ORCHİD Coin, ORCHİD Coin Nedir?

ORCHİD Coin, arkasındaki proje ve sahip olduğu potansiyel ile dikkatleri çeken özel bir kripto para birimidir. Yatırımcıların yakından takip ettiği bu kripto para, internetin daha özgür olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Peki, ORCHİD Coin nedir?

ORCHİD Coin

ORCHİD Coin veya bilinen diğer ismiyle OXT, Orchid sisteminin yerel tokenı olarak tanımlanabilir. ERC-20 akıllı sözleşmesiyle Ethereum üzerinde oluşturulmuştur. Ethereum üzerinde madenciliği yapılabilmektedir. Madencilik, kullanıcılara bant genişliği sağlayarak farklı oranlarda ödüller kazanılması şekilde yapılmaktadır. OXT, bunun dışında ekosistemdeki farklı işlemlerin yapılmasına da imkan vermektedir.

Orchid ağı üzerinde kullanıcılar, düşük işlem ücretine sahip olan ekosistemde kripto para ticareti yapabilmektedir. İşlem ücretlerinin düşük olması, kripto para yatırımcıları için önemli bir detaydır. Ancak bu ekosistemin en önemli özelliği, VPN hizmeti alınabilmesidir. ORCHİD Coin ile alınan VPN hizmeti, geleneksel hizmetin aksine sunucular üzerinden değil, bant genişliği sağlayıcıları tarafından sağlanır. Dolayısıyla VPN hizmetlerinde tam bir özgürlük söz konusu olur.

ORCHİD Coin Nedir?

ORCHİD Coin, blockchain teknolojisi üzerinden VPN hizmeti sunan bir ekosistemin yerel tokenıdır. Bu ekosistem kendisini dünyadaki ilk eşler arası (P2P) ve teşvikli gizlilik ağı olarak tanımlamaktadır. Hedefi ise internetin daha hızlı ve daha gizli olmasıdır.

Oluşturulan ekosistemde yer alan kullanıcılar, sistemin tokenı olan ORCHİD Coin ile sağlayıcılardan bant genişliği satın alabilmektedir. Alınan bant genişliği ise güvenli ve gizli bir şekilde kullanıcıların internete erişim sağlamaları anlamına gelmektedir.

Blockchain teknolojisi ile geliştirilen proje, Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Ancak Ethereum’un yüksek ücretleri ve hantal yapısından kurtulmak için farklı araçlardan yararlanılmıştır. Böylece ekosistemdeki kullanıcılar, Ethereum kaynaklı yüksek işlem ücretleri veya düşük işlem hızı gibi olumsuzluklar yaşamazlar.

Bilindiği gibi bazı baskıcı ülkeler, zaman zaman interneti tamamen veya kısmen kesebilmektedir. Bu durum, bazı özel durumlarda özgür ve demokratik olarak kabul edilen ülkelerde de meydana gelebilmektedir. İşte ORCHİD Coin, bahsedilen bu engellemelerin ve sansürlemelerin tamamen devre dışı kalmasını ve kullanıcıların interneti özgür bir şekilde kullanmalarını hedefler.

ORCHİD Coin YorumPin
ORCHİD Coin Yorum

ORCHİD Coin Yorumlar

ORCHİD Coin veya bilinen diğer ismiyle OXT, son dönemlerde yatay bir seyir izlemektedir. Geçmişteki hareketlerinin aksine günümüzde yatay olarak seyretmesi, yakın zamanda yukarı yönlü sert hareketler yapabileceğini akla getirir. Özellikle Mayıs 2022 döneminde kaybettiği değerini yeniden yakalayacağı yönünde tahminler yapılmaktadır.

ORCHİD Coin yorum ve değerlendirmeleri, genel olarak yakın zamanda yukarı yönlü hareketler beklentisi şeklindedir. Uzun bir süredir bu beklentilere rağmen ilgili kripto para biriminin ciddi bir artış göstermemesi, yatırımcılar açısından moral bozucu bir durumdur.

ORCHİD Coin fiyat 0,11 $ seviyelerindedir. İşlem hacmi ise 15 milyon $ düzeylerindedir. Geçmişteki fiyatının bir dönem 0,84 $ düzeylerinde olduğu dikkate alındığında, yakın zamanda yaşanması beklenen muhtemel yükselişin potansiyelinin yüksek olduğu ifade edilebilir.

ORCHİD Coin Geleceği

ORCHİD Coin geleceği ile ilgili uzun zamandır farklı yorumlar yapılmaktadır. Bazı yorumlar, ilgili kripto varlığın değerinin yakın zamanda yukarı yönlü olarak artacağı yönünde iken, bazı yorumlar ise tam aksi yöndedir.

Maksimum arzı olmayan bu kripto varlığın toplam arzı ise 1 milyardır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 690 milyondan daha fazladır. Özellikle maksimum arz sınırının olmaması, önemli bir dezavantaj olarak kabul edilebilir. Ancak kripto paranın geleceği açısından projesinin de büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla VPN gibi önemli bir hizmeti sunmasının geleceği açısından ciddi bir artı olduğu ifade edilebilir. Son olarak ORCHİD Coin ile yapılan değerlendirme ve analizler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Detaylı veriler için CoinMarketCap’i ziyaret etebilirsiniz.

Yorum yapın