Popüler NFT Koleksiyonları

Popüler NFT Koleksiyonları içerisinde NFT Popülaritesi son aylarda patladı ve giderek daha fazla insan NFT platformlarına dahil olmak istiyor. Bunun ana nedeni, NFT’leri oluşturmayı ve ticaretini her zamankinden daha kolay hale getiren yeni platformların ve protokollerin tanıtılmasıdır.

NFT’ler için en popüler platformlardan biri, kullanıcıların ERC-721 standardını kullanarak NFT’ler oluşturmasına ve takas etmesine olanak tanıyan OpenSEA‘dır. Bu, geliştiricilerin NFT’ler oluşturmasını son derece kolaylaştırdı ve Ethereum ağında çok sayıda NFT’nin oluşturulmasına ve ticaretinin yapılmasına neden oldu.

Ayrıca İlgili Çekebilir: “NFT Nedir? – NFT Ne İşe Yarar? – NFT Nasıl Satılır?

NFT’nin popülaritesinin bir başka nedeni de, uzaya dahil olan ünlülerin ve yüksek profilli kişilerin sayısının artmasıdır. Örneğin, Twitter CEO’su Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde ilk tweet’in NFT’sini satın aldığını duyurdu. Bu, NFT’ler hakkında farkındalığın artmasına yardımcı oldu ve daha fazla insanın dahil olmak istemesiyle sonuçlandı.

Son olarak, NFT’lerin artan değeri de popülerliklerini artırmaya yardımcı oluyor. Daha fazla insan NFT’lerin ve potansiyel değerlerinin farkına vardıkça, daha fazla insan bu alana dahil olmak istiyor. Bu, NFT’lerin artan değerinin daha fazla insanı dahil olmaya ve dolayısıyla değeri daha da yukarıya çeken bir erdemli döngüyle sonuçlanıyor.

Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesiyle, NFT’lerin giderek daha popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil. Giderek daha fazla insan NFT’lerin faydalarını keşfettikçe, bu eğilimin önümüzdeki aylarda ve yıllarda devam etmesi muhtemel görünüyor.

Popüler NFT Koleksiyonları

NFT’ler, dijital varlıklara sahip olmanın yeni bir yolu olarak son aylarda popülerlik kazanıyor. Dijital varlıkların çoğu değiştirilebilir, yani aynı türdeki diğer varlıklarla takas edilebilir olsa da, NFT’ler benzersizdir ve başka bir varlıkla değiştirilemez. Bu, onları dijital sanat, koleksiyon ve diğer benzersiz öğelerin mülkiyeti için ideal hale getirir.

En popüler NFT projelerinden bazıları Decentraland, CryptoKitties ve Gods Unchained’dir.

Decentraland, kullanıcıların sanal mülk ve mal satın alabilecekleri, satabilecekleri veya ticaret yapabilecekleri bir sanal dünya platformudur. Platform, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve tüm işlemler blok zincirine kaydedilir. Bu, Decentraland’i mevcut en güvenli sanal dünya platformlarından biri yapar.

CryptoKitties, oyuncuların dijital kedileri yetiştirmesine, satın almasına ve satmasına izin veren bir oyundur. Oyun Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve her kedi bir NFT’dir. CryptoKitties, satılan 12 milyon doların üzerinde kedi ile Ethereum platformundaki en popüler oyunlardan biri haline geldi.

Gods Unchained, dijital bir koleksiyon kart oyunudur. Oyuncular diğer oyuncularla kart satın alabilir, satabilir veya takas edebilir. Oyun, Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve tüm işlemler blok zincirine kaydedilir. Gods Unchained, 1 milyon doların üzerinde satılan kartla Ethereum platformundaki en popüler oyunlardan biridir.

Popüler NFT KoleksiyonlarıPin
Popüler NFT Koleksiyonları

Ünlü Markaların NFT Girişimleri

NFT’ler, giderek artan sayıda marka ve işletme tarafından dijital varlıkların sahipliğini oluşturmanın ve doğrulamanın bir yolu olarak kullanılmaktadır.

Halihazırda; Nike, Louis Vuitton ve Gucci dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli marka tarafından kullanılıyor. Bu markalar, ürünlerinin orijinal olduğu ve müşteriye ait olduğu doğrulanabilecek dijital versiyonlarını oluşturmak için NFT’leri kullanmaktadır.

Nike, popüler Air Max spor ayakkabılarının dijital bir versiyonunu yaratan NFT’leri deneyen ilk markalardan biriydi. Dijital spor ayakkabılar Nike uygulaması aracılığıyla satın alınabiliyordu ve dijital bir cüzdanda saklanabiliyordu.

Louis Vuitton da aynı şeyi yaparak popüler çantasının dijital bir versiyonunu yarattı. Dijital el çantası, Louis Vuitton web sitesi aracılığıyla satın alınabiliyordu ve dijital bir cüzdanda saklanabiliyordu.

Gucci ayrıca, popüler GG Supreme kanvas baskısının dijital bir versiyonunu yaratarak NFT çoğunluğuna atladı. Dijital baskı, Gucci web sitesi aracılığıyla satın alınabiliyordu ve dijital bir cüzdanda saklanabiliyordu.

NFT’ler markalar için bir takım avantajlar sunar. Orijinal ve müşteriye ait olduğu doğrulanabilen ürünlerin benzersiz, dijital versiyonlarını oluşturmanın bir yolunu sağlarlar. NFT’ler ayrıca markaların ürünlerinin sahipliğini izlemesi ve doğrulaması için bir yol sunar.

NFT’ler hala ilk aşamalarında, ancak markaların müşterileriyle etkileşim şeklini değiştirme potansiyeline sahip oldukları açık. Gelecekte NFT’lerin nasıl kullanıldığını ve markaların iş yapma şeklini nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacaktır.

Popüler Koleksiyonlar ve Koleksiyoncular

NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, son zamanlarda kripto dünyasında sıcak bir konu olmuştur. Bazı insanlar hala ne olduklarına ve nasıl çalıştıklarına kafa yorarken, diğerleri zaten onları topluyor.

En ünlü NFT koleksiyoncularından biri, TRON’un kurucusu Justin Sun’dır. Sun, NFT’lerin aktif bir koleksiyoncusu oldu ve geçtiğimiz yıl onlara 6 milyon doların üzerinde harcama yaptı. Koleksiyonu, CryptoKitties ve Decentraland gibi en çok aranan NFT’lerden bazılarını içeriyor.

Büyük bir NFT koleksiyonuna sahip olan tek kişi Sun değil. Diğer önemli koleksiyoncular arasında dünyanın en pahalı NFT’sinin (69 milyon dolara satılan bir Beeple eseri) anonim sahibi MetaKovan ve NBA takımı Dallas Mavericks için NFT satın alan ABD’li iş adamı Mark Cuban yer alıyor.

Bazı NFT’lerin fiyatları astronomik seviyelere ulaştığında, giderek daha fazla insanın bunları toplamaya ilgi duyması şaşırtıcı değil. Bazıları için bu, hızlı bir kâr elde etmenin bir yoluyken, diğerleri için gelecek nesillere aktarılabilecek değerli bir koleksiyon oluşturmakla ilgili.

Sebep ne olursa olsun, NFT’lerin kalıcı olduğuna şüphe yok. Ve daha fazla insan onları toplamaya ilgi duydukça, NFT koleksiyoncuları listesine daha da ünlü isimlerin eklendiğini görebiliriz.

NFT Nedir?Pin
NFT Nedir?

World Of Women

İnternetin doğuşundan bu yana kadınlar etkileyici bir hızla içerik üretiyor ve paylaşıyor. Bugün, kadınlar web’deki en popüler içerik oluşturuculardan bazıları ve popülerlikleri giderek artıyor. Kadınların oluşturduğu en popüler içerik türlerinden biri kurgu dışıdır.

NFW, “Kadınlar İçin Değil” anlamına gelen popüler bir kısaltmadır. Terim genellikle kadınlar tarafından oluşturulan ancak mutlaka kadınlarla ilgili olmayan içeriği tanımlamak için kullanılır. NFW içeriği herhangi bir konu hakkında olabilir ve genellikle bir kitleyi eğlendirmek veya eğitmek amacıyla oluşturulur.

World of Women, blok zincirinde kitle fonlaması yapılan yeni bir projedir. Tüm kadınlardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulan proje, dünyanın her yerinden kadınları birbirine bağlamak için kullanılacak bir sosyal medya platformudur. Proje, kadınların birbirleriyle bağlantı kurmalarına ve hikayelerini paylaşmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Platform ayrıca kadınlara yardım eden projeler için kitle fonlaması yapmak için de kullanılacak. World of Women ekibi şu anda bir İlk Para Teklifi (ICO) aracılığıyla fon topluyor.

World of Women NFTS projesi, NFW içeriğinin kadınlar arasındaki popülerliğinin en iyi örneğidir. Proje, iki popüler YouTuber, Emily Hartridge ve Anna Akana arasındaki bir işbirliğidir. İkili, kadın dünyasıyla ilgili çeşitli konuları tartıştıkları bir dizi video hazırladı.

Videolar güzellik, moda, ilişkiler ve kariyer gibi çok çeşitli konuları kapsar. Videolar hem bilgilendirici hem de eğlenceli olacak şekilde tasarlanmıştır ve izleyiciler arasında son derece popüler olmuştur.

 

 

Yorum yapın