LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

LUNA Coin Geleceği 2023 yılı için birçok yatırımcı tarafından merak edilmektedir ve uzmanlar tarafından Luna Coin Yorum 2023 yılı için keyifli hale gelmektedir, peki, özel bir ekosistemin yerel tokenı olan bu kripto para birimi eski günlerine dönebilecek mi?

İlgili içerik: “DENT Coin Nedir? – DENT Coin Yorum

Yazımızın devamında LUNA Coin Geleceği başta olmak üzere bu konuyla ilgili merak ettiğiniz hususları bulabilirsiniz.

LUNA Coin Nedir?

LUNA Coin Nedir?; LUNA Coin, finansal uygulamalara ve kripto paralara güç sağlayan özel bir merkeziyetsiz platformdur, Güney Kore firması olan Terraform Labs tarafından kurulmuştur: kurucuları ise Kwon ve Daniel Shin’dir.

Terra ağının yerel tokenı olan LUNA’nın geleceğinin bu kadar çok merak edilmesinin temelinde, yaşamış olduğu sert düşüş vardır. 2022 yılının Mayıs ayında yaşanan bu düşüşle fiyatı adeta sıfırlanmış ve kripto piyasalarını derinden etkilemişti. Birçok yatırımcının liq olmasına neden olan LUNA, bir süre sonra birçok kripto para borsasından delist edilmiştir. Ancak bir süre sonra yeniden listelenmiştir. Bununla birlikte mining yapılan coinlerde de aynı dönemlerde sert düşüşler gözlemlenmiştir, bütün bunlara bağlı olarak fiyatı bir ara 0,0003 $ seviyelerine kadar düşse de, günümüzde 1,65 $ seviyelerinden işlem görmektedir.

Ayrıca oku! “SXP Coin Nedir? – SXP Coin Yorum

Terra ağı, kripto kullanıcılarına UST isimli stablecoini sunmuştur. Bu stablecoin, ABD dolarına endekslidir. Böylece diğer kripto varlıklara kıyasla fiyatının daha az oynak olması ve yatırımcılarına güven vermesi hedeflenmiştir. Ethereum tabanlı olan bu ağ, global ödeme yöntemi olarak da kullanılmaktadır.

Terra ağında bulunan LUNA ve UST, birbirleriyle ilişki içinde olan para birimleridir. UST basılabilmesi için bir miktar LUNA yakılması gerekir. İşte bu durum, LUNA talebini arttırmış ve LUNA fiyatı bir dönem 120 $ seviyesinin dahi üzerine çıkmıştır.

Luna Coin NedirPin
Luna Coin Nedir

LUNA Coin Geleceği 2023

LUNA Coin Geleceği 2023 yılı ile ilgili şuanda bir yorum yapmak neredeyse imkansızdır. Değeri sıfırlanan, birçok borsadan delist edilen, sonra yeniden listelenen bir kripto para birimidir. Üstelik fiyatı sıfırlandıktan hemen sonra blok zincirinde çatallaşmaya gidilmiş ve Terra Classic ismiyle yeni bir coin oluşturulmuştur.

LUNA Coin ile ilgili ciddi bir güvensizlik olduğu ifade edilebilir. Özellikle projenin kurucularına, yatırımcılar çok büyük tepki göstermişti. Buna bağlı olarak ilgili varlığın gecelik işlem hacmi çok sert düşmüştü. Daha önce milyar dolarla ifade edilen işlem hacmi, günümüzde 30 milyon $ seviyelerindedir. Bütün bunlar, LUNA Coin geleceği ile ilgili olumsuz bir tablo çizilmesine neden oluyor.

İlgili içerik: “MATIC Coin Geleceği, MATIC Coin Forum

Terra ağının ve LUNA Coinin geçmişte çok fazla değerlenmesi ve kullanıcı sayısının yüksek olması, güven ve sağlamış olduğu olanaklarla ilgili idi. Ancak güven önemli ölçüde ortadan kalktı. Dolayısıyla kaybedilen güven tekrardan kazanılmadan eski seviyelerine dönmesi çok zor olacaktır.

LUNA Coin Son Dakika

LUNA Coin son dakika haberleri, 2022 yılının Mayıs döneminde kullanıcıların karşısına çok sık çıkmaktaydı. Fiyatı neden düştü, daha da düşecek mi, hangi borsalardan çıkarıldı türünden haberlere o dönem, hemen her gün rastlamak mümkündü. Ancak günümüzde bu tür son dakikalara artık yer verilmiyor.

LUNA Coin Haber

LUNA Coin haber ve yorumları, son dönemlerde sadece fiyatına dair olmaya başlamıştır. Mayıs ayında yaşanan olumsuzluklar, Terra ağı üzerinde çıkarılan yeni tokenlar haberlerde geniş yer tutmuştu. Ancak günümüzde bu türden önemli haberler yok.

LUNA Coin Yorum

LUNA Coin yorum ve analizleri, artık Mayıs ayından sonraki süreç dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu yorumlara bakıldığında, Ağustos ayının başında ilgili kripto para biriminin 1,62 $ ile 2,24 $ arasındaki bantta sıkıştığı görülmektedir. Bu iki direnç noktasından hangisini kırarsa, yönü ona göre belirlenecektir. Dolayısıyla fiyatı bir anda 1,41 $ seviyelerine düşebileceği gibi, 2,6 $ seviyelerine de çıkabilir.

Yorum yapın