MATIC Coin Geleceği, MATIC Coin Forum

MATIC Coin geleceği, özellikle isim değiştirmesinden sonra daha fazla merak edilmeye başlanmıştır. Kripto para yatırımcılarına bir dönem ciddi kazançlar sağlayan MATIC Coin veya yeni ismiyle Polygon hakkında merak edilen hususları sizler için derledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREn İyi Altcoinler 2023 – En Çok Artış Beklenen Coinler

MATIC Coin Projesi

MATIC Coin projesi, oluşturmuş olduğu Polygon ekosistemi veya ağı üzerinden kullanıcılarına farklı kolaylıklar ve avantajlar sağlar. Bu ağın yerel para birimi MATIC isimli tokendır. Polygon, ölçeklenebilme alanındaki sorunları temel blok zincir ağının katmanını güncelleyerek değil, ikinci bir katman oluşturarak çözmeyi hedefler. Bu özelliği ile Ethereum üzerinde yaşanan hız sorunlarına çözüm olabilmeyi amaçlar. Genel manada bu amacında başarılı olduğu, Ethereum ağının hızı ve kullanılabilirliğini olumlu olarak etkilediği bilinmektedir.

MATIC projesi ile kullanıcıların DeFİ (merkeziyetsiz finans) uygulamaları ve ağları arasındaki etkileşimlerin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Proof of Stake Commit Chain, yani İş Kanıtı Taahhüt Zinciri mekanizmasını kullanan bir ağdır. Ayrıca Plasma isimli ölçeklendirme çözümünü kullandığı da bilinir. Bütün bu özellikleri, yatırımcıların MATIC Coin geleceği hakkında olumlu bakış açısı geliştirmesini sağlar.

MATIC Coin Kaç TL?

MATIC Coin, 14,17 TL’dir. Bu rakam, anlık olarak makaleye aktarılmıştır ve değişmesi olasıdır. Ayrıca ilgili kripto para biriminin fiyatının TL cinsinden takip edilmesi, dolardaki değişimler nedeniyle, sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden fiyatların USD cinsinden takip edilmesi daha sağlıklı olacaktır. MATIC Coin, 0,77 $ seviyesindedir.

MATIC Coin geleceğiPin
MATIC Coin geleceği

MATIC Coin Grafik

MATIC Coin grafik, teknik analizin etkili olarak yapıldığı alandır. Son güncel grafik incelendiğinde, ilgili kripto para biriminin değerinin 0,6 $ ile 1 $ aralığındaki bantta olduğu görülecektir. Bu aralık genel itibariyle yükselen bir banttır ve kırılmadığı müddetçe MATIC coin yükselmeye devam edecektir.

Grafikler üzerinde çekilen çizgilere göre yapılan yorumların tamamen tahmin ibaret olduğu ve bunların kesin olarak doğru çıkmayacağı unutulmamalıdır.

MATIC Coin Geleceği

MATIC Coin geleceği, değeri ile değil, tamamen arkasındaki proje ile ilgilidir. Projenin temelinde ölçeklenme problemlerinin çözümünün bulunması ve Ethereum ağını hız ve kullanılabilirlik açısından olumlu olarak etkilemesi, projesinin sağlam olduğunun işaretidir. Ancak hak ettiği değere ne zaman ulaşacağını söylemek çok zordur.

Şuanda 0,77 $ seviyesinde olan MATIC, bundan yaklaşık 9 ay önce 2,8 $ seviyelerindeydi. Yani şimdikine göre 4 kat daha değerliydi. Buradaki rakamlar, ilgili kripto para biriminin potansiyelini göstermesi bakımından önemlidir. Ancak bu potansiyelin ortaya çıkması için dünyanın kripto paralara daha fazla ilgi göstermesi gerektiği unutulmamalıdır.

MATIC Coin Haberleri

MATIC Coin haberleri, genel olarak bu kripto para birimini fiyatına ilişkindir. Ancak zaman zaman arkasındaki proje ve Ethereum ağına olan etkilerine dair de haberler çıkmaktadır. Ayrıca isim değişikliğine gidilmesi de uzun süre haberlere konu olmuştu.

MATIC Yorumları

MATIC yorumları, dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Esasında bütün kripto para piyasaları ile paralellik gösterdiğini ifade etmek yanlış olmaz. Birçok alanda olduğu gibi burada da arz talep durumu vardır. 10 milyarlık bir arz sınırının olması, değerinin zamanla artacağına yönelik yorumların yapılmasına yol açmaktadır.

Yorum yaparken dikkate alınan noktalardan biri de işlem hacmidir. Son 24 saatlik işlem hacmi 540 milyon $ seviyesinde olmuştur. Bir önceki güne göre yaklaşık olarak %80’lik bir artış vardır. İşte bu tür rakamlar ve artışlar, MATIC Coin geleceği açısından olumlu durumlardır.

MATIC Coin Forum

MATIC Coin forum, bu kripto para birimine ilişkin analizlerin ve yorumların yapıldığı alanlardır. Buradaki bilgilerin kesin doğru olduğu gibi bir düşünceyle hareket etmek, ciddi zararlar yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden bunların yatırım tavsiyesi olduğu unutulmamalıdır.

Yorum yapın