Hakkımızda

Beyaz Finans, 2022 yılında yenilenen ara yüzü ile doğru haberciliği düstur edinmiş; kullanıcı eğitimine ve çevrimiçi etkileşime öncülük eden beyaz taraf bir haber sitesidir. Beyaz Finans üzerinden yapılacak olan tüm haberler veya içerikler tarafsız yani beyaz olacaktır ve herhangi kötü alışkanlık kazandırma amacı taşımayacaktır. Dolayısıyla Beyaz Finans içerisinde bulacağınız tüm içerikler, sadece en güncel ve doğru haberlerin kullanımını sunmaktadır: kesinlikle yatırım veya yönlendirme amacı taşımamaktadır.

İnternet sitesi üzerinde Beyaz Finans adı altında satış yapılmamaktadır, sadece reel ekonomi ve bununla birlikte kripto ve NFT gibi sanal varlıklar üzerinde kullanıcılara güvenilir bir platform sunmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Beyaz Finans iş ortakları, reklamlar ve politika dahilinde tüm internet sayfaları, Beyaz Finans Politikaları ışığında değerlendirilecektir.

İnternet sitesi, haber sektörü üzerinde; kullanıcıların hasret duyduğu Beyaz Finans olarak tarafsız olmayı, güvenilir bir platform oluşturmayı ve sektöre katkıda bulunmayı amaç edinmektedir. Bununla birlikte Beyaz Finans olarak haber sektörü üzerinde satış yapılması, yatırım tavsiyesi veya farklı işlemler için aracılık hizmeti vermez, sadece Beyaz Finans üzerinde kullanıcıların bilgi sahibi olması, doğru haberlere ulaşması, teknik bilgilerin paylaşımı adına hizmet verir.

Konsept

Beyaz Finans Konsept içerisinde hedef ülke olarak Türkiye ve çevre ülkeleri hizmet kapsamı olarak görür: alanında uzman ekipleri aracılığıyla küresel olarak geniş alanlarda hizmet vermektedir. Bu itibarla, Beyaz Finans; çeşitli içerikler ve yorumlar gün içerisinde sürekli güncellenir ve teyit edilmeden bilgi paylaşımı yapmaz: ancak kullanım sözleşmesi gereği paylaşılan hiçbir içerikten mesullük kabul etmez. Beyaz Finans çatısı altında yayınlanan köşe yazıları, yorumlar ve yazarların ürettiği içerikler, ilgili web sitesini bağlamaz: içerikler, içeriği üretenin kendi görüşlerini yansıtır.

Misyon:

Beyaz Finans, sürdürülebilir ve açık kaynaklı teknolojiler yardımı ile en güncel ve doğru bilgiyi bağımsız olarak gözden geçiren bir platform oluşturmayı hedefler. Bu bağlamda, bilginin yayılması alanına dair güvenli ve adil bir yer sağlamayı amaçlar: bilgi eksikliğini yazarlarla, derinlemesine analiz etmesi ve verilerle tamamlamasıyla başarır. Bu itibarla, hedef kitlesinin bilmesi gereken her şeyi dijital platformlarda kullanıcıya sunar.

Vizyon:

Beyaz Finans; araştırmacılar, geliştiriciler, veri analistleri, ürün uzmanları ve en önemlisi bilgi teyiti alanında oluşan bir departman bulundurur: bu bağlamda hedef kitlesine 5N1K olarak kabul gören; “Kim, Ne, Ne zaman, Nerede, Nasıl ve Niçin” sorularıyla bilginin değerlendirmesini güvenli ve etik bir şekilde yapar. Bu sorular ışığında Beyaz Finans, tüm kullanıcılarına ve ziyaretçilerine en güncel ve teknik bilgileri sunmayı hedefler.

Değerlerimiz:

Beyaz Finans faaliyetleri bünyesinde barındırdığı uzman kadrosu ile dijital platformda; doğru, etik ve şeffaf bilgiler sağlamayı amaç edinmektedir. Bu bağlamda Beyaz Finans bünyesinde; tüm üye, ziyaretçi ve iş ortaklarına karşı, T.C ilgili yasaları ışığında değerler hedefler: prensip olarak kabul ettiği bu ilke doğrultusunda dijital alanda gazetecilik etik kurallarına uymayı da taahhüt etmektedir.