Hennessy Viski Fiyat 2023 – Nedir? – Ne Kadar?

Hennessy Viski Fiyat ve Hennessy Viski Fiyatları içeriğimizde Fransız alkollü içecek markası olan Hennessy Viski hakkında güncel fiyat ve genel değerlendirme bilgisi vereceğiz.

İrlandalı subay ve iş adamı olan Richard Hennessy tarafından kurulmuş olan Hennessy markası, ürettiği viskilerle birlikte en çok satan alkollü içeceklerin başında gelmektedir. Bugün Fransa da 55 milyondan fazla alkollü içecek satışı yapmaktadır ve yöntemi taklit edilmektedir. Diğer markaların yaklaşık yüzde 45’i, konyak türü viski üretiminde Hennessy markasından yararlanmaktadır.

Hennessy Nedir?

Hennessy, Richard Hennessy tarafından bulunmuştur ve Hennessy Konyak adıyla Fransız alkollü içecek üreticisi bir markadır. Fransa’nın batı bölgesindeki Cognac (Konyak) eyaletinde merkezi bulunmaktadır ve viski adını bu bölgeden almaktadır.

Kendine özgü üretim tekniği ile piyasaya sürülen alkollü içecek türü, Konyak viski üretiminde piyasanın yaklaşık yarısını kontrol etmektedir. Şirketin büyüme potansiyeli göz önüne alındığında, viski markaları altında ağırlığı rahatlıkla hissedilebilmektedir. Bununla birlikte şişelerinde özel kısaltmalar kullanarak isimleriyle anılacak tanımlamalar da yapmışlardır.

Yıllanma derecelerine göre Hennessy marka konyak viski türünün kendine özgü şişe tanımlamaları şöyledir:

Very Special (VS)En az 2.5 yıl dinlendirilmiştir.
Very Old / Very Superior Old Pale (VO / VSOP)En az 4.5 yıl dinlendirilmiştir.
Extra Old (X.O)En az 6.5 yıl dinlendirilmiştir.

Hennessy Viski Fiyat 2023

Hennessy Viski Fiyat içerisinde alkollü içeceklere gelen zamlarla birlikte 279.99 TL ile 429.99 TL arasında etiket fiyatı belirlenerek piyasaya sürülmüştür. Hennessy Viski Fiyatları diğer viski markalarına göre daha pahalı olsa da, için keyfi ve lezzeti göz önünde bulundurulduğunda alkollü içecek tüketenler için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca benzer içerik olarak Black Ram Viski içeriğimize de göz atabilir ve alkollü içecekler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kendine özgü damıtma yöntemi ile Hennessy markasının piyasaya sürdüğü konyak türü viski fiyat dağılımı.

  • Hennessy 70’lik Fiyat: 329.99 TL
  • Hennessy 100’lük Fiyat: 1.299.69 TL
  • Hennessy 70’lik VS Konyak Fiyat: 579.99 TL
  • Hennessy 100’lük VS Konyak Fiyat: 750.99 TL
  • Hennessy 100’lük VSOP Konyak Fiyat: 2.299 TL

Hennessy Fiyat içerisinde alkollü içeceklere gelen zamlardan yaklaşık olarak yüzde 75 oranında etkilenerek en uygun 329.99 TL etiket fiyatı ile raflarda yerini almıştır.

Hennessy Viski FiyatPin
Hennessy Viski Fiyat

Hennessy 70’lik Fiyat

Konyak viski türünde dünya çapında tanınmış bir marka olan Hennessy, en fazla 70’lik alkollü içecekleri tüketilmektedir. Özenle şişelenmiş bu alkollü içecek türü, 250 yıllık geçmişi göz önüne alındığında, pek çok özel şişe tasarımı piyasaya sürmüştür. İçeriğimizin yukarısında marka ile özgünleşmiş özel kısaltmaları ve anlamlarını bulabilirsiniz.

Hennessy markasının 70’lik olarak şişelediği alkollü içeceğin Hennessy 70’lik VS Konyak Fiyat: 579.99 TL, Hennessy 70’lik VSOP Konyak Fiyat: 750.99 TL ve Hennessy 70’lik Fiyat: 329.99 TL olarak piyasaya sürülmüştür.

Hennessy XO Viski Fiyat

Markanın kendine özgü tanımlamaları içerisinde X.O kodu, “Demlenmiş ve eski viski” anlamına gelmektedir. Markaya ait viski türleri içerisinde en fazla tercih edilen 2 şişe olarak öne çıkan XO kodu, fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. İksir şişesine benzer bir tasarım ile alkollü içecekler arasında en tarz ve dikkat çekici şişeye sahiptir. İçerisindeki alkollü içecek tüketilse bile, şişesi, yıllarca saklanmaya değer bir tasarıma sahiptir.

Hennessy markanın özel olarak ürettiği X.O viski güncel fiyat şöyledir:

  • 70’lik Hennessy X.O Cognac Viski Fiyat: 1.147 TL ($65.22)
  • 100’lik Hennessy X.O Cognac Viski Fiyat: 1.659 tl ($127.01)

Türkiye içerisinde viskinin orijinal halini bulmak oldukça zor olsa da, gerek içimi gerekse de ağızda bıraktığı tat ile oldukça fazla aranan alkollü içecekler arasında yer almaktadır.

Hennessy Viski FiyatlarıPin
Hennessy Viski Fiyatları

Hennessy Richard Fiyat

Hennessy markası, kurucusuna ithafen, konyak türü viski içerisinde Richard adında çok özel bir alkollü içecek üretmiştir. Bu özel alkollü içecek, farklı şişe ve tasarımıyla birlikte dünyanın pek çok ülkesinde satış rekorları kırmayı da başarmıştır. Türkiye’de de en fazla aranan ve içilen viski türü olarak ilk sırada yer almaktadır. Tam deluxe sınıf bir viski olmakla birlikte özel gecelere ve misafirlere servis edilen Richard, fiyat ve performans açısından oldukça uygundur. Ancak Türkiye içerisinde orijinal şişesine denk gelmek çok zordur.

Türkiye içerisinde Hennessy markasının Richard viskisinin güncel fiyat şöyledir:

  • Hennessy Richard 70’lik Fiyat: 4.959 TL ($358.99)
  • Hennessy Richard 100’lük Fiyat: 7.329 tl ($499.08)

Hennessy Cognag Fiyat

Hennessy Cognac Fiyat veya diğer bir tabirle Hennessy Konyak Fiyat güncel olarak şişe hacmine, ürün versiyonuna ve satıldığı yere göre 279.99 TL ila 429.99 TL arasında etiket fiyatı belirlenerek piyasaya sürülmüştür.

Türkiye’de gerek orijinalinin zor bulunması gerekse de deluxe sınıf alkol olmasıyla oldukça özel bir yere sahiptir. Bu bağlamda diğer viski türlerinden ayrılır ve konyak türünde olmasıyla birlikte içimi de oldukça farklıdır. Çiçeklerin esnek notalarıyla birlikte hindistan cevizi, deri ve nadir fıçılarda bekletilerek özel olarak hazırlanan alkollü bir içecektir.

Özel gecelere ve misafirlere servis edilen Hennessy marka viski hakkında sizlerde yorum yaparak içeriğimize katkıda bulunabilir ve aşağıdaki bağlantılardan benzer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Hennessy Viski Fiyat içeriğimizde, Hennessy marka deluxe sınıf alkollü içeceğin genel fiyatı ve değerlendirmesi yapılmıştır.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

1