Solana Coin Yorum, Solana Coin Geleceği

Solana Coin Yorum, kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analiz ve değerlendirmelerdir, her ne kadar bu kripto para birimi sadece bir yatırım aracı olmasa da,  Solona Coin Geleceği dikkate alınırsa genel kullanımının bu yönde olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Ayrıca en çok kripto para kullanan ülkeleri ve popüler kripto paraları merak ediyorsanız “En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler – En Popüler Kripto Para” içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Solana Coin Nedir?

Solana Coin Nedir?; Solana Coin (SOL), decentralize finance (DeFi) olarak bilinen merkezi finans çözümlerini sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan açık kaynak kodlu projenin tokenıdır.

Solana denildiği zaman akla ilk olarak ilgili kripto varlık gelir ancak bu kripto para birimini anlamak için kullanıldığı ekosisteme bakılması gerekir. Solana, merkeziyetsiz uygulamaların (DApp) geliştirilmesi için tasarlanmış bir ağdır. Proof of Stake (PoS), yani hisse kanıtı konsensüsüyle birlikte birleştirilmiş geçmiş kanıtı (Proof of History) konsensüsü kullanarak ölçeklenebilirliğin iyileştirilmesini hedefler. Sahip olduğu yenilikçi modelinden dolayı söz konusu ağ, kurumsal anlamda alım ve satımları gerçekleştiren firmaların ilgisini çektiği gibi, küçük çaplı alım satım yapan bireysel yatırımcıların da ilgisini çeker.

Dünya genelindeki finansal sistemin özgürleştirilmesi ve şeffaf hale getirilmesi ile yola çıkan SOL, yüksek frekanslı blok zinciri uygulamalarını da desteklemektedir. Bu protokolün kendine özgü önemli özellikleri vardır. Bu özelliklerden öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Saniyede 50.000’den daha fazla işlemi destekleyebildiği gibi, blok sürelerini de 400 mili saniye olarak korur.
  • İşlem maliyetleri çok düşüktür. Ağ üzerindeki 1 milyon işlemin maliyeti yaklaşık 10 $ seviyesindedir.
  • Merkezi olmayan platformları destekler.

Hızlı, sansüre dayanıklı ve güvenli bir blok zinciri olan SOL, açık kaynak kodludur. Kullanıcılar, bu ağ üzerinde SOL varlıklarını stake ederek kazanç sağlayabilir. Böylece kullanıcılar kazanç sağlamanın yanında platform üzerinde söz sahibi de olabilmektedir. Sahip olduğu bu özellikler, Solana Coin yorum ve değerlendirmeler üzerinde fazlasıyla etkilidir. Ancak yorumların, kripto dünyasına olan genel bakıştan etkilendiğinin de unutulmaması gerekir.

İlgili içerik: “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?

Solana Coin Yorum

Solana Coin yorum ve analizlerine genel olarak bakıldığında, düşen direnci ile yükselen direnci arasında sıkıştığı söylenebilir. Düşen direncini kırmış olmasına rağmen, burada kalıcı olup olmayacağı merak edilmektedir. Eğer kalıcı olursa kısa sürede değeri önce 40 $ seviyelerine gelecek, sonrasında ise 50 $ düzeyini test edecektir. Böylece 2021 Kasım döneminden beri süren düşen trendi sonlanmış olacaktır.

Ayrıca oku: “Student Coin Nedir? – Student Coin Geleceği

Solana Coin yorum için kripto dünyasının genel işlem hacmine bakılması da gerekir. SOL, piyasanın en önemli kripto varlıklarından biridir ve gecelik işlem hacmi son dönemlerde 1 milyar $ üzerinde olmaktadır. Dolayısıyla kripto dünyasına girecek olan paradan önemli seviyede pay alacağı ve böylece değerinin artacağı ifade edilebilir.

Solana Coin Yorum, Solana Coin GeleceğiPin
Solana Coin Yorum, Solana Coin Geleceği

Solana Coin Projesi

Solana Coin projesi, açık kaynak kodlu, halka açık ve merkezi olmayan bir blok zinciridir. Geçmiş ispatı ve hisse ispatı protokollerini birlikte kullanır. Uzun vadede, kripto dünyasının en önemli ağlarından olan Ethereum ağının rakibi olarak kabul edilmektedir.

Dünyadaki finans sisteminin daha özgür, daha bağımsız ve daha şeffaf olmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Projenin arkasında, Qualcomm gibi bir şirkette deneyimi olan Anatoly Yakovenko vardır. Yakovenko, Solana projesini ilk olarak 2017 yılında geliştirmiş, 2020 yılında ise halka açmıştır.

Solana protokolünün en önemli farkı, Proof of History konsensüsüdür. Söz konusu unsur, protokolün daha etkili bir şekilde ölçeklenebilir olmasını sağladığı gibi kullanılabilirliğini de arttırmaktadır. Bu ağ üzerindeki işlem süreleri de birçok ağa göre çok daha kısadır. Sahip olduğu ilgili özellikler nedeniyle ağdaki kullanıcı sayısının arttığı ve buna bağlı olarak da SOL Coin talebinin yükseldiği bilinmektedir.

Solana Coin Fiyat

Solana Coin fiyat, 32,58 $’dır. Söz konusu rakam, bu makale kaleme alındığı sıradaki güncel rakam olup, daha sonraki süreçte değişebilir.

Solana fiyat için geçmişe bakıldığında genel itibariyle dalgalı bir seyir izlediği söylenebilir. 2021 yılının ikinci yarısıyla birlikte ciddi anlamda yükselişe geçmiş ve kısa sürede 25 $ seviyelerinden 260 $ seviyelerine kadar çıkmıştır. Ancak boğa sezonunun son bulmasıyla birlikte aynı hızda değer kaybetmiş ve yeniden eski seviyelerine dönmüştür.

İlgili içerik: “AUDİUS Coin Yorum, AUDİUS Coin Nedir?

Fiyatının en yüksek olduğu dönemlerde 24 saatlik işlem hacmi 4 milyar $ düzeylerine yaklaşmıştır. Bu rakam, ilgili kripto para biriminin potansiyelini ve gördüğü ilgiyi göstermesi bakımından önemlidir. Günümüzdeki işlem hacmi ise 1 milyar $ düzeyinin üzerindedir. Solana Coin yorum açısından gerek fiyat gerekse de işlem hacmi çok önemlidir.

Solana Coin YorumPin
Solana Coin Yorum

Solana Coin Geleceği

Solana Coin geleceği ile ilgili görüşlerin genel itibariyle olumlu olduğu ifade edilebilir. Öyle ki, Ethereum ağının en önemli rakibi olarak kabul edilir. Sahip olduğu işlem hızı ve düşük işlem ücreti, en ciddi avantajlarıdır.

İlgili kripto varlığın maksimum arz sınırı bulunmamaktadır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 511 milyondur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 353 milyon düzeyindedir.

Bir kripto varlığın geleceğine dair en önemli verilerden biri, hangi borsalarda listelendiğiyle yakından ilgilidir. Solana, günümüzün en önemli kripto para borsalarında işlem görmektedir. Binance, KuCoin, FTX, Gate.io ve Huobi gibi borsalarda listelenmiştir. SOL ile ilgili işlem çifti sayısı ise 250’den daha fazladır. Dolayısıyla kripto piyasalarının Solana Coin geleceği ile ilgili olumlu görüşlere sahip olduğu buradan da ifade edilebilir.

İlgili kripto varlığın geleceği açısından burada bahsedilenler kadar, kripto dünyasına genel bakış da önem taşımaktadır. Kripto dünyasına olumlu bakış Solana Coin üzerinde olumlu etkiye sahip olacaktır. Tersi durumda ise ilgili kripto varlık olumsuz olarak etkilenecektir. Dolayısıyla buradaki değerlendirmeler bir anda tersine dönebilir.

İlgili içerik: “AXS Coin Yorum, AXS Coin Nedir?

Solana Coin Haberleri

Solana Coin haberleri, genel itibariyle bu kripto varlığın fiyatı ve işlem hacmiyle ilgilidir. Ancak piyasaların en büyük varlıklarından biri olmasından dolayı zaman zaman projesine ve listelendiği borsalara ilişkin haberler görmek de mümkündür. Haberlere konu olan diğer başlıklardan bazıları ise Solana Coin ne işe yarar, Solana Coin nedir şeklindeki sorulardır.

Solana Coin Fiyat Tahmini

Solana Coin Fiyat Tahmini, 26 $ ile 40 $ arasında değişmektedir. Son günlerde kripto dünyasındaki yüksek volatilite, bu kripto varlığın da Ethereum gibi değer kaybedeceğine dair endişelerin artmasına yol açmaktadır. Her ne kadar destek noktasının henüz altına inmiş olmasa da, desteğin çok güçlü olmadığı ifade edilmektedir.

Destek kırıldığı anda 25 $ seviyesinin altına gerileme riski vardır. Olumsuz senaryo gerçekleşir ise Solana Coin Hedef Fiyat 2022 için 20 $ düzeyleri olacaktır. Ancak olumsuz senaryo düşünülenden de kötü olarak gerçekleşirse, ilgili varlığın değerinin daha da aşağılara inmesi söz konusudur.

Olumlu senaryonun gerçekleşmesi durumunda ise SOL fiyat bir anda 50 $ düzeyine gelebilir. Olumlu senaryo için kripto dünyasına ciddi anlamda para girişinin olması ve Amerikan Merkez Bankası olan FED’in mevcut faiz politikasını değiştirmesi gerekir.

Solana Coin yorum ve değerlendirmeler, verilere dayalı tahminlerdir, bu tahminlerin kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Yorum yapın