Pamuk Küspesi Nedir? – Fiyatları 2023

Pamuk Küspesi, organik pamuğun üzerinden alınan elyaf ve yağın çıkarılmasıyla büyükbaş ve küçükbaş içerisindeki tüm hayvanların organik yemi olarak kullanılan bir yem türüdür. Yem, içerisinde bakteri, virüs veya hayvanlar için zararlı bir mikroorganizma içermediği için hayvan besiciliği ile uğraşan kimseler tarafından kullanılır.

Hayvan besiciliğinde besin değeri yüksek olması, sindirilebilirlik oranının iyi olması ve uygun fiyatı nedeniyle hayvan besiciliğinde sıklıkla bu küspe tercih edilir. Hayvan beslemesinde özellikle sığır, koyun ve keçi gibi geviş getiren hayvanların diyetlerine eklenir. Besin değeri açısından zengin bir kaynak olan bu küspe yüksek oranda lif içerir.

Aynı zamanda, protein, enerji ve mineraller gibi önemli besin maddelerini de içerir. Bu özellikleri sayesinde hayvanların enerji gereksinimlerini karşılar ve sağlıklı büyümelerine ve üreme performansına katkıda bulunur.

Pamuk Küspesi Fiyatları 2023

Pamuk Küspesi Fiyatları 2023 yılının sonlarına yaklaşırken hem hayvan besiciliği için uygun bir yem seçeneği olması hem de ekonomik bir alternatif sunması nedeniyle çiftçiler tarafından araştırılmaktadır.

Üretim miktarı, talep ve arz dengesi, tarımsal hava koşulları, rekabet ve taşıma gibi etkenlerden dolayı fiyatın artar veya azalır. Bununla birlikte ilden ile fiyatları değişen bu küspenin ortalama fiyatları pazarda araştırılmış ve içeriğimize konu edinilmiştir.

Kapuk küspesi ortalama 1 ton fiyatları 2023

Ürün AdıProtein Oranı1 Ton Fiyatı
Ayçiçek Yerli Küspe%26-28 5,75 TL
Soya Küspesi%46654 USD
Buğday Kepeği%134,78 TL
Mısır Kepeği%18-205,91 TL
Pamuk Küspesi%205.250 TL
Toz Pamuk Küspesi%30-325.470 TL
Pamuk Küspesi Fiyatları 2023
Pamuk Küspesi Fiyatları 2023Pin
Pamuk Küspesi Fiyatları 2023

En İyi Pamuk Küspesi Markaları

En iyi olarak piyasada bulunan pamuk küspesi markaları yerel ve bölgesel üreticiler tarafından marka itibarına göre belirlenir. Her bölgenin üreticisi olabilir ve fiyatlarda değişiklikler görülebilir. Ancak yem kalitesi, kullanıcı yorumları ve üretim yönetimi gibi çeşitli parametreler dikkate alındığında bazı markalar öne çıkar.

Öne çıkan en iyi pamuk küspesi markaları

 • Öncü pamuk küspesi
 • Supreme cotton
 • Gübretaş
 • Yem-vit
 • Aytaç un
 • Akgübre

Sağlıklı hayvan besiciliğinde, yukarıdaki markalar öne çıkarken inceleme ve değerlendirme Beyaz Finans ekibi tarafından yapıldığı için kişisel görüşler barındırmaktadır.

En İyi Pamuk Küspesi MarkalarıPin
En İyi Pamuk Küspesi Markaları

Pamuk Küspesi Ton Fiyatı 2023

Pamuk Küspesi Ton Fiyatı markadan markaya çeşitlilik göstermekle birlikte 1 ton ağırlığında olduğu için toptan alımlarda indirim uygulanabilmektedir. Ayrıca ilden ile değişen bu küspenin fiyatı ortalama olarak verilebilmektedir.

Besi sağlığında etkili olan pamuk küspesinin güncel fiyatı 2023

 • DDGS 1 ton fiyatı: 430 USD
 • Mısır 1 ton fiyatı: 5650 TL
 • Arpa 1 ton fiyatı: 6300 TL
 • Kırık Buğday 1 ton fiyatı: 5,75 TL
 • Tam Yağlı Soya Fasulyesi 1 ton fiyatı: 690 USD
 • Ayçiçek Kabuğu 1 ton fiyatı: 370 USD
 • Mısır Gluteni 1 ton fiyatı 17 TL

Bununla birlikte pamuk küspesi hakkında en sık sorulan sorular bölümünü okuyarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Beyaz Finans ekibinin diğer inceleme yazılarını okumak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir ve bizlere destek sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Pamuk Küspesi içeriğimizde küspenin güncel fiyatları incelendi.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın