Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse Arsa Fiyatları içeriğimizde metaverse dünyasında gerçekleştirebilen OVR, ülkemizde 20 bin parsele yakın arsa satışı yaptığını ve İstanbul’daki evlere talebin diğer illere göre daha fazla olduğunu belirtti. Metaverse’te satılan parsel fiyatları ise hem bölgeye hem de şehirlere göre değişiklik gösteriyor. Bağcılar’da satılan bir arsa fiyatları ile Bahçeşehir’de satılan arsa fiyatları arasında büyük bir fiyat farkı vardır. OVR, İstanbul’un Avrupa yakasında arsa kalmadığını belirtirken Anadolu yakasında bazı bölgelere de yoğun talebin olduğunu belirtiyor. En çok talep edilen yerler ise Kadıköy ve Üsküdar olmuştur.

Ayrıca İlgini Çekebilir: “NFT Türleri Nelerdir? – Ne İşe Yarar?

Metaverse arsa fiyatları, arsanın konumuna, metrekaresine göre değişiklik gösterir. Sandbox platformunda yer alan bir arsa parseli 3,7 Ether iken, Decentraland’da yer alan arsanın fiyatı 3,46 Ether olarak belirlenmiştir.

Metaverse Nedir?

Artık sanal ve gerçekliği bir araya getirebildiğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza pek çok yeni kavramı dahil ediyoruz. Bu kavramlardan biri de son dönemlerde adından sıkça söz ettiren metaverse’dir. Metaverse kavramından ilk kez yazar Neal Stephenson’un bilim kurgu romanı olan Snow Crash’te bahsedilmiştir. O dönemden beri pek çok teknolojik gelişmeye imza atılmış, artırılmış gerçeklik, 3D holografik avatarlar, sanal gerçeklik hayatımıza girmeye başlamıştır.

Metaverse, gerçek dünyayı sanal evrene taşıyan gerçekliği artırılmış bir platformdur. Burada kullanıcılar, gerçek hayattaki gibi konserlere, konferanslara, iş toplantılarına gitmekte, oyun oynamakta, arsa satın almakta ve daha pek çok aktivite gerçekleştirmektedir. Teknolojinin sınırlarını zorlayan bu evrene olan talep gün geçtikçe yoğunlaşmaktadır. Epyllion Industries’in yönetici ortaklarından olan Matthew Ball, metaverse için ‘’Şu anda bir sonraki internetin zirve noktasındayız.’’ İfadelerini kullanmıştır.

Metaverse Arsa FiyatlarıPin
Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse Arsa

Teknolojinin en can alıcı özelliklerinden biri de yeni yeni hayatımıza giren metaverse evrenidir. Son dönemlerde popülerliği artan ve hemen hemen herkesin ilgisini çeken bu platformda arsa satışları gerçekleştirilmekte ve bu arsalar hızla alıcılarına kavuşturulmaktadır. Metaverse evreninde arsa satın almak isteyen kişilerin OVR sitesine giriş yaparak buradan almak istediği arsayı seçmesi ve kripto cüzdanı ile ödeme yapması gerekir.

Metaverse evreninde sadece coin ve kripto paralar geçerli olmaktadır. Arsasını satmak veya yeni arsa satın almak isteyen kişiler, bu paralar aracılığıyla ödeme gerçekleştirir. Tıpkı gerçek dünya gibi bu evrende de stratejik öneme sahip kara parçaları bulunur. Blok zincirinde NFT olarak temsil edilen bu kara parçaları, satın alan kişilere mülkiyet hakkı sunar.

Metaverse arazilerinden birini satın almak en kazançlı yatırımlar arasında gösterilir. Bu araziler zamanla değer kazanabilir veya değerlerini kaybedebilir. Arazilerin değer kazanabilmesi için binalar, oyunlar, araçlar ve 3B nesneler yerleştirilebilmektedir. Arazi sahibi elinde bulunan ve değer kazandırılan bu arsaları kiralama ve satma hakkına sahip olur. Böylece bu sanal dünyadan pasif gelir elde edebilir.

Metaverse Coinleri

Metaverse platformu, sanal evrenin gelişmesini ve desteklenmesini artırmak için kripto paralar kullanır. Bu kripto paralar, metaverse coinleri ve metaverse tokenleridir. Konuyla ilgili olarak yeni çıkan coinleri öğrenmek için “Yeni Çıkan Coinler Hangileri?” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bu paralar sayesinde sanal evrende arazi alınıp satılabilmektedir. En iyi metaverse coini ise şunlardır:

 • Battle Infınıty (IBAT): En iyi metaverse coini
 • Decentraland (MANA): Sınırsız özelleştirme imkanı sunan popüler metaverse coini
 • The Sandbox (SAND): Yatırım yapmak için kullanılabilen en iyi metaverse coini
 • Axie Infinity (AXS): P2E oyunlarında kullanılan metaverse coini
 • Enjin Coin (ENJ): Metaverse dünyasının en ucuz coini
 • Ethereum (ETH): Gerçek blok zinciri metaverse coini
 • Render Token ( RNDR): GPU alanı sağlayan metaverse coini
 • SushiSwap (SUSHİ): NFT Pazar yeri sunan ve merkezi olmayan borsa
 • Ontology (ONT): Ölçeklenebilir blok zinciri ağı
 • ApeCoin (APE): BAYC NFT’leriyle ünlü coin
 • Illıvium (ILV): RPG oyununda kullanılan metaverse coini
Yorum yapın