Lunc Coin Nedir? Lunc Coin Yorum

Lunc Coin Nedir?; Lunc Coin, kripto yatırımcılarının yakından tanıdığı bir kripto varlıktır: 2022 Mayıs döneminde yaşamış olduğu değer kaybıyla kripto dünyasını derinden sarsmış ve insanların kripto para birimlerine güvensiz bakmasına neden olmuştur. Yazımızın devamında Lunc Coin nedir sorusunun yanıtını ve LUNC Coin ile ilgili olan diğer detayları bulabilirsiniz.

Lunc Coin Nedir?

Lunc Coin Nedir?; Lunc Coin, Terra ağının kripto para birimidir, Terra Classic ismiyle de bilinmektedir. İlgili kripto para biriminin ismi daha önce LUNA iken, 2022 Mayıs döneminde yaşanan düşüş sonrasında LUNC olarak değiştirilmiştir.

Terra ağının Stable Coin‘i olan UST, 1 ABD doları ile eş değer olacak şekilde geliştirilmiştir, uzun süre mekanizması sorunsuz bir şekilde çalışmış ve UST, 1 USD ile aynı fiyata sahip olmuştur. Ancak geçtiğimiz Mayıs ayında bu denge bozulmuş ve UST ile USD ayrışmaya başlamıştır. İşte bu aşamadan sonra UST’nin fiyatının dengelenmesi için LUNA kullanılmaya başlanmış ve buna bağlı olarak LUNA çok büyük bir değer kaybetmiştir.

İlgili içerik: “En Çok Kripto Para Kullanan Ülkeler – En Popüler Kripto Para

Bahsedilen olay öncesinde değeri 120 $ seviyelerinde olan LUNA, bu olay sonrasında 0,000035 $ düzeyine kadar gerilemiş ve adeta sıfırlanmıştır. Bunun üzerine Terra ağının kurucusu olan Do Kwon, çözüm olarak yeni bir zincire geçiş önermiştir. Geçilen yeni zincire Terra 2.0 adı verilirken, bu zincirin tokenı LUNA olarak yoluna devam etmiştir. Eski zincirin tokenının ismi ise Lunc Coin olarak değiştirilmiştir.

Lunc CoinPin
Lunc Coin

Lunc Coin Geleceği

Lunc Coin geleceği ile yapılan yorumların genel itibariyle nötr ve olumsuz olduğu ifade edilebilir. Terra 2.0 zincirine geçiş sonrasında bu kripto varlığın eski günlerine dönmesine imkansız gözüyle bakılmaktadır. Olumsuz imajı nedeniyle yatırımcıların şüphe ile yaklaştıkları bir kripto varlıktır. Ancak değerinin çok düşük olması, ileride değerlenirse düşüncesiyle halen yatırım almasına imkan vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRLuna Coin Nedir? – Neden Bu Kadar Hızlı Değer Kaybetti?

Lunc Coin, maksimum arz sınırına sahip olmayan bir kripto para birimidir. İlgili kripto varlığın toplam arzı 6,9 trilyondur. Dolaşımdaki arz ise 6,151 milyardır. İlgili rakamların yüksekliği, geleceği açısından farklı bir dezavantaj olarak yorumlanmaktadır.

Yaşanan büyük düşüş sonrasında ilgili kripto varlık birçok borsada delist edilmişti. Özellikle Binance tarafından alınan delist kararı büyük tepki çekmiş ve değeri daha da düşmüştü. Ancak daha sonra Binance tarafından yeniden listelenmişti. Kısacası listelenmiş olduğu borsalar, geleceği açısından çok önemli bir veridir. Güncel olarak en büyük borsalar başta olmak üzere birçok kripto borsasında listelenmektedir. Binance, KuCoin, Gate.io, Huobi, Kraken ve Gemini gibi borsalar üzerinden bu kripto para birimini almak mümkündür. Borsalardaki toplam işlem çifti sayısı ise 100 civarındadır. Kısacası hala popüler bir kripto varlık olarak nitelendirilebilir.

İlgili içerik: “AUDİUS Coin Yorum, AUDİUS Coin Nedir?

Lunc Coin Yorum

Lunc Coin yorum ve analizleri, özellikle son dönemlerde daha fazla ilgi çekmeye başlamıştır. Geçmişte fiyatında önemli değişimler olmazken, son dönemlerde nispeten biraz daha hareketli olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Ağustos ayının son döneminden itibaren başlayan yükselişin sona erdiği ve artık güç toplamak için düşük seviyelere ineceği tahmin edilmektedir. Ancak bu değişimin arkasında balinaların (büyük yatırımcılar) olduğu ve buna bağlı olarak yapılan yorumların yanıltıcı olabileceği de tahmin edilmektedir.

Ayrıca oku: “Ethereum Merge ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Lunc Coin Fiyat

Lunc Coin fiyat, 0,0002722 $ seviyesindedir. Gecelik işlem hacmi ise 600 milyon $ seviyesinden yüksektir. Zaman zaman işlem hacminin 3 milyar $ seviyesini dahi geçtiği bilinmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

Lunc Coin yorum ve diğer değerlendirmeler, verilere dayalı tahminlerden ibarettir ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir. Aksi durumda yüksek volatilitenin hakim olduğu bu alanda farklı problemler yaşanabilir.

Yorum yapın