Pi Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Pi Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?; Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Pi Coin, kendine özgü özellikleri ile dikkat çekmektedir, duyurulduktan kısa süre sonra yüz binlerce kullanıcıya ulaşması, bu kripto para birimine olan ilgiyi arttırmıştır.

Peki, Pi Coin Nedir?; ve Pi Coin ne zaman borsaya girecek gibi soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Pi Coin Nedir?

Pi Coin Nedir?; Pi Coin, mobil cihazlar üzerinden mining yapılmasına imkan veren özel bir platformun tokenıdır, dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi’nin üyeleri tarafından oluşturulmuştur ve projenin arkasındaki ekibin son derece güçlü olması, bu kripto para birimine olan ilginin temel nedenlerinden biridir.

Ayrıca oku: “DENT Coin Nedir? – DENT Coin Yorum

Pi Coin, günümüzde halen bir kripto para borsasında listelenmiş değildir, buna rağmen platformun kullanıcı sayısı milyonlarla ifade edilmektedir. Ayrıca kripto paranın hala ne olduğunu bilmiyorsanız “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?” içeriğini de okuyabilirsiniz.

Test ağında dahi kullanıcılarına çok hızlı bir blok zinciri imkanı sunar. Kendi internet tarayıcısı ve özel cüzdan uygulaması bulunması da diğer önemli yönleridir. Kullanıcılar, platform üzerinden kendi bilgisayarlarını veya mobil cihazlarını kullanarak kazım yapabilir ve böylece Pi Coin elde edebilir.

Pi Coin ne zaman borsaya girecek sorusunu soranlar, kazım yaparak çok sayıda Pi Coin biriktiren kişilerdir. Çünkü ilgili para biriminin herhangi bir borsada listelenmesinin ardından değerinin ciddi anlamda artacağına inanılmaktadır. Mobil cihazlardan dahi mining, yani kazım imkanı vermesi, ilgili kripto para birimini elde etmeyi kolaylaştırmıştır.

Pi Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Pi Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?; Pi Coin, kazım işlemi yapan ve bu kripto paradan çok miktarda biriktirenlerin merak ettiği bu sorunun maalesef net bir yanıtı bulunmamaktadır, Pi Coin, ilk olarak 2019 yılında duyurulmuş ve birçok insan internet sitesi üzerinden kazım yapmıştır. O tarihten sonra bu soru her zaman sorulmuş ve ne zaman kripto para borsalarında işlem görmeye başlayacağı sorgulanmıştır. Ancak o günden günümüze kadar bu soruya net bir cevap verilmemiştir.

İlgili içerik: “SPELL Coin Nedir? – SPELL Coin Geleceği

Pi Coinin borsalarda işlem görmeye başlayacağı tarihin açıklanmaması, acaba hiçbir zaman borsalarda işlem görmeyecek mi sorusunun sorulmasına neden oluyor. Milyonlarca kullanıcısı olan platformun popülerliği bundan dolayı her geçen gün azalmaktadır.

Pi Coin Kaç TL?

Pi Coin, 0,12 TL’dir. İlgili rakam, bu makale kaleme alındığı sırada geçerlidir. Ancak Pi Coinin halen bir borsada listelenmemiş olması, fiyatında değişim olmasını engellemektedir. Kullanıcılar, sahip oldukları coinleri satamadıkları için fiyat genel itibariyle değişken değildir ve bu seviyededir. Dolar cinsinden fiyatı ise 0,007 $ seviyesindedir.

Pi Coin ne zaman borsaya girecekPin
Pi Coin ne zaman borsaya girecek

Pi Coin Yorum

Pi Coin yorum ve analizleri yapabilmek için ilgili para biriminin borsalarda listelenmesi ve fiyat değişimi geçirmesi gerekmektedir. Günümüzde halen böyle bir durum olmadığı ve fiyatının sürekli sabit kaldığı dikkate alındığında, Pi Coin yorum ve değerlendirmelerinin sağlıklı olmayacağı ifade edilebilir.

İlgili içerik: “LUNA Coin Yorum, LUNA Coin Geleceği

Kripto borsalarında yer almaması, bu para birimine dair birçok belirsizliği ortaya çıkarıyor. Maksimum arz sınırı var mı, toplam arz ne kadar, dolaşımdaki arz miktarı nedir gibi sorular, Pi Coin geleceği ile de yakından ilgilidir. Örneğin; maksimum arz sınırı yok ve kullanıcıların elinde milyarlarca Pi Coin varsa, borsada işlem görmeye başladığı anda fiyatının bir anda düşeceğini ifade eden uzmanlar vardır. Ancak bunların yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır.

Pi Coin Hesaplama

Pi Coin hesaplama, sahip olunan coin miktarı ile fiyatın çarpılması ile yapılır. TL cinsinden hesaplama yapabilmek için eldeki coin miktarı ile 0,128542 sayısını çarpmak yeterli olacaktır. Böylece elde tutulan coinlerin TL cinsinden değeri hesaplanmış olur.

Yorum yapın