2024 Kripto Para Tahminleri – Bugün Hangi Coin Alınır?

Kripto Para Tahminleri içerisinde büyük merge birleşmesiyle birlikte BTC ve altcoinlerde yüzde 3’lük bir düşüş yaşandığı görülmektedir. Bugün Hangi Coin Alınır sorusunu cevaplaması zor olsa da dijital varlıklarda 1 trilyon dolar olan piyasa değerinin bir haftada yüzde 2.5, 1 ayda ise yüzde 16’lık değer kaybı olduğu aşikâr.

Yatırım ve ticaret için günümüzde aktif olan 20.000’den fazla coin bulunmaktadır, peki mevcut durum göz önüne alındığında yeni yıl için tercih edilmesi gereken coinler hangileridir? İçeriğimize geçmeden 1000x Yapacak Coinler içeriğimize de göz atabilirsiniz.

2023 Kripto Para Tahminleri Pin
Kripto Para Tahminleri

En İyi 8 Kripto Para Birimi

Geçtiğimiz yıllar dijital varlıklar için çok parlak geçmedi ancak yeni yılda piyasalarda balinaların yönelmesiyle birlikte hareketlilik beklenmektedir. Elbette dijital varlıklar büyük kazançlar getirebileceği gibi sermaye düşmanı olarak da nam salan bir alan.

Büyük kazançlar sağlamak bazen para birimlerinin rallisine, balinalara ve hatta Influencerlara bağlı. Üstelik bu varlıklar, siyasi olaylar; ekonomik durumlar ve birkaç tweet üzerinden bile etkilenebilmektedir.

En İyi 8 Kripto Para BirimiPin
En İyi 8 Kripto Para Birimi

CoinMarketCap ve indikatör verilerine göre öne çıkan en iyi ve güvenilir kripto paralar.

Avalanche Coin (AVAX)

Avax Coin Geleceği boğa ayının etkisi geçmesine rağmen yüzde 200’e varan bir yükselme yaşadığı bilinmektedir ve yıl sonuna kadar 18 ila 22 dolarlık işlem hacmini 60 dolara çıkaracağı düşünülmektedir. Diğer dijital varlıklara nazaran daha yeni olan Avalanche Coin, proje bazlı bakıldığında 20 milyar dolarlık bir yatırım hacmine sahiptir.

Tutarlı açıklamalarıyla bilinen Wallet Inventors Avax Coin Yorum bakıldığında yeni yılda 24s işlem hacminin 100 dolar baremini aşacağı yönündedir. Gelecek vadeden coinler arasında yer alan Avax dijital para, Justin Sun analistleri içinde en değerli kripto paralarından birisi olmuştur.

Tikka Token (TIKKA)

TIKKA Yorum yeni yılda biraz daha pozitif yönde ve özellikle kripto evreninde ortay düzey yatırımcıyı finansal açıdan desteklemesiyle popülerliğini korumaktadır. ERC-20 ağı üzerine Varlım Erişim Tokeni (WAT) olmasıyla da metaverse evreninde de yerini sağlamlaştırmıştır.

TIKKA Coin Geleceği yatırımların işlenmesi ve kullanımını kolaylaştıran özelliklere odaklanacağı tahmin edilmektedir, merge birleşimiyle birlikte madencilikten kaçan yatırımcıların finans alanına yöneleceği düşünülmektedir. Küresel minvalde yatırım yapmak isteyenler için TIKKA güvenli bir liman olmayı başarmıştır ve bu yönüyle 2023 yılının parlayacak kripto paraları arasında gösterilmektedir.

Sandbox Coin (SAND)

SAND Coin Geleceği için metaverse evrenine bağlı görünmektedir, yapısı gereği SAND dijital parası oyuncuların değiştirilemez ve dağıtılamaz NFT tabanlı bir ekosistemdir. İndikatörlerin SAND Coin Yorum için metaverse evreninin geleceğine de yakından bakarak yıl sonuna kadar bir ivme yakalayacağını öne sürmektedirler.

Metaverse evreni, sanal ile gerçek hayatta köprü görevini başarıyla yürütmesiyle birlikte yeni yılda da sosyal mecralarının gücü artacağı düşünülmektedir. Bu güç arasında metaversenin daha kuvvetli duracağı tahmin edilmektedir. Teknolojik yeniliklerin takip edilmesi bile zorlaştığı bu dönemlerde, SAND oyunculara NFT pazarı oluşturmasıyla güvenli bir liman görüntüsü çizmektedir.

Ethereum (ETH)

Akıllı sözleşme işlevselliğine sahip Ethereum Coin Geleceği merge güncellemesine bağlıdır. 15 Eylül tarihinde sabah 04:30 tarihinde duyurulan ETH2 güncellemesi, bu alanda yapılan en büyük kripto güncellemesi olarak duyurulmuştur. Artık stake sistemine geçilmesiyle birlikte madencilik fonksiyonu geri plana atılmıştır ve dolayısıyla enerji tasarrufu ile tercih edilebilecek bir coin olarak ön plana çıkmaktadır.

