İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

İbuactive Krem Ne İşe Yarar içeriği, kas ve eklem ağrılarına iyi gelen İbuactive Krem hakkında detaylı bilgiler vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Kas, eklem ve romatizma ağrıları ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Jel, krem veya merhem formundaki ağrı kesici ilaçlar, vücudun açık ve tüylü bölgelerinde kullanılabilir. Böylece ağrıyı ve iltihabı dindirir: yumuşak doku olarak tanımlanan eklem içi, sinir kılıfları, tendon ve eklem çevresi iltihaplarına iyi gelir.

Bu çerçevede hazırlanan içerikte kremin sırt ağrısı, bel ağrısı, kas ve eklem ağrısı ve genel eklem iltihaplarını nasıl giderdiğini, yan etkilerini ve ne işe yaradığını bulacaksınız.

İbuactive Krem Nedir?

İbuactive 5 50 Gr Krem; adale romatizması, ağrılı eklem hastalıkları, omurganın ve diğer eklemlerin iltihabı, romatizmal hastalıklar, omuz sertliği, bel ağrısı, spor ve kaza yaralanmalarındaki ezilme, burkulma ve gerilme gibi rahatsızlıkları gidermeye yarayan cilt üzeri ağrı kesici kremdir.

Etken madde olarak ibuprofen içerir ve bu yönüyle romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve diğer non-romatoid artropatilerin tedavisinde endikedir. Spor ve kaza yaralanmalarında ezilme, burkulma ve gerilmelerin tedavisinde destekleyici özelliğiyle öne çıkar.

Kas/doku yaralanmalarıyla birlikte güçlü bir ağrı kesici olan Nimokain içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?

Krem ibuprofen içermesiyle birlikte sancıya neden olan ve altta yatan enflamasyonu geriletebilir, ağrı hissini giderir ya da hafifletir. Non-steroidal antiiflamatuvar ilaç kategorisinde yer alan krem, yaralanmalarda; ağrılı rahatsızlıklarda veya ameliyat sonrası ağrılarda kullanımı tercih edilir. Doğru kullanılmadığı takdirde yan etkiler gözlemlenebildiği gibi ilacın etkisinin de görülme olasılığı azalmaktadır.

İbuactive Krem Nasıl Kullanılır?

 • Krem vücudun tüylü veya açık bölgelerine sürülerek kullanılır ve başka kullanım şekli yoktur.
 • Günde 4 defa 4 ila 10 cm uzunluğunda 1 parmak kalınlığında bölgesel olarak sürülür ve dağıtılır.
 • Her gün kullanılabilir ve tedavi süresi yaklaşık 14 ila 21 gündür.
 • 12 yaş altı çocuklar da kremin kullanılması tavsiye edilmez.

İlacın faydalı olması için prospektüs içerisinde belirtilen çocuk yaş grupları için ağırlığa göre belirtilmiş olan dozajın kullanılması önerilir. Yetişkinlerde ise ağırlığa ve yaşa bağlı faktörler dikkate alınarak belirtilmiş olan doz kullanılır.

İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

Eklem ağrısı, romatizma ve darbe sonucu oluşan ağrılarda sistematik yan etkilerden kaçınmak için tercih edilen krem, topikal bir ağrı kesici işlevi görmektedir.  Ağrı kesici ve iltihap giderici özellikleri nedeniyle doktorlar tarafından sıklıkla reçetelendirilen ilacın yan etkileri de oldukça azdır. İnsan vücudunda çok az tahribata neden olması ve zararlı madde barındırmasıyla birlikte en fazla kullanılan ilaçlardan bir tanesidir.

Ağrı kesici ilaçlar kategorisinde yer alan İbuactive Krem Ne İşe Yarar?

 1. Lumbago; spor ve kaza yaralanmalarındaki ezilme, burkulma, gerilmelerin dıştan veya destekleyici etki gösterir.
 2. Adale romatizması ve ağrılı eklem hastalıklarına iyi gelir.
 3. Omurganın ve diğer eklemlerin iltihaplanmasını engeller, giderir veya hafifletir.
 4.  Romatizmal hastalıklar ve omuz sertliğinde ağrı kesici etki gösterir.
 5.  Bel ağrısına iyi gelir.

Bunlarla birlikte faydalarının aksine kişide ilaca karşı hassasiyet gelişebilir ve yan etkiler gözlemlenebilir.

İbuactive Krem Ne İşe YararPin
İbuactive Krem Ne İşe Yarar

İbuactive Krem Yan Etkileri Nelerdir?

İbuactive etken madde olarak ibuprofen içerir: ibuprofen ciddi yan etkilere neden olmayan bir birleşimdir. Ancak her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kullanıma bağlı veya alerjik reaksiyonlara bağlı olarak yan etkiler gözlemlenebilir.

İbuactive Krem kullanan kimselerde gözlemlenen yan etkiler şöyledir:

 • Burun akıntısı ve göz yaşarması gözlemlenir.
 • Astıma benzer nefes almada güçlük yaşanır.
 • Tüm vücutta kaşıntı, şişme, iltihap, kızarıklık veya ışığa karşı hassasiyet görülür.
 • Bölgesel olarak kızarıklık ve kabarmalar oluşur.

Krem kullanımında yukarıda yer alan yan etkilerden birisine veya birkaçına rastlanırsa derhal uzman görüşü alınması ve ilacın kullanımının bırakılması tavsiye edilmektedir.

İbuactive Ne İşe Yarar içeriğinde eklem ağrısı, romatizma ve darbe sonucu oluşan ağrılarda sistemik yan etkilerden kaçınmak için doktorların çok sık reçete ettiği topikal ağrı kesici olan İbuactive Krem hakkında detaylı bir inceleme yapılmıştır. Benzer konularımız için kategorilerimizi takip edebilir ve şu içeriklerimize göz atabilirsiniz;

Yorum yapın

2