SPELL Coin Nedir? – SPELL Coin Geleceği,

SPELL Coin geleceği, kripto para piyasalarında merak edilen konulardandır. Özellikle SPELL Coin projesi ile kullanıcılarına vadettikleri nedeniyle yakından takip edildiği ifade edilebilir. Bu yazımızda SPELL Coin geleceği başta olmak üzere konuya ilişkin bütün detayları sizler için derledik. Konuya geçmeden önce kripto paralar içerisinde önemli gelişmelere sahne olan SPELL Coin hakkında bilgi almak için “SPELL Coin, SPELL Coin Yorum” içeriğini de okuyabilirsiniz.

Spell Coin GeleceğiPin
Spell Coin Geleceği

SPELL Coin Nedir?

SPELL Coin Nedir?; Spell Coin, tamamen anonim bir ekip tarafından kurulmuş olan Abracadabra Money isimli platform tarafından geliştirilmiştir, Ethereum blok zinciri üzerine kurulan ve ERC-20 tabanlı akıllı kontrat olarak sunulan ekosistemin ana tokenıdır.

Bu ekosistem kullanıcılarına faiz karşılığında borç verebilecekleri ve teminat karşılığında kripto para ödünç alabilecekleri merkeziyetsiz bir sistem sağlar. Kullanıcılar bu ekosistem üzerinden tamamen Amerikan Dolarına sabitlenmiş ve bir stablecoin olan Magic Internet Money (MIM) isimli para birimini borç olarak alabilirler. İlk defa 2021 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen bu token, piyasadaki en güçlü altıncı stablecoin olarak kabul ediliyor. SPELL Coin geleceği açısından bu husus oldukça önemlidir. İlgili kripto paranın kullanımının artması ile birlikte sıralamada daha üstlere çıkacağına adeta kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili içerik: “MATIC Coin Geleceği, MATIC Coin Forum

Bu kripto birimi, her ne kadar kendi ekosistemi içerisinde önemli bir yere sahip olsa da, kripto piyasasındaki yatırımcılar açısından bir yatırım aracı olarak da kabul edilmektedir. Stake etmek veya Yield farming gibi kripto dünyasında yapılacak ve gelir sağlayan farklı işlemlere ek olarak yatırım aracı olarak da kullanılır. Bu amaçlar dünyadaki güvenilir kripto para borsalarından alım satım işlemini gerçekleştiren yatırımcı sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.

SPELL Coin

SPELL Coin, Abracadabra Money platformunun hizmet ve yönetişim tokenı olarak tanımlanabilir. Geliştirilen ekosistem içerisinde farklı amaçlarla kullanılabilen bir kripto para birimidir. Kullanıcılar bu kripto para ile Yield Farming, Staking ve Revenue Share gibi önemli işlemleri sorunsuz olarak gerçekleştirebilir. SPELL Coin geleceği, ilgili kripto para ile yapılabilen işlemlerle direkt olarak ilgilidir.

Ayrıca oku: “SXP Coin Nedir? – SXP Coin Yorum

SPELL, kullanıcıların sahip olmalarına rağmen kullanamadıkları sermayeyi kullanmalarına imkan veren bir protokoldür. Bu platformda kullanıcılar, zincirler arası stablecoini borç olarak verebilir. Borç veren taraf olduğu gibi borç kullanan taraf da vardır. Dolayısıyla SPELL Coin hem borç vererek faiz geliri elde etmeye imkan verir hem de borç alarak kripto para piyasalarında kaldıraçlı işlemler yapılmasını sağlar.

SPELL Coin Geleceği

SPELL Coin geleceği, toplam arz ve dolaşımdaki arz ile yakından ilgilidir. SPELL, maksimum arzı sınırlandırılmış bir kripto para birimidir. Yakılarak dolaşımdan çıkarılanlar haricindeki maksimum arzı 196 milyar seviyesindedir. Ancak bu miktarın sadece 103 milyarı dolaşımdadır. Geri kalan kısım ise genel politikalara bağlı olarak dolaşıma sokulabilir.

SPELL Coin fiyatı, bu makale kaleme alındığı sırada 0,0014 $ seviyesindedir. İşlem hacmi ise yaklaşık 32 milyon $ düzeyindedir. Geçmişe gidildiğinde, bu kripto para biriminin 2021 yılının Kasım ayında zirveyi gördüğü fark edilir. Bu dönemdeki fiyatı 0,034 $ iken, yine bu dönemdeki günlük işlem hacmi 88,5 milyar $ olmuştur. Zirvedeki rakamlarının inanılmaz derecede yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz. İşte bu rakamlar, SPELL Coin geleceği açısından büyük bir öneme sahiptir.

Bu konuyu okuyanlar, “REEF Coin Nedir? – REEF Coin Yorum” içeriğini de okudu!

Kripto dünyasının 2021 yılının son dönemlerinde olduğu gibi boğa sezonu yaşaması durumunda, ilgili para biriminin yeniden zirveyi görmesi olasıdır. Ancak bunun ne zaman olacağını söylemek çok zordur.

SPELL Coin Yorumlar

SPELL Coin yorumlar, bakış açısına ve zamana göre farklılık göstermektedir. Son yapılan yorumlara göre; yükselen kama formasyonu mevcuttur ve yükselen direncinin kırılması sonucunda değerinin 0,004 $ seviyelerine çıkacaktır. Ancak bunun için değerinin 0,0012 $ düzeyine inmesi ve buradan tepkiyle birlikte yükselmesi gerektiği de ifade ediliyor. Bunlar genel itibariyle kısa vadeli yorumlardır ve dolayısıyla yatırım tavsiyesi olarak ciddiye alınmaması gerekir.

Bu kripto paraya dair yapılan yorumlarda, grafikler çok önemli yer tutar. Grafikler üzerinde yapılan teknik analizler, yükselen ve düşen direnç noktalarının tespiti, yorumların temelini oluşturur. Ancak bu direnç noktalarının belirlenmesinin tamamen bakış açısıyla ilgili olduğu ve kesinlik bulunmadığı unutulmamalıdır.

Genel olarak bakıldığında SPELL Coin geleceği ve fiyatı, Amerikan Merkez Bankası olan FED’in politikaları ile yakından ilgilidir. FED, faiz artırımı politikasına devam ettikçe kripto paralar satış baskısı yiyecek ve fiyatı düşecektir. Bunun ne ölçüde olacağını kestirmek ise çok zordur.

Yorum yapın