SPELL Coin, SPELL Coin Yorum

SPELL Coin, borç verme ve borç alma için geliştirilen özel bir ekosistemin parçasıdır. Son dönemlerde popülerliği birçok açıdan artan bu kripto para birimi, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Yazımızın devamında SPELL Coin ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

SPELL Coin

SPELL Coin, Abracadabra isimli platformun iki önemli tokenından biridir: bu ekosistemde bulunan SPELL Coin sahipleri, stake üzerinden pasif gelir elde etme imkanı yakalamaktadır. Yani sistem üzerinden borç vererek faiz geliri elde etmek gibi bir imkan vardır. Diğer taraftan ise borç ile kaldıraçlı işlemler yapılma imkanı da sağlanmıştır.

Ayrıca oku: “SXP Coin Nedir? – SXP Coin Yorum

Abracadabra isimli platformun iki farklı tokenı olmasına karşın, yerel token SPELL Coin olarak belirlenmiştir, diğer token ise Magic Internet Money ifadesinin ilk harflerinden oluşan MIM isimli bir tokendır. MIM, esasen bir stablecoindir ve değeri, Amerikan Doları’na endekslenmiştir. Kullanıcılara kredi sağlamak için ekosistemde MIM kullanılır. Ayrıca MIM, şuanda kripto dünyasındaki en fazla kullanılan stanblecoinler arasında altıncı sırada yer alır. Yakın gelecekte sıralamada yükseleceği tahmin ediliyor.

SPELL Coin bir yatırım aracı olarak kullanılmadığında, Abracadabra ekosisteminden ayrı düşünülemez. Bu ekosistem, kullanıcılar açısından önemli avantajlar sağlar. Söz konusu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Yatırılan teminattan faiz geliri elde edildiği esnada token ödünç alınmasına imkan verir. Bu özelliğin bulunduğu birkaç ekosistemden biri olarak dikkat çeker.
  • İzole edilen risk piyasalarını kullanmak suretiyle ödüllerini optimize etmek amacıyla kabul etmek istediklerini değerlendirebilirler.

Bunlar önemli avantajlardır. Fakat her sistemde olduğu gibi burada da sadece avantajlar yok. Bunların yanında bazı dezavantajlar da var. İlgili dezavantajlardan önemli olanlar ise şu şekildedir:

  • Abracadabra önemli bir ekosistemdir ve merkeziyetsizdir. Bu durumdan dolayı veri ihlalleri ve hatalar için açık sözleşmeler kullanır. Bu ise risk oluşturur.
  • Doğru strateji ile borçlanılmadığında, yatırılan teminatın bir anda sıfırlanması riski vardır. Kripto dilinde ifade edilecek olursa liq olma riski oldukça yüksektir.
SPELL Coin YorumPin
SPELL Coin Yorum

SPELL Coin Yorum

SPELL Coin yorum ve analizleri, bu kripto para birimini bir yatırım aracı olarak kullanmayı hedefleyenler açısından çok önemlidir. Yapılan yorumlar, zamana ve bakış açısına göre farklılık gösterebilir. Nihayetinde kripto piyasalarının oldukça hareketli oldukları, hemen herkes tarafından bilinir. Böylesine bir alanda sağlıklı yorum yapmak veya tahminde bulunmak, çok kolay değildir.

İlgili içerik: “MATIC Coin Geleceği, MATIC Coin Forum

Sağlıklı bir SPELL Coin yorum için öncelikle finans piyasalarına genel olarak hakim olmak gerekir. Normal borsalar ile kripto para piyasaları arasında bir paralellik vardır. Yani borsalarda olumlu hava var ve bu alana para girişi oluyorsa, kripto piyasaları için de benzer durumdan bahsedilebilir. Buna bağlı olarak da SPELL Coin fiyat seviyesi artar. Ancak tersi durumda ise bahsedilenlerin tam aksi yönde gelişmeler meydana gelir.

SPELL, son 1 aylık süreçte 0,0010 $ seviyelerinden 0,0014 $ seviyelerine kadar değer kazanmıştır. Yani son 1 ayda %40 değerlenmiştir. Hatta bu dönemde bir ara 0,0017 $ seviyelerini dahi görmüş ve değer artışı %70’den fazla olmuştur. Yakın gelecekte benzer hareketler yine tekrarlanabilir. Ancak bu hareketlerin düşüş yönlü olarak da gelişebileceği unutulmamalıdır.

SPELL Coin Haberleri

SPELL Coin haberleri, boğa sezonunda sık sık farklı platformlarda yer almaktaydı. Ancak son dönemlerde piyasaların durgun ve düşüş yönlü olması nedeniyle bu haberler ciddi anlamda azaldı. Çıkan haberler de genellikle SPELL Coin fiyatı ile ilgili olmaya başladı denebilir.

SPELL Coin Grafik

SPELL Coin grafik, yorum ve analizlerin temelini oluşturan unsurların başında gelir. Özellikle teknik analiz yaparken grafik yorumlama çok önemlidir. Doğru direnç noktalarını belirlemek, SPELL yatırımlarının çok daha güvenli olmasını sağlar ve alınan riskleri minimize eder. Ancak yanlış belirlenen direnç noktaları da tam tersi yönde etki yapar.

Bu içeriği okuyanlar, “REEF Coin Nedir? – REEF Coin Yorum” içeriğini de okudu!

0,0012 $ alt direnç noktasının üzerinde kaldığı sürece yönün yukarı olduğu şeklinde yorumlar yapılıyor. Alt direnç noktasının altına iner ve orada kalıcı olursa, bu defa fiyatının 0,0009 $ düzeyine kadar inmesi olasıdır.

Yükselen direnci kırması durumunda SPELL Coin grafik yorumları, fiyatının önce 0,0032 $, sonra da 0,0041 $ seviyesine kadar çıkacağı yönündedir. Ancak bunların yorum ve tahmin olduğu, dolayısıyla da yatırım tavsiyesi olarak dikkate alınmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Yorum yapın