Kripto Para Kazanılan Oyunlar

Kripto Para Kazanılan Oyunlar içerisinde, Kripto paralar günümüz dünyasında hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Kripto paralar, blok zinciri teknolojisi ile NFT’ler yaygınlaştıkça bu durumla beraber kripto para kazanılan oyunlar ad oldukça popülerleşiyor. Bu sayede birçok gaming tokenler sayesinde de yüksek kazançlar elde edilmeye başlanmıştır. Ayrıca bazı oyunlar, oynadıkça oyuncularını kripto paralar ile ödüllendirerek kripto paralar sayesinde gelir elde etme olanağı da sağlıyor. Bu durum pek çok insanın ilgisini çekerek, insanları eğlenceli kripto oyunları için bir arayış içerisine sokuyor.

Ayrıca Oku: “Kripto Para Piyasasındaki En Değerli 5 Kripto Para

Kripto para kazanılan oyunlar yakın tarihlerde hayatımıza girmiş olsa da, kripto paraların ve NFT’lerin hızla hayatımızda yer edinmesinden dolayı kripto para kazanılan oyunlar da hızlı bir şekilde oyun sektöründe önemli bir konuma sahip olmaya başladı. Bu süreçte birçok kripto para kazanılan oyunlar kullanıcıların hizmetine sunulmuş olsa da yalnızca ufak bir bölümü oyuncuların ilgisini çekerek hayatımızda yer edinmeye hak kazandı.

Yapımcıların kripto para kazanılan oyunları tasarladıkları ve oyuncuları ortak paydada topladıkları nokta genel olarak oyun içi ekonomik durum oluyor. Blok zinciri teknolojisi sayesinde oluşturulan bu oyun içi ekonomilerde oyuncular, bağlantılı kripto paraları kullanarak kimi NFT özelliği de taşıyan oyun içi eşyaları satın alma, satma ve takaslama olanağına sahip olmaktadır. İstenildiği durumda oyun içi ekonomik durumunu gerçek paraya da çevirebilecekleri ödüller de kullanıcılara sunuluyor. Şu anda başlangıç aşamasında olmasından dolayı oyun dünyasının küçük bir bölümüne sahip kripto para kazançlı oyunlar, ilerleyen yıllar da çok daha fazla insanın hayatına entegre edilmesi planlanıyor.

Kripto para kazanılan oyunlar az bir sayıya sahip olsa da kullanıcılar tarafından oldukça ilgiyle yaklaşılıyor. Kripto para kazanılan oyunlar aşağıda listelenmiştir.

  1. Axie Infinity – AXS,
  2. Decentraland – MANA,
  3. The Sandbox – SAND,
  4. My Neighbor Alice – ALICE.

Decentraland

2020 yılında piyasaya sürülen ve bir hayli beğenilerek krito para kazanılan oyunlar arasında zirveye tırmanmaya hak kazanan oyunlardan birisi de Decentraland’dir. Ethereum altyapısını kullanan Decentraland, oyuncuların diledikleri gibi keşfedip diğer oyuncular ile etkileşim halinde bulunduğu merkeziyetsiz ve özgürlükçü 3 boyutlu bir dünya sunmaktadır. Bu  yönü ile önemli bir potansiyele sahip olan oyunda oyun geliştiricileri de oyun içerisinde kendilerine ait bir kara parçası satın alarak geliştirdikleri oyunları Decentraland evreninde diğer oyunculara sunabiliyor.

The Sandbox

The Sandbox, aslında 2012 yılında ortaya çıkmış bir mobil oyun olsa da son aylarda yapmış olduğu geliştirmeler ile kripto para kazanılan oyunlar arasında ismini duyurmuştur. The Sandbox 2021 yılında çıkacak olan yeni versiyonu ile blok zinciri üstünde çalışan 3 boyutlu bir oyun haline gelmiştir. Piksel tabanlı grafiklere sahip olan The Sandbox, oyunculara diledikleri gibi tasarlayıp, geliştirebildikleri bir çevre sunmaktadır. Bu yönü ile Minecraft benzeri grafik ve oynanış özelliklerine benzediği de söylenebilir. Fakat ilaveten kullandığı blok zinciri teknolojisi ile oyunculara geliştirdikleri kara parçalarını ve ürünleri SAND ismiyle bilinen kripto para aracılığıyla satın alma ve satabilmek olanağı sağlıyor.

Kripto Para Kazanılan OyunlarPin
Kripto Para Kazanılan Oyunlar

Axie Infinity

Kripto parası AXS olan Axie Infinity, Temmuz ayında yaşamış olduğu artışın da etkisiyle oyuncu sayısını çok hızlı bir şekilde arttırarak rakiplerine fark atmıştır. Pokemon’dan ilham alınarak tasarlanan Axie Infinity çizgi film karakterlerine sahip bir oyundur. Oyun içerisinde oyuncular, Axie adı verilen bir nevi Pokemon’a benzeyen sevimli küçük yaratıklarını geliştirip, diğer oyuncularla düello yaparak gündelik görevlerini tamamlayama çalışıyor. İstenildiği durumda sıfırdan büyüterek oyunun sunduğu marketten Ethereum ile yeni Axie’ler satın alarak yaratık ekiplerini de büyütmek mümkün. Aynı zamanda oyuncular, geliştirdikleri Axie’leri nadirliklerine göre 350 dolardan başlayan fiyatlarla oyun için markette satabiliyor.

My Neighbor Alice

Oyun içi kripto parası ALICE’in listelendiği ilk günde yarattığı beklenti sebebiyle büyük beklenti yaratan My Neighbor sadece ilk ALICE yatırımcılarına Ocak 2021’de erken erişim testlerine katılım hakkı vermiştir. My Neighbor Alice de diğer rakip oyunlar Decentraland ve The Sandbox gibi benzer şekilde oyuncuların adalar satın alarak oyunculara adalarını istedikleri şekilde inşa etme ve geliştirme olanağı sunuyor. Yine diğer rakipleri gibi çok oyunculu özelliğine sahip My Neighbor Alice, diğer insanlarla tanışmanızı ve etkileşim halinde bulunmanıza olanak sağlıyor. Aynı zamanda oyun içerisinde de etkileyici bir ana hikayeyi deneyimlemeyi de vaat ediyor. Daha geliştirme aşamasında olan My Neighbor Alice’in 2022 yılının İlkbahar aylarında çıkış yapması bekleniyor.

 

Yorum yapın