Sertaç Taşdelen Kimdir?

Sertaç Taşdelen Kimdir?; Sertaç Taşdelen, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelen ve Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olup iş hayatına üniversite mezuniyetinin hemen ardından Dubai’de yeminli mali müşavirlik şirketi olan Ernst&Young’da yönetim danışmanı olarak çalışmaya başlayan bir iş adamıdır.

Yaklaşık 5 yıl Dubai’de çalışıp bir yandan da dünyanın en iyi şirketlerine finansal ve kurumsal danışmanlık yapmıştır. Diğer bir yandan 5 fotoğraf sergisi yapmış, gelirinin tamamını ise bağışlamıştır. Yapmış olduğu bu bağışın ardından Dubai kraliyet ailesi ve Ayşe Arman ile tanışmıştır. Sertaç Taşdelen son dönemde Faladdin markasının kurucusu olarak ismini duyurmayı başarmıştır.

Sertaç Taşdelen’in Hikâyesi ve Başarıları

2010 yılında Taşdelen’in çalıştığı şirketin Singapur ofisine geçiş yapmasıyla birlikte Taşdelen, bir süre kurumsal hayattan çıkmaya ve kendi hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiştir. Özellikle annesinin hobisi olan kahve falından yola çıkarak binnaz.com isimli web sitesini kurmuştur. Kısa sürede web sitesi ile ciddi bir ziyaretçi trafiği elde etmeyi başarmıştır. Aynı zamanda düşük sermayeli iş fikirleri ve girişimcilik konusu üzerine “Düşük Sermayeli İş Fikirleri ve Girişimcilik” adlı içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Taşdelen 2012 yılında Singapur’da yılın en stil sahibi genç iş adamı ödülünü kazanmıştır.

2013 yılında kendi Teknoloji Yatırım Şirketi Trust Capital Partners’i kurmuş, House of Genius ismi verilen uluslararası konferans zincirinin Türkiye direktörü olmuştur. Project GO ismini verdiği online seyahat programına başlamış ve hepsini Singapur merkezli Taşdelen Private çatısı altında toplamıştır. Ülkemizde Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci ödülüne aday gösterilmiştir.

Sosyal sorumluluk projelerine de oldukça ilgi duyan Sertaç Taşdelen, Pedalla projesini 2014 yılında yardım kampanyası için başlatmış, daha sonra online bağış platformu İyilik Peşinde’yi kurmuş, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağış için Ağrı Dağı’na tırmanmıştır. Günümüzde yaşantısını Singapur’da sürdürmekte olup bir yandan da tüm dünyayı gezmektedir.

Sertaç Taşdelen KimdirPin
Sertaç Taşdelen Kimdir

Faladdin’in Hikâyesi

Faladdin, Sertaç Taşdelen’in kurucusu olduğu fal uygulamasıdır, telefonlara yüklenilen bu uygulama sayesinde zaman ve mekân fark etmeksizin her yerde falımıza baktırabiliriz. Uygulama basit bir şekilde yüklendikten sonra kahve fincanı ve tabağın fotoğrafı çekilerek uygulamaya yüklenir. Sonrasında dakikalar içinde gönderilen fala bakılıp size geri dönüş metni yollanır. Fal baktırmak artık çok kolay hâle geldi diyebiliriz.

Bu yazılanlar kulağa gayet kolay ve basit geliyor fakat uygulamanın bugünkü konumuna kadar gelmesi, ilerlemesi bu kadar kolay olmamış. Sertaç Taşdelen’in girişimci kişiliği onu başarıya götürmüş. Taşdelen, üniversite döneminin bitmesiyle iş hayatına Dubai’de başlıyor. Burada gayet başarılı bir şekilde kariyer basamaklarını tek tek tırmanıyor. Bir gün kahve içtikten sonra bir arkadaşı fal baktırmak istiyor.

Taşdelen, annesine fal bakması için fotoğrafları atıp yorumlamasını istiyor. Daha sonra Sertaç Taşdelen’in kendi işini kurmak için aklına harika bir fikir geliyor. İlk olarak fal baktırmak isteyen insanlara Binnaz Abla adlı bir internet sitesi kuruyor. Binnaz Abla sitesi Sertaç Taşdelen’in annesinden adını alıyor. Annesi insanların yollamış olduğu fallara bakıyor, yorumluyor ve mesaj olarak insanlara iletiyor. Taşdelen, Binnaz Abla sitesi ile büyük başarılar elde ediyor. 2017 yılında 350 kişilik bir kadroyla yurtdışında uluslararası girişimciler arasına adını yazdırıyor.

Türk kahvesini içen eline telefonunu alıyor, fotoğrafları çekip sisteme yüklüyor ve fal baktırıyorlar. Bu girişimcilik denemesini çoğu insan ve arkadaşları başlarda desteklemiyor çünkü Dubai’de çalıştığı pozisyon ve kariyerinin gayet başarılı olduğunu düşündüler. Fakat Taşdelen onları dinlemeyerek ne kadar başarılı olabileceğini herkese kanıtladı. Taşdelen, yıllar içinde büyüyen Binnaz Abla fal uygulamasında bir değişikliğe gidiyorlar. Binnaz Abla adının yabancılar tarafından telaffuzu zor olduğu kanaatine varıyorlar ve uygulamanın adı Faladdin olarak değiştiriliyor.

Yorum yapın