Para Girişi Olan Hisseler Hangileridir?

Para Girişi Olan Hisseler, herhangi bir hissenin gün içinde o an ki fiyatlandırılmadan kişiler veya kurumlar tarafından satın alınmasına denilir.

Borsada işlem yapmak isteyen herkes kar amacıyla yapmaktadır, yatırımlarının sonuçlarının iyi olmalarını beklerler sabırlı olan insanların kazanması çok normaldir. Borsada herhangi bir hisseyi alıp hemen kazanmayı beklemek yanlış bir tutum olur: yatırımınızı doğru bir hisse senedi alarak yaparsanız ve sabırlı olursanız er yada geç kazanç sağlayacaksınızdır. Borsa kısa vadeli yatırımlar ve uzun vadeli yatırımlar olmak üzere ikiye ayrılır, yısa vadeli yatırımlar düşündüğünüz gibi üç, beş günlük yatırımlar değildir. Kısa vade yatırımın borsadaki anlamı üç aydır. Uzun vade yatırımlar ise altı aydan on yıla kadar çıkabilir.

Ayrıca oku: “En Yüksek Temettü Veren Hisseler Hangileridir?

Hisseye para girişinin olması o hissenin yükseleceğini anlamına gelmez. Bu sebeple para girişi yüksek olan her hisse alınır diye bir kavram yoktur. Bir hisse senedinde hacim yüksek ise alıcı ve satıcı yüksek demektir. Alışlar satışların önüne geçtiğinde bir para girişi oluyor. Para girişlerinin yüksek olması ve alışların satışlardan daha yüksek olması hissenin değerini arttıracak bir unsurdur. Fakat para girişi kadar para çıkışı olduğunda ise yatay bir grafik izlenmektedir.

Para çıkışı ise para girişlerinden daha fazlaysa hisse değer kaybı yaşayabilir. Halk arasında bu durum her ne kadar kötü algılansa da aslında bir fırsattır. Bununla birlikte temettünün ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız “Temettü Hisseleri, Temettü Nedir?” içeriğini de okuyabilirsiniz.

Para Girişi Olan HisselerPin
Para Girişi Olan Hisseler

Para Girişi Olan Hisseler

Bu işlemlerde dikkate almamız gereken nokta ise iyi bir yorum yeteneğimizin olmasıdır. Yorumun nokta atışı olması tecrübe birikimiyle doğrudan orantılıdır. Hisse senedi piyasası oldukça hareketlidir, dolayısıyla riskler yüksektir: yatırım yapmadan önce mutlaka risklere göz atmalı ve buna göre karar vermelisiniz.

Borsada alış ve satışların normalde dakikalık kaç hisse senedi şuan satıldığı gösterilmemektedir, ancak borsasını kullandığınız aracı kurum ile görüşerek bir lisans paketi alabilirsiniz. Bu size anlık olarak para giriş ve çıkışlarını gösterecektir. Sizin gözünüzün açık olmasını sağlayan bu sistem yatırımcılara destek vermektedir.

Borsa İstanbul’da ise yabancı yatırımcı payı %35 seviyelerine yaklaşmış durumda. Temmuz ayından ağustos ayına kadar %31 ve %33 arasındayken iyi bir yükseliş yakaladı.

Ayrıca oku: “Temettü Veren 5 Şirket

Borsa İstanbul’da Para Girişi Olan Hisseler şöyledir;

1-) Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş (KOZAA)

Üst kuruluşu İpek Doğal Enerjidir.

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş ; Petrol, doğalgaz, kömür ve benzeri doğal enerji kaynaklarının aynı sıra yenilebilir enerji kaynaklarının da araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi için sürekli başarı hedefi olan kurumsal bir enerji şirketidir.

Vizyonları ise Türk enerji piyasasına güç katmak ve pazarda lider haline gelmektir.

Misyonları ise Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarını; benimseyen şeffaflık politikasında çevresel ve sosyal sorumlulukları ön planda tutarak yöre insanı ile karşılıklı güven içinde en iyi teknoloji ile araştırma yaparak ve üreterek Türk ekonomisine kazandırmaktır.

  • Günlük Para Girişi 1.003.500.709 Türk Lirasıdır.

2-) Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş (SISE)

Atatürk’ün direktifleriyle 1935 yılında Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Şişecam, 85 yılı aşan geçmişiyle Türkiye’nin en köklü ve tecrübeli sanayi kuruluşlarından biri olmasının yanı sıra ihtisaslaşma be rekabet gücü yüksek faaliyetleriyle dünyanın en iyi üreticileri arasında yer alıyor.

  • Günlük Para girişi 5.824.024.758 Türk Lirasıdır.

3-) Yapı ve Kredi Bankası A.Ş (YKBNK)

1944 Yılında Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çağlı özel bankası olarak kuruldu.

2006 yılında Koçbank ile birleşti.

  • Günlük Para Girişi 17.808.934.738 Türk Lirasıdır.
Yorum yapın