Raca Coin Nedir? – Raca Coin Geleceği 

Raca Coin veya bilinen diğer adıyla Radio Caca Coin, dünya genelinde yeni ve işlevsel bir sanal dünya inşa etme vizyonuna sahip bir projedir, merkeziyetsiz otonom organizasyon olarak da bilinen Radio Caca ile ilgili merak edilen hususları sizler için derledik. 

Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok alanda önemli değişimler meydana gelmiştir. Söz konu değişimler hızla artmış ve insanlara yeni dünyaların kapılarını aralamaya başlamıştır. Metaverse teknolojisi veya metaverse evreni de tam olarak bu şekilde ortaya çıkmıştır. Raca coin, işte bu evreni daha kullanışlı hale getirmeyi hedefleyen bir token olarak değerlendirilebilir. 

İlgili içerik: “En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler – En Popüler Kripto Para

Raca CoinPin
Raca Coin

Raca Coin Nedir? 

Raca Coin Nedir?; Raca Coin, Radio Caca platformunun yerel tokenıdır, token BEP-20 standardında oluşturulmuştur ve USM evreninde yer alan Metamon oyununda kullanılmaktadır. NFT tabanlı bir oyun olan Metamon, kullanıcıların oyun oynadıkça kazanç sağlamasına imkan verir. Bu özelliği dikkate alındığında Axie Infinity ile büyük bir benzerlik gösterdiği ifade edilebilir. Raca coin ise AXS tokenına benzemektedir. 

RACA, birden fazla ağ üzerinde çalışabilmesi ile de dikkatleri çeker. Ethereum, BNB Chain, Solana ve OKExChain ağları üzerinde çalışabilmektedir. Bu kripto para ile en fazla ilgili çeken hususun Maye Musk Mystery NFT’leri olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. İlgili NFT’ler, Radio Caca sanatçıları tarafından oluşturulmuştur ve çok kısa süre içerisinde satılarak bu alanda önemli bir başarıya imza atmıştır. 

RACA Coin, klasik anlamdaki kripto para birimlerinden nispeten daha farklıdır. Özellikle metaverse evreni ile bağlantılı olması, bu kripto varlığı özel yapan unsurlardan biridir. USM evreninin yönetişim tokenı olan RACA, metaverse kullanıcılarına merkeziyetsiz bir yapı ve demokratik bir evren sunmaktadır. 

Bu kripto para biriminin maksimum arzı 500 milyar ile sınırlandırılmıştır. Toplam arzı ise 431 milyar seviyesindedir. Ayrıca dolaşımda olan arz miktarı ise 327 milyar düzeyindedir. Buradaki arz rakamlarının birçok kripto para birimine kıyasla daha yüksek olduğu ifade edilebilir. Bu durum nedeniyle ilgili varlığın değeri düşüktür. Güncek Raca coin fiyat 0,00037 $ düzeyindedir. 

Ayrıca oku: “Altcoin Al Sat Taktikleri Nelerdir? – Nasıl Yapılır?

Raca Coin 

Raca coin, The Universal Metaverse (USM) projesinin yönetici platformunun yerel tokenıdır. Radio Caca, USM projesinin GameFi ve DeFi aracı olan Maye Musk Mystery Box NFT’lerin yönetici platformu olarak tanımlanabilir. Bu tanımdan önce USM projesinin tanımlanması daha doğru olacaktır. 

The Universal Metaverse veya kısaltmasıyla USM, üç boyutlu bir metaverse evrenidir. Bu evren üzerinden kullanıcılar, araziler alarak üzerine galeriler veya mağazalar inşa edebilir. Oyunlar geliştirerek diğer kullanıcılarla oyunlar oynayabilirler. Geleceğin dünyası olan metaverse seçenekleri arasında USM de vardır. İşte bu evrenin kripto para birimi RACA Coin’dir. Raca coin, söz konusu evrendeki farklı işlemlerde kullanılmaktadır. 

Raca Coin Yorum 

Raca coin yorum ve analizlerine bakıldığında metaverse evrenlerinin popülaritesiyle paralellik gösterdiği görülecektir. 2021 yılının son çeyreğinde metaverse evrenlerine ve NFT’lere olan ilgi çok yükselmiş ve buna bağlı olarak da ilgili kripto varlığın değeri artmıştı. Ancak daha sonraki dönemlerde hem ilgi azalmış hem de ilgili para biriminin değeri sert şekilde düşmüştür 

İlgili içerik: “ANKR Nedir? | ANKR Coin Yorum

Son 3 aylık verilere bakıldığında ise Ağustos ayında 0,00050 $ seviyelerine çıktığı, sonrasında ise düşüşe geçtiği görülür. Söz konusu düşüş trendi halen devam etmektedir. Düşen direncini kırması durumunda fiyatının yeniden yüksek düzeylere gelmesi söz konusu olabilir. Ancak düşen trendi devam ederse değeri 0,00030 $ seviyesinin altına gerileyebilir. Raca coin ile ilgili bu değerlendirmelerin yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır. 

Yorum yapın