Hibiki Viski Fiyatları 2023 – Japon Viskisi

Hibiki Viski Fiyatları 2023 ve Hibiki Viski Fiyat içeriğimizde, sert bir Japon Viskisi olan Hibiki alkollü içeceğinin güncel fiyatından, nerede satıldığından ve içeriğinden bahsedeceğiz. Japonya’nın en büyük alkollü içecek üreticisi olan Suntory tarafından üretilen Hibiki marka alkolleri, farklı yaşlardaki viskilerinin karışımından oluşan bir tür “blended” viskisidir.

Hibiki adı verilen Japon Viskisi oldukça popüler bir viskidir ve genellikle üst düzey kalite ve lezzet sunar. Japonya menşeili üretilen alkollü içecekler, üretim sürecinde kullanılan yüksek kaliteli malzemeler, tekniği ve uzun süreli olgunlaştırma yöntemleri nedeniyle ün kazanmıştır.

İçeriğimizde, pürüzsüz ve zengin tadıyla Türkiye’de aranıp da bulunamayan Hibiki’nin fiyatlarına, nerede satıldığında daha yakından bakalım.

Japon Viskisi Hibiki Fiyatları 2023

Japonya menşeili viski türündeki Hibiki ürününün fiyatları 2023 yılı itibariyle içeceğin ithal edilmesi nedeniyle 750 ml için ortalama 2.000 TL ila 2.500 TL istenmektedir. Ancak, ürünün Türkiye’de bulunması oldukça zor olmasından dolayı, fiyatların çok kolay değiştiğini veya büyük farklılıklar da olabileceğini hatırlatmaktayız. Genel itibariyle, bazı tekel bayilerin özel sipariş üzerine getirttiği veya ithal yoluyla temin ettiği Hibiki’nin fiyatları bilinmektedir.

Japon Viskisi Hibiki Fiyatları 2023 yılı itibariyle vitrinlerde şu fiyatlarıyla yerini almıştır

 • Hibiki Japanese Harmony Whisky Fiyat: $99
 • Hibiki 12 Year Old Japanese Whisky Fiyat: $178
 • Hibiki Blender’s Choice Japanese Whiskey Fiyat: $428
 • Hibiki 17 Year Old Japanese Whisky Fiyat: $799
Hibiki ViskiPin
Hibiki Viski

Hibiki Viski Fiyatları 2023

Hibiki Viski Fiyatları 2023 yılında en uygun olarak Japanese Harmanoy türü $99 iken 17 yıl demlenmiş versiyonu ise $799 etiketiyle raflarda yerini alır. Türkiye’de satışı olmayan ve çok özel alkollü içecek üreten Suntory markası, dünyaca bilinen bir üne sahiptir. Japon viskisi olarak da bilinen Hibiki, İskoç viskilerinden farklı olarak, Japon zanaatkârlığına ve geleneklerine dayanarak üretilir ve özenle seçilen meşe fıçılarda yıllandırılır. Bu yönüyle, 2013 yılında, “Dünya’nın En İyi Melez Viskisi” 2016 yılında, “Dünya’nın En İyi Melez Viskisi” ve “Dünya’nın En İyi Japon Viskisi” ödüllerini kazanmıştır.

İşte Hibiki marka viski ürünlerinin güncel fiyatları 2023 yılında şöyledir

Hibiki Japanese Harmony Whisky 750 ML$99
Hibiki 30 Year Old 750 ML$10.599
Hibiki Kacho Fugetsu 750 ML$1.299
Hibiki 21 Year Old Japanese Whisky $1.199
Hibiki 17 Year Old Japanese Whisky $799
Hibiki 12 Year Old Japanese Whisky$178
Hibiki Blender’s Choice Japanese Whiskey$428
Hibiki Viski Fiyatları 2023
Hibiki Viski Fiyatları Pin
Hibiki Viski Fiyatları

Hibiki Viski Nerede Satılır?

Hibiki marka viski ürününün nerede satıldığı pek çok alkollü içecek tüketen ve japon viskisini tatmak isteyenler için merak edilmektedir. Bununla birlikte, bu viski, Japonya’nın geleneksel zanaatkârlığına saygı duyan bir üründür. Suntory’nin yıllar süren tecrübesi ve özenli işçiliği, Hibiki’nin zengin ve karmaşık bir lezzet profiline sahip olmasını sağlar.

Dünya çapında viski severler için özel bir lezzet deneyimi sunan Hibiki, Türkiye’de tekel bayilerin raflarında yer almamaktadır. Özel sipariş ile getirtilen veya alkollü içecek koleksiyonu yapan kimselerin elinde bulunan japon viskisi, dolayısıyla Türkiye’de gümrük bulunan şehirlerde daha rahat ulaşılabilir.

İşte Türkiye’de Hibiki türü viski ürününün en çok satıldığı bilinen şehirler

 • Antalya
 • Mersin
 • Gaziantep
 • Alanya
 • Muğla
 • Ankara
 • İstanbul
 • Trabzon

Bu şehirlerin dışında da tüketildiği ve satıldığı bilinse de tam olarak hangi yerlerde satıldığı ve hangi mağazaların stokta bulundurduğu değişkenlik gösterebileceği için içeriğimize dâhil edilememiştir.

Hibiki Viski Türkiye

Hibiki’nin Türkiye’de en çok tercih edilen çeşitleri arasında Hibiki Harmony, Hibiki 17 ve Hibiki 21 yer almaktadır. Ancak, bu viskilerin stok durumu ve fiyatları mağazalara ve satıcılara göre değişkenlik gösterir, bu nedenle Hibiki viskisi satın almadan önce birkaç farklı mağaza veya çevrimiçi satıcı arasında karşılaştırma yapmak gereklidir.

Hibiki Viski Türkiye içerisinde oldukça pahalı olmasına rağmen pek çok alkollü içecekten daha fazla talep görmektedir. Japon viskisi olarak bilinen bu alkollü içeceğin özel fıçılarda bekletilerek üretilmesi, talep görmesindeki en büyük etkendir.

Hibiki Viski Özellikleri

Hibiki viskinin özel yanı, birkaç farklı viski çeşidinin ustaca birleştirilmesiyle oluşan karmaşık bir tat profili sunmasıdır. Japonya’da üretilen bu viski, yüksek kaliteli malt ve tahıl viskileri, sherry ve bourbon fıçılarında olgunlaştırılmış viskiler gibi farklı yaşlardaki viskilerin bir araya getirilmesiyle üretilir. Hibiki viskileri, tat profillerinde dengeli bir uyum yakalamak için özenle karıştırılır. Bunun sonucunda, bu viskilerin tatları genellikle tatlı, baharatlı ve meyvemsi bir aroma taşır ve ağızda uzun süre kalıcı bir bitişe sahiptir.

Hibiki viskilerinin farklı yaş grupları, her bir viskinin özelliklerini birleştirerek karmaşık bir tat profili oluşturur. Örneğin, Hibiki Harmony viski, genç ve yaşlı viskilerin bir araya getirilmesiyle oluşan bir karışımı içerirken, Hibiki 21 viski, en az 21 yıl boyunca olgunlaştırılmış viskilerin karışımından oluşur.

Hibiki viskilerinin bir diğer özelliği de, Japon kültürü ve gelenekleriyle bağlantılı olmalarıdır. Bu viskiler, Japonya’nın zengin kültürel mirasını yansıtmak için tasarlanmıştır ve şişeleri de Japon estetiği ile tasarlanmıştır.

Hibiki Viski Yorum

Hibiki Viski Yorum içerisinde, Hibiki viski, pürüzsüz ve dengeli bir tada sahiptir ve farklı damak zevklerine hitap edebilecek bir viskidir. Bazı kullanıcılar, Hibiki viskinin tadının pahalı olmasına rağmen kalitesinin buna değdiğini söylerken, diğer kullanıcılar ise Hibiki viskinin diğer Japon viskilerine kıyasla daha yumuşak bir tada sahip olduğunu belirtmektedir. Ancak, bu viskinin japon estetiği ve kültürü ile bağlantılı olması ve zarif tasarımı ile dikkat çeker.

Kullanıcılar, Hibiki viski şişesinin tasarımının kendilerine göre olduğunu ve şişenin sadece içindeki viski ile değil aynı zamanda bir sanat eseri gibi olduğunu söylemektedir. Aynı zamanda ağızda bıraktığı kalıcı tatlar ise bu alkollü içeceğin sevilmesinin en önemli nedenidir. Özel üretimiyle birlikte yıllandırılmamış versiyonunda bile, baharatların tadının yoğun hissedildiği bilinmektedir.

Alkollü içecekler bölümündeki diğer yazılarımızı görmek için bizleri takip edebilir ve aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak Hibiki Viski Fiyatları 2023 içeriğimizde, atlar arasında hafif tatlılık, baharatlılık, vanilya, meyve, ve odun notaları bulunan Japon Viskisinden bahsedilmiştir.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın