Marka Hisse Forum | Nedir? | Marka Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Marka Hisse Forum, son dönemlerin adından sık söz ettiren bu hissesine ilişkin değerlendirme ve Marka Hisse Analizleri yapıldığı sanal alanlardır, Marka Hisse Fiyatları ise 2023 yılına damga vuracağı düşünülmektedir: dolayısıyla içeriğimizi okuyarak sizde aksiyon alabilirsiniz.

Marka Hisse Nedir?

Marka Hisse Nedir?; Marka hisse, Marka Yatırım Holding A.Ş. isimli şirketin borsada işlem gören hisseleridir, BIST, yani Borsa İstanbul’da Marka ismiyle işlem görmektedir.

Marka Yatırım Holding, grup şirketleri ve uluslararası markalar ile gerçekleşmiş olduğu ortaklıklarla kendi sektöründe ilklere imza atmıştır. Finanstan hizmete, emlak ve teknolojiden medyaya varıncaya kadar birçok alanda faaliyet gösteren bir şirkettir. Kozmetik, gıda, hizmet, emlak, finans ve perakende sektörlerinde yatırımlarına devam eden şirket, 2017 yılından beri borsada işlem görmektedir. Marka hisse forum üzerinden yapılan değerlendirmelerde bu bilgiler dikkate alınır ve şirketin yapmış olduğu yatırımlar ve ortaklıklar yakından izlenir.

Ayrıca Oku: “Aselsan Hisse Forum | Nedir? | Aselsan Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Marka Hisse Yorum

Marka hisse yorum ve analizlerinde farklı bakış açılarının etkili olduğu bilinmektedir. Bu noktada kısa vadeli yorumların çok sağlıklı olamayabileceği ve günlük haberlerden etkilenebileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden kısa vadeli yorumlar yerine orta ve uzun vadeli olanlara odaklanmak çok daha yararlı olacaktır.

Yapılan değerlendirme ve analizlerde, 2021 yılının Şubat döneminden beri bir düşüş trendi olduğu görülmektedir. Hatta bazılarına göre bu düşüşler 2020 yılının Ekim ve Kasım döneminde başlamıştır. Dolayısıyla o tarihten günümüze kadar Marka, yükselen direncini kıramamış ve düşmeye devam etmiştir. İki direnç arasında fiyatı sürekli değişim gösterse de, genel gidişatın aşağı yönlü olduğu ifade edilmiştir.

Düşüş trendinin devam etmesi durumunda Marka hisse hedef fiyat 2022 için 2,50 TL seviyeleri olacaktır. Hatta o seviyenin altını dahi görmesi mümkündür. Yükselen direncini kırmasını durumunda ise yükselişe başlayacaktır. Ancak yaşanacak yükselişin çok sert olmayacağı tahmin edilmektedir. Böyle bir durumda ise yıl sonundaki fiyatının 5 TL düzeylerinde olması öngörülmektedir. Yani 2021 yılındaki seviyesine çıkabilecektir. Düşük ihtimal olarak görülse de bazıları sene sonundaki fiyatın, direnci kırması durumunda 7 TL üzerine çıkabileceğini ifade etmektedir.

Marka Hissesi Ne Kadar?

Marka hissesi, 2,87 TL’dir. Marka hissesine ait fiyat bilgisi, bu makale kaleme alındığı sıradaki güncel fiyattır. Dolayısıyla borsa işlem gören bir hisse senedi olduğu dikkate alındığında, fiyatının değişebileceği unutulmamalıdır.

Son 30 günlük Marka hisse fiyat performansına bakıldığında, 25 Ağustos günü zirveyi gördüğü görülecektir. Bu tarihte 3,13 TL seviyesine kadar çıkmıştır. Ancak daha sonraki günlerde düşüşe geçmiştir. 2022 yılının başından itibaren olan süreçteki performansına bakıldığında ise ciddi bir düşüş yaşadığı rahatlıkla ifade edilebilir. Ocak ayında 4,63 TL seviyelerini gören Marka, daha sonraki süreçte 2,7 TL seviyelerine kadar düşüş yaşamıştır. Bu süreçte %45’e kadar değer kaybetmiştir.

İlgili içerik: “Petkim Hissesi Nedir? – Petkim Hissesi Ne İşe Yarar?

Son olarak da bu önemli hisse senedinin son 12 aylık performansını incelemek yararlı olacaktır. Bundan tam 1 yıl önce değer 5,25 TL’dir. Günümüzdeki değeri de dikkate alındığında sürekli olarak bir düşüş yaşadığından söz edilebilir.

Marka, her ne kadar son dönemlerde düşüş yaşasa da, yatırımcıların yakından takip ettiği ve doğru strateji ile önemli kazançlar sağlayan bir hisse senedidir. Gecelik işlem hacmi 630 bin TL seviyelerindedir. İşlem hacminin düşük olmasının temel nedeni olarak son dönemlerdeki değer kaybı gösterilebilir. Marka hisse forum üzerinden yapılan birçok yorumda bu durum görülmektedir.

Marka Hisse ForumPin
Marka Hisse Forum

Marka hisse forum üzerinden yapılan değerlendirmeler ile burada bahsedilen Marka hisse yorumlar, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve tamamen tahmine dayalıdır. Yani burada belirtilenlerin tam tersi yönünde hareketler dahi gerçekleşebilir.

Yorum yapın