OGN Coin, OGN Coin Yorum

OGN Coin, kripto dünyasının önemli para birimlerinden biridir. Her ne kadar son dönemlerde inişli bir çıkışlı bir yol izlese de, gerek projesi gerekse de pozitif görünümü nedeniyle yakından takip edilmektedir. Bu yazımızda, OGN Coin nedir sorusunun cevabını ve OGN Coin ile ilgili diğer detayları bulabilirsiniz.

OGN Coin Nedir?

OGN Coin Nedir?; OGN Coin, Origin Protocol isimli ağın yerel tokenıdır, pprotokol, alıcılar ile satıcıların bağlanabileceği, listeler üzerinde kontroller gerçekleştirebileceği ve incelemeler yapabileceği bir yapıdadır: tüm bunlar merkeziyetsiz bir yapı üzerinden gerçekleştirilir.

OGN ağı ile birlikte şeffaflıktaki eksiklik, adil olmayan ücretler ve çevrimiçi pazarlardaki benzeri sorunların çözümü hedeflenir. Protokol, hem alıcıların hem de satıcıların işini kolaylaştırır, aracıları ortadan kaldırır ve maliyetlerin düşmesine yardım eder. OGN Coin, işte bu ağın en önemli unsurlarından biridir ve ağ içerisindeki birçok işlemde etkin olarak kullanılmaktadır.

İlgili içerik: “JASMY Coin Nedir? – JASMY Coin Yorum

Origin Protocol, düşük işlem ücretleri ile kullanıcıları kendisine çekmenin yanında, geliştirilmiş bir teşvik sistemine de sahiptir. Kullanıcılar, sisteme katkı yaptıklarında ödüllendirilirler. Böylece platform sürekli olarak canlı kalır ve alıcılar ile satıcılar arasındaki etkileşim her daim yüksek olur.

OGN CoinPin
OGN Coin

OGN Coin

OGN Coin, aracılara olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırarak çevrimiçi pazar oluşturmayı hedefleyen bir ağdır. Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan bu ağ, IPFS sistemini kullanır. Piyasadaki katılımcıların eşler arası ağ olarak bilinen P2P ile hizmet ve ürünleri paylaşmasına imkan verir. Origin Protocol olarak isimlendirilen ve merkeziyetsiz bir yapıda olan bu ağ, geleceğin çevrimiçi alışverişini oluşturmayı hedeflemektedir.

İnternetin gelişmesi ve yaygın hale gelmesiyle birlikte alışveriş alışkanlıklarında ciddi anlamda değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimler kapsamında online alışveriş daha yaygın hale gelmiştir. Fakat online alışverişle birlikte aracıların sayısı ve ağırlığı artmış, bu ise maliyetlerin ve dolayısıyla da bazı ürün kalemlerinde fiyatların artmasına neden olmuştur. İşte bu protokol, söz konusu soruna çözüm oluşturmak için geliştirilmiştir.

Ayrıca oku: “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?

OGN Coin Geleceği

OGN Coin geleceği, özellikle kripto para yatırımcıları tarafından merak edilir. Ancak tek merak edenlerin yatırımcılar olduğunu ifade etmek yanlış olacaktır. Özellikle arkasındaki projeyle ilgilenenlerin de azımsanmayacak kadar fazla olduğu ifade edilebilir. OGN Coin projesi nedeniyle geleceği parlak olarak görülen kripto varlıklardandır.

OGN Coin, maksimum arzı 1 milyar ile sınırlandırılmış bir kripto varlıktır. Toplam arz da 1 milyardır, ancak bunun sadece 388 milyonluk bölümü dolaşımdadır. OGN Coin fiyat, 0,17 $ seviyesinde olup, gecelik işlem hacmi ortalama 10 milyon $ seviyelerindedir. 2021 yılında fiyatı bir dönem 3 $ üzerine çıkmış, ilgili dönemde işlem hacmi 400 milyon $ düzeylerine yaklaşmıştır.

İlgili içerik: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

Sahip olduğu projeye ve geçmişteki işlem hacmine bakıldığında, OGN Coin geleceği ile ilgili olumlu yorum yapmak mümkündür. Fakat burada esas olan dünyanın kripto varlıklara bakış açısıdır. Olumlu bir bakış açısı hakim olduğunda değeri artacaktır. Ancak tersi durumda, değer kaybetmesi kaçınılmaz olacaktır.

OGN Yorum

OGN yorum ve değerlendirmeler, özellikle son dönemde, düşüş trendinin devam ettiğini göstermektedir. Düşen direnci kırma hareketleri sonrasında düzeltmeler geldiği ve fiyatın aşağı çekildiği OGN grafik üzerinde net olarak görülmektedir.

Son 5 günlük verilere bakıldığında ise hafif toparlanmaların olduğu ve yönün yukarıya döndüğü ifade edilebilir. Bu hareketlerinde genellikle inişli çıkışlı bir yol izlediği söylenebilir. Yükselişin devam etmesi halinde 0,30 $ seviyeleri test edilecektir. Buradaki OGN yorum ve değerlendirmelerin tamamı verilere dayalı tahminlerdir ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir.

Yorum yapın