LUNA Coin Yorum, LUNA Coin Geleceği

LUNA coin geleceği, belki de kripto piyasalarında en fazla merak edilen konulardan biridir. Uzun süre yatırımcılarına büyük kazançlar sağlayan LUNA, sonrasında ise %99’dan fazla değer kaybederek yatırımcılarını üzmüştür. Bu aşamadan sonra ise nasıl bir performans göstereceği ve eski seviyelerine yeniden çıkıp çıkamayacağı merakla beklenmeye başlanmıştır. Peki, LUNA Coin nedir? LUNA Coin geleceği ile ilgili yorumlar nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve LUNA (Terra) ile ilgili diğer detayları sizler için derledik.

LUNA Coin

LUNA Coin, Terraform Labs tarafından finansal uygulamalara ve kripto paralara güç vermesi için geliştirilen ekosistemin (Terra) tokenıdır. Geçmişte oldukça popüler olan, ancak 2022 yılındaki sert düşüş sonrasında blok zincirinde çatallaşmaya giden bir coin olduğu da ifade edilebilir. Aynı zamanda Terra 2.0 olarak da isimlendirilmektedir.

Terra ağı, kullanıcıların stablecoin oluşturmasına imkan veren merkeziyetsiz bir blok zincir protokolü olarak ifade edilebilir. LUNA Coin ise bu ağda geçerli olan kripto para birimidir.

LUNA Coin Nedir?

Terra (LUNA) protokolü, itibari para birimlerinin değerine endeksli olan stablecoinler oluşturulmasına imkan vermektedir. Bu ekosistemdeki blok zincirlerden yararlanarak akıllı sözleşmeler üzerinden çift taraflı ve hızlı bir şekilde stablecoin oluşturulabilir. Ayrıca sahip olunan stablecoinler direkt olarak USD değerinde varlıklara dönüştürülebilir. LUNA coin, işte bu ağda kullanılan kripto para birimidir.

Bu ağın son derece işlevsel olması ve ağdaki kripto para biriminin dolara endeksli olarak fiyatlanması, kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Ancak bir süre sonra dolara endeksli olan USTC tarafından fiyat dengesinde ciddi bozulmalar yaşanmış ve buna bağlı olarak LUNA Coin değer kaybetmiştir. İşte bu olay sonrasında LUNA Coin geleceği çok fazla konuşulmaya başlanmıştır.

Luna Coin GeleceğiPin
Luna Coin Geleceği

LUNA Coin Projesi

LUNA Coin projesi, Güney Kore firması olan Terraform Labs tarafından ilk olarak 2018 yılında başlatılmıştır. Kurucular Kwon ve Daniel Shin’dir. Projenin temelinde özel bir ağ oluşturmak ve burada Amerikan dolarına endeksli kripto para oluşturabilmek vardır. Bu amaca büyük ölçüde ulaşılmış ve

LUNA Coin Haberleri

LUNA Coin haberleri, bir dönem oldukça yoğun bir şekilde farklı platformlarda yer almıştır. Kripto paranın yaklaşık %99 değer kaybetmesi ve birçok yatırımcının iflas etmesi nedeniyle haberlere konu olan bir kripto para birimidir.

LUNA Coin Fiyat

LUNA Coin fiyat, 1,72 $ seviyelerindedir. Son 24 saatteki işlem hacmi ise 55 milyon $ düzeyindedir. Geçmişteki güzel günlerinin çok uzağında olsa da, yatırımcılar LUNA coin geleceği için halen umutlu ve söz konusu seviyeleri yeniden göreceğine inanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

LUNA Coin Geleceği

LUNA Coin geleceği ile ilgili çok farklı yorumlar yapılmaktadır. Şuanda fiyatı her ne kadar 1,72 $ seviyelerinde olsa da, bir dönem değeri 120 $ seviyelerine kadar çıkmıştır. Bundan dolayı yatırımcıların bir kısmı yeniden o seviyeleri göreceğine inanarak ciddi miktarda LUNA Coin almaktadır.

2022 Nisan döneminde zirvesini göre LUNA, 4 Mayıs itibariyle kademeli olarak düşmeye başlamıştır. 6 Mayıs itibariyle de deyim yerindeyse çöküşe girmiştir ve sadece birkaç günde değeri 0,0003 $ seviyelerine kadar inmiştir. LUNA Coin geleceği ile ilgili fikir yürütürken bu seviyelerin de dikkate alınması yararlı olacaktır.

LUNA Coin Yorum

LUNA Coin yorum ve analizleri her ne kadar büyük bir ilgi görse de, esasında bu kripto varlığın yaşadığı süreç sonrasında net yorumlar yapılması doğru olmayacaktır. LUNA yorum için grafik üzerinden teknik analiz yapmak daha doğru olur. LUNA coin geleceği ile ilgili yapılan yorumların yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır.

Yorum yapın