Önümüzdeki 20 Yılda En Dikkat Çekecek Meslekler

Gelecek planlamaları yapan pek çok insan için meslek seçiminde titizlik oldukça özeldir. Çünkü meslek sadece maddi kazancı sağlamakla kalmayacak aynı zamanda beklentileri de maksimum manada karşılayacaktır. Siz de gelecek 20 yılda kusursuz bir meslek planlaması yapmayı arzu ediyorsanız dikkat etmeniz gereken tek şey hangi mesleği seçeceğiniz. İşte gelecekte seçmeniz gereken meslekler ve detayları!

Ayrıca Oku: “Üniversite Diploması Gerektirmeyen Yüksek Maaşlı 11 Meslek”

Yapay Zekâ Uzmanları

Yapay zekâ, insanlığı değiştirmesi beklenen en önemli konulardan biri. Özellikle de teknolojik dönüşümleri getirmesi beklenen yapay zekânın hem özel şirketler hem de devletler tarafından desteklenen bir konu olduğunu vurgulayabiliriz. Bu durumda hem özel sektörde hem de kamu sektöründe iş fırsatlarından faydalanmak isteyen kimseler için yapay zekâ alanında çalışmalar yürütmek şart!

Bilgi Güvenliği Analistleri

Bilgi Güvenliği Analistleri, bilginin başka insanlar tarafından ele geçirilmesi ile görülecek riskleri ortadan kaldırmada çok özel bir role sahiptir. Bu çerçevede veri güvenliğini sağlamak ve hukuki zorunlulukları karşılamak adına Bilgi Güvenliği Analistleri iş fırsatlarından yararlanabilmektedir. Geleceğin meslekleri arasında yer alması çok büyük bir ihtimal olarak kabul gören bu mesleği siz de bir değerlendirmelisiniz.

Robotik Mühendisler

Robotların insan yaşamını ele geçireceği söylentisi her dönem güncelliğini korur. Robotlar insan yaşamını ele geçirmese de kolaylaştırıcı etkiye sahip olacak unsurlar arasında. Bu nedenle de Robotik Mühendisler gelecekte çok büyük bir role sahip olacak meslek dallarındandır. Hem iş fırsatları hem de kazanç imkânları bağlamında Robotik Mühendislik avantajlarını değerlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

FinTech Uzmanları

Finans ve Teknoloji alanında çalışmalar yürüten uzmanlar geleceğin en çok tercih edilenleri arasında yer alır. Bu bağlamda FinTech Uzmanları iş fırsatları ve kazanç imkânları bağlamında dikkat çeken seçeneklerden sadece biridir. Günümüzde çok yüksek talep olmasa da gelecekte artacak talep karşısında FinTech uzmanlığının kazancı ciddi boyutlara ulaştıracağı bir gerçek.

IoT Uzmanları

IoT günümüzde dahi çok ciddi seviyede talep gören seçeneklerden bir tanesi. Ancak henüz arzu edilen sıçrayışın gerçekleşmemiş olması IoT uzmanlığı konusunda da beklentilerin henüz karşılık bulmadığını gösterir. Önümüzdeki 20 yıllık serüvende IoT uzmanları çok iyi fırsatlar elde edebilecek.

Yorum yapın