamı haber olarak karşımıza çıkmıştır. Ancak son dönemde kripto piyasalarında genel işlem hacmi düşüşünden SXP de etkilenmiş ve buna bağlı olarak SXP haberleri azalmıştır. Bununla birlikte CEEK Coin hakkında bilgi almak ve CEEK Coin haberlerini okumak için “CEEK Coin Nedir? – CEEK Coin Yorum” içeriğini de okuyabilirsiniz.

SXP Coin Fiyat

SXP Coin fiyat, 0,40 $ seviyelerindedir. Esasen 2022 Mayıs döneminden beri yatay bir seyir izlediğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. Bu dönemde ilgili para biriminin 24 saatlik işlem hacmi ise ortalama 30 milyon $ seviyelerinde olmuştur.

SXP Coin Geleceği

SXP Coin geleceği, projesinin hedeflerine bağlı olarak son derece parlak olabilir. Ancak bu, dünyanın kripto varlıklara nasıl bakacağına bağlı olarak değişecektir. Eğer kripto varlıklara olan ilgi artar ve bu varlıkların kullanım alanı genişlerse, Swipe evreni ve dolayısıyla da SXP Coin daha fazla talep görür. Fazla talep ise daha fazla fiyat artışı demektir.

SXP Coin Yorum

SXP Coin yorum için öncelikle bu kripto varlığın geçmişteki değerine bakmak gerekir. 2021 yılının Mayıs ayında değeri 5,4 $ seviyesine kadar çıkmıştır. Söz konusu rakam, SXP Coin yorumları ile ilgili kripto para biriminin potansiyelini göstermesi açısından önemlidir.

SXP Yorum

Uzmanlar tarafından yapılan SXP coin yorum ve açıklamalar, genel itibariyle olumlu ve olumsuz olarak ikiye ayrılabilir. Bazı uzmanlara göre SXP yıl sonu hedefi 0,60 $ iken, bazılarına göre ise 0,25 $ seviyeleri şeklindedir. Ancak bunların tamamen tahmin olduğu ve yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır.

Yorum yapın