Uzmanların ETH Coin Yorum larına bakıldığında merge birleşiminin ETH’de değer kaybı da yaşatabileceği yönündedir. Değerinin düşmesi ile balinaları üstüne çekebileceği gibi ETH’den yatırımcıların kaçmasına da neden olabilir. Nitekim mining sisteminin geriye atılmasıyla birlikte pek çok yatırımcı altcoinlere yönelebilir.

Enjin Coin (ENJ)

Çevrimiçi en büyük oyun topluluğu platformu olan ENJ Coin, metaverse odaklı bir projedir ve tokenler oyun içinde dijital varlık olarak değerlendirilmektedir. ENJ Coin Geleceği yeni yıl için metaverse evrenine bağlıdır ve projenin çekirdeğini de metaverse evreni oluşturmaktadır. Metaverse dünyasının maddi açıdan değeri hala çok yüksektir ve pazaryerlerinde rağbet görmektedir. Dolayısıyla yeni yıl içinde ENJ Coin Yorum yapmak için metaverseyi incelemek yeterli olacaktır.

ENJ Coin Geleceği metaversenin yükselmesiyle birlikte en parlak dijital varlıklardan biri olacağı yönündedir. Uzmanlar ve dijital varlık analistçileri, sosyal tabanlı mecraların yeni yılda daha da hayatlarımızın içerisine gireceğini düşünmektedir. Güncel olarak coin 300.010 oyuncu topluluklarına sahiptir ve hali hazırda 20.1 milyon tekil oyuncuya sahiplerdir.

Binance Coin (BNB)

Binance’nin kendi dijital varlıklarından birisi olan BNB Coin Yorum yapmak, uzmanlara göre daha avantajlı olabilmektedir. Özellikle Binance borsasında işlem yaparken BNB Coin ile yüzde 50’ye varan daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda ödeme aracı olarak da bu coin tercih edilebilmektedir, Global açıdan ve Türkiye perspektifinde Binance üzerinde işlem gerçekleştirmek daha güvenilir ve daha sağlıklıdır. Üstelik ETH gibi gas ücretleri yüksek olan dijital varlıklarda işlem yapmak için Binance tercih edilebilir.

BNB Coin Geleceği için diğer dijital varlıklarla aynı seviyelerde devam etmiştir ancak uzmanlara göre coin geleceği yılında ayakta kalabilecek 10 coin arasında yer almaktadır. Özellikle daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir bir platform sunmasıyla pek çok yatırımcı ve balinanın dikkatini de her daim çekmeyi başarmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBinance Pay Nedir? – Binance Pay Nasıl Kullanılır?

KAVA Coin (KAVA)

Merge birleşimiyle birlikte pek çok dijital varlık uzmanı DeFi tabanlı coinlerde bir hareketlilik olacağını düşünmektedir. 15 Eylül itibariyle balinaların DeFi coinlere yönelmesi de bunun en somut kanıtları arasında düşünülmektedir.  Kava Coin Yorum için uzmanlar merkeziyetsiz coinlerin bir boğa sezonu geçirebileceğini öne sürmektedir ve üstelik yükselmeye de oldukça müsait yapısı bulunmaktadır.

Kava Coin Geleceği çerisinde Mainnet Launch ağ lansmanı ile fiyatlarında pozitif yönde bir eğilim olacağını müjdelemiştir. Coin geleceği için merge birleşiminin negatif bir etkisinin olmasına bağlıdır ve DeFi coinler bu yıldan itibaren hızla değer kazanacağı da düşünülmektedir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin listemizde son sırada yer almaktadır ancak BTC’nin değersiz olduğu kesinlikle düşünülmemelidir. BTC herkes tarafından bilinen ve ulaşılması çok zor bir ana dijital varlıktır, dolayısıyla altcoinlerde fırsat kovalamak pek çok yorumcuya göre daha muhtemeldir. Ancak Skype ve Tesla’nın erken yatırımcılarından birisi olan ve dijital varlık dünyasında tanınan Tim Draper BTC ile ilgili çok önemli öngörüler ortaya atmıştır.

Draper, 2014 yılında BTC’nin bu noktaya geleceğini sosyal medya da ve çevresinde ilk dile getiren kişi olarak bilinmektedir, Bitcoin Geleceği 2024 için de 250.000 dolar bareminin aşılacağını öne sürmüştür. Bitcoin Yorum 2024 Draper ile birlikte yükseliş olarak adlandırılmaktadır, ETH2 güncellemesinin en çok BTC’ye yarayacağını iddia etmektedir.

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBitcoin Vault Nedir? Bitcoin Vault Yorumları

Sonuç ve Değerlendirme

Kripto Para Tahminleri içeriğinde dijital varlıklarda ki düşüşler çoğu uzmana göre küresel enflasyon ve faiz oranlarının artmasından kaynaklandığı ortaya koyulmuştur. Bu çerçevede Bugün Hangi Coin Alınır sorusuna cevap vermek oldukça zordur. Çünkü kırılgan olan kriptolar bu sorunları bir türlü aşamamaktadır. Küresel hisse senetleri tarafına bakıldığında ise enflasyon ve faiz oranlarının yine baskıladığı görülmektedir, dolayısıyla bu sorun her alanda kendisini göstermektedir.

Ayrıca diğer dijital varlıklarda ki görüş ve analizler için Kripto kategorisine, hisse senetleri için Borsa kategorisine göz atabilirsiniz.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

3