Paribu Binance Transfer – Nedir? – Nasıl Yapılır?

Paribu Binance Transfer, kripto yatırımcılarının merak ettikleri işlemlerden biridir, günümüzde yatırımcıların işlem yaptıkları birçok kripto para borsası vardır: Paribu ve Binance da bunlardan en yaygın olanlarıdır.

Yatırımcılar, Paribu’da bulunan varlıkları ile Binance üzerinden kripto para almak istediklerinde söz konusu transfer işlemini yapmak zorunda kalırlar. Peki, Paribu Binance Transfer Nasıl Yapılır?

Paribu Binance Transfer

Paribu Binance transfer, sahip olunan kripto varlıkların farklı bir borsadaki hesaba gönderilmesidir. Bu işlem, bankalar arasındaki para transferi ile büyük bir benzerlik gösterir. Örneğin; A bankasındaki hesabınızda bulunan parayı, B bankasındaki hesabınıza transfer etmeniz olarak düşünebilirsiniz.

Soğuk cüzdan ile ilgili bilgi almak için ayrıca oku: “Metamask Nedir? – Ne İşe Yarar?

Transfer işlemi için her iki borsada da ayrı ayrı yapılması gereken işlemler vardır. Bu işlemlere geçmeden önce ise hangi kripto varlığı göndereceğinize karar vermeniz gerekir. Çünkü işlemlerin tamamı, gönderilecek kripto para birimine göre yapılacaktır. Bu bölümde Bitcoin (BTC) göndereceğinizi varsayarak, adımları anlatacağız.

Binance borsasında yapılması gereken işlemler şunlardır:

  • Binance borsasına giriş yapın.
  • Sırasıyla Cüzdan > Spot Cüzdan bölümlerine giriş yapın.
  • Bu bölümde Yatırma butonuna tıklayın.
  • Açılan ekrandan Bitcoin (transfer etmek istediğiniz coin) seçin.
  • Açılan bölümdeki Adres Kodu’nu dikkatli bir şekilde kopyalayın.

Bu işlemlerle birlikte Binance borsasındaki işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Kopyaladığınız adres kodunu kaybetmeden Paribu borsasındaki işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu işlemler ise şu şekildedir:

  • Paribu hesabınızı giriş yapın.
  • Cüzdan bölümüne girin.
  • Açılan ekrandan Bitcoin (transfer etmek istediğiniz coin) bölümünden Çek butonuna basın.
  • Yeni bir ekran açılacak ve sizden transfer için adres kodu ve transfer edilecek miktarı isteyecektir. Adres koduna, Binance borsasından kopyaladığınız kodu yapıştırın. Ardından da transfer etmek istediğiniz miktarı ilgili bölüme yazın.
  • Son olarak onay butonuna basın ve işlemi tamamlayın.

Paribu Binance transfer, bu işlemlerin ardından kısa sürede tamamlanacaktır. İşlemin tamamlanma süresi genellikle bir dakikadan daha azdır, ancak ağın durumu ve gönderilecek para birimine bağlı olarak süre farklılık gösterebilir.

Paribu Binance TransferPin
Paribu Binance Transfer

Paribu Binance Transfer Ücreti

Yapılan bu transfer işlemiyle ilgili merak edilen hususların başında Paribu Binance transfer ücreti gelir. Esasen bu ücreti net olarak belirtmek mümkün değildir. Zira gönderilen kripto para birimi ve gönderim yapılan ağ (ERC-20, TRC-20 vb.), transfer ücretini etkiler. İşlemi Paribu üzerinden yaptığınız için transfer ücreti burada alınır. Kripto para birimlerine göre Paribu tarafından alınan transfer ücretlerinden bazıları şu şekildedir:

Kripto Para                       Transfer Ücreti

ADA                                     1 ADA

AVAX                                   0,01 AVAX

BTC                                     0,0005 BTC

CHZ                                     45 CHZ

DOGE                                  5 DOGE

ETH                                     0,0016 ETH

TRX                                     1 TRX

USDT (ERC-20)                 10 USDT

USDT (TRC-20)                 1 USDT

USDT (OMNI)                    25 USDT

Paribu Binance transfer ücreti genel olarak bu şekildedir. Ancak söz konusu rakamların tamamen Paribu politikaları ile ilgili olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde burada yere alan bilgilerde değişimler olabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca oku: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

Paribu’dan Binance Komisyonsuz Para Aktarma

Paribu Binance transfer ücreti ödemek istemeyenler, komisyonsuz seçeneklere yönelebilirler. Ancak komisyonsuz, yani tamamen ücretsiz olan bu yöntemde, gönderim işlemi belli kripto para birimleri ile yapılmalıdır.

Paribu’dan Binance komisyonsuz para aktarma için öncelikle Paribu tarafından çekim ücreti talep edilmeyen kripto para birimleri tespit edilmelidir. Bunlardan bazıları; NEO, ASM, NAP şeklindedir. Daha sonra ise bunlardan hangilerinin Binance listesinde olduğu kontrol edilmelidir. Liste, zaman zaman değiştiği için güncel kontrol önemlidir.

İlgili içerik: “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?

Yapılan kontrollerin ardından Paribu’daki varlığınızı komisyonsuz transfer edilen kripto para birimine dönüştürdükten sonra Binance borsasına gönderebilirsiniz. Böylece herhangi bir ücret ödemeden Paribu Binance transfer işlemini yapmış olursunuz.

Yorum yapın