GTO Coin Yorum, GTO Coin Nedir?

GTO Coin yorum, bu kripto para birimine yatırım yapanların yakından takip ettiği değerlendirme ve analizlerdir, kripto dünyasındaki binlerce para biriminden biri olan GTO Coin, farklı projesiyle dikkat çeker: yazımızın devamında GTO Coin nedir sorusunun cevabını ve GTO Coin yorum ile ilgili diğer detayları bulabilirsiniz.

GTO Coin YorumPin
GTO Coin Yorum

GTO Coin Nedir?

GTO Coin Nedir?; GTO Coin; Ethereum ağı üzerine çalışan bir hediye protokolüdür, sanal hediyelerin oluşturulması, insanların sanal hediyeler ile hediyeleşmesini sağlamak için geliştirilmiştir; gifto ağı üzerindeki kullanıcılar, sanal hediyeler gönderebilmek için web bağlantıları oluşturabilmektedir.

Gifto, ilk olarak 2017’nin Aralık ayında geliştirilmiş ve daha sonra ise test edilmeye başlanmıştır. AIG’nin amiral gemisi olan Uplive ile test edilmiştir. Uplive, 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan bir canlı akış uygulamasıdır. Projenin en önemli özelliği, hediyeleşmenin sadece GTO coin üzerinden yapılması gibi bir sınırlandırmaya sahip olmamasıdır. Daha açık bir ifadeyle söz konusu protokolü kullanarak BTC, ETH ve BNB gibi kripto para birimleri ile de hediyeleşmek mümkündür. GTO Coin yorum ve değerlendirmeleri, bu bilgi nedeniyle genel itibariyle olumludur.

GTO ekosistemi için en önemli unsurlardan bir diğeri ise cüzdandır. Gifto wallet olarak bilinen cüzdan, ekosistemin kalbi olarak kabul edilmektedir. Ekosistemin geliştirilme aşamasında, cüzdana büyük bir önem verilmiş ve stabil bir şekilde çalışması için 1,5 yıl gibi uzun bir geliştirme süresi ayrılmıştır.

Soğuk cüzdanlar için ayrıca okuyunuz: “Metamask Nedir? – Ne İşe Yarar?

GTO Coin

GTO Coin, günümüzdeki kripto para birimlerinden biridir. Ethereum üzerinde geliştirilen bu kripto para birimi, ERC-20 protokolü ile çalışır, merkezi olmayan, sanal bir hediye platformunun tokenı olarak da tanımlanabilir: GTO Coin, Asyalı bir yazılım şirketi olan Asian