Kerim Sabancı Kimdir?

Kerim Sabancı Kimdir?; Sabancı ailesinin dördüncü kuşak üyelerinden olan Kerim Sabancı, iş ve aşk hayatı ile dikkatleri çeken bir isim. Özellikle genç yaşta olması ve hareketli bir yaşam sürmesi, magazin haberlerine zaman zaman konu olmasına neden olmaktadır. Peki, Kerim Sabancı kimdir? Bu sorunun yanıtını ve Kerim Sabancı hayatı ile ilgili bilinmeyenleri sizler için derledik.

Kerim Sabancı Kimdir?

Kerim Sabancı Kimdir?; Kerim Sabancı, 17 Haziran 1996 tarihinde, İstanbul’da doğmuştur, Ömer Sabancı ve Arzu Sabancı çiftinin üçüncü oğludur ve Sabancı ailesinin dördüncü kuşağındadır: abileri Hacı ve Hakan Sabancı’dır ve abilerinin aksine gözlerden uzak bir yaşamı tercih etmiştir.

Yaşamını Amerika’da devam ettirmektedir. Ancak ailesini görmek ve onlarla zaman geçirmek için sık sık Türkiye’ye geldiği bilinmektedir. Beşiktaş aşığı olan Kerim Sabancı, Beşiktaş’ın maçlarını genellikle stadyumdan izlemeyi tercih etmektedir. Bu maçlarda çekmiş olduğu selfieler ve diğer fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşmayı sever. Özellikle Instagram’ı aktif olarak kullanan genç iş insanı, paylaşımlarından genellikle ailesine ve Beşiktaş maçlarına yer vermektedir.

Futbolun haricinde kayak ile de yakından ilgilenir. Özellikle kış mevsiminde gerek Türkiye’deki gerekse de dünyadaki önemli kayak merkezlerine giderek, buralarda zaman geçirir. Bu sevgisi, yine Instagram paylaşımlarından anlaşılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Erol Sabancı Kimdir?

Kerim SabancıPin
Kerim Sabancı

Kerim Sabancı İş Hayatı

Kerim Sabancı, eğitim hayatının önemli bölümünü ABD’de tamamlamıştır. Yükseköğrenimini California’da bulunan University of Southern California’da tamamlamıştır. Mezuniyet törenine anne ve babası katılmıştır. Anne ve babasının yanı sıra kardeşleri Hacı ve Hakan Sabancı, kuzeni Cevdet Çetindoğan ve arkadaşı olan Aslan Gülman da mezuniyete katılmıştır.

Yükseköğrenimini tamamlayan Kerim Sabancı, Densa Denizcilik Holding’de yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmektedir. Söz konusu holdingin yönetim kurulu başkanlığını annesinin yürütmesi, buradaki yönetim kurulu üyeliğinde etkili olmuştur.

Kerim Sabancı, henüz 26 yaşındadır ve eğitimini yakın zamanda tamamlamıştır. Bu yüzden iş hayatına dair çok fazla detay yoktur. Ancak Sabancı ailesinin bir ferdi olması, iş hayatında önemli başarılara imza atacağının en önemli işaretlerinden biridir.

Kerim Sabancı kimdir sorusunun cevabı genel hatları ile bu şekildedir. Ünlü isim, hayatının önemli kısmını ABD’de geçirdiği için hayatına ilişkin fazla bilgi yoktur.

Yorum yapın