Student Coin Nedir? – Student Coin Geleceği 

Student Coin, dijitalleşen dünya ile birlikte insanların hayatına giren kripto para birimlerinden biridir, ilk bakışta diğer kripto para birimlerinden çok farklı görünmemesine rağmen farklı bir blockchain projesi olduğu ifade edilebilir: yazımızın devamında Student Coin nedir sorusunun yanıtını ve Student Coin ile ilgili diğer detayları bulabilirsiniz. 

Student Coin Nedir? 

Student Coin Nedir?; Student Coin, kendi adını taşıyan ekosistemin yerel tokenıdır, ekosistem, başta öğrenciler olmak üzere farklı kesimler için geliştirilmiştir ancak temelinde öğrencilerin finansal ihtiyaçlarını etkili olarak karşılayabilmesi olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Student Coin veya borsalardaki kısaltmasıyla STC, öğrencilerin token ve NFT oluşturmasına imkan veren bir ağdır. NFT haricinde Web3 ve DeFi projeleri de yine söz konusu ağ üzerinde oluşturulabilir. Öğrenciler, ağ üzerinde geliştirdikleri token, NFT veya DeFi projeleriyle eğitimlerini finanse edebilir.  

Bilindiği gibi öğretim ücretlerinin yüksek seviyelerde olabilmesi, öğrenciler açısından önemli bir dezavantajdır. Bu dezavantaj bazen öğrencilerin eğitimlerini yarıda bırakmalarına dahi neden olabilir. STC, işte bu durumdan hareketle geliştirilmiş ve öğrencilerin eğitim masraflarını karşılaması için farklı projeleri geliştirmelerine imkan vermiştir. 

İlgili içerik: “ANKR Nedir? | ANKR Coin Yorum

Student Coin Projesi 

Student Coin projesi, öğrencilerin kendi özelleştirilmiş tokenlarını oluşturmasına ve üniversite eğitimleri için gerekli kredileri kullanmalarına imkan verir. Öğrenciler, üniversite eğitimlerini tamamladıktan ve işe başladıktan sonra maaşlarının bir bölümüyle aldıkları kredileri öderler. STC, öğrencilerin özelleştirilmiş tokenlarını çok kolay bir şekilde kontrol etmelerine imkan verir. Öyle ki, bu kontrolün genel olarak bir sosyal medya hesabının kullanımı kadar kolay olduğu ifade edilebilir. 

Bu ekosistemdeki ödemeler STC ile yapılır. Ayrıca sistemdeki kullanıcıların STC stake edebilme imkanları da vardır. Yani sisteme STC cinsinden paralarını kilitlerler ve bunun karşılığında STC cinsi ödül alırlar. Bir tür bankalardaki bulunan paralara faiz verilmesi gibidir. 

Ayrıca oku: “TLM Coin Nedir? TLM Coin Yorum

Student Coin projesi, ilk duyurulduğunda çok büyük bir ilgi görmüştür. Öğrencilerin kişiselleştirilmiş token oluşturması, ekosistemden öğrencilerin kazanç sağlaması, akademik temele dayalı olan ve güvenli bir ekosistem olması önemli artılarıdır. Buna karşın blockchain teknolojisini kullanan ve benzer özelliklere sahip rakiplerinin olması ise eksisi olarak kabul edilir. Ayrıca kullanılan kredilerin öğrencilerin ödeyip ödemeyeceğinin belirsizliği, projenin bir diğer eksisi olarak dikkat çeker. 

Student CoinPin
Student Coin

Student Coin Yorum 

Student Coin yorum, ilgili kripto para birimine yatırım yapacaklar açısından oldukça önemlidir. Yorum ve değerlendirmelere geçmeden önce arz miktarı hakkında bilgi verilmesi yararlı olacaktır. İlgili kripto varlığın maksimum arzı 10 milyardır. Toplam arzı da 10 milyar olan ilgili coinin dolaşımdaki arzı ise 5,32 milyardır. 24 saatlik işlem hacmi ise 200 bin $ düzeylerindedir. 

Student Coin fiyat, 0,0036 $ seviyelerindedir. Volatilitesi yüksek bir kripto varlık olması nedeniyle verilen bu rakamın hızlı bir şekilde değişebileceği unutulmamalıdır. STC, 2021 Nisan döneminde 0,53 $ gibi önemli seviyelere kadar çıkmıştır. Bu dönemde işlem hacmi 2,52 milyon $ olmuştur. Ancak daha sonra fiyatı düşmüştür. 

Son 1 aylık verilere bakıldığında STC’nin düşüş trendinde olduğu açık bir şekilde görülür. Düşen direncini kırmayı başaramaması ve direncin üzerinde kalıcı olamaması durumunda bu düşüşün devam edeceği tahmin edilmektedir. Daha önce birkaç defa düşen direncini kırmış, ancak kalıcı olamamıştır. Trendin böyle olması durumunda Student Coin hedef fiyat 2022 için 0,0030 $ seviyesi altı olacaktır. Ancak bu değerlendirmelerin yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır. 

İlgili içerik: “Contentos Coin (COS) Nedir?

Student Coin Nasıl Alınır? 

Student Coin, kripto para borsalarından alınabilir. Listelenmiş olduğu kripto borsalar KuCoin, HitBTC ve CoinTiger şeklindedir. Listelendiği borsaların zaman içerisinde değişebileceği unutulmamalıdır. 

Yorum yapın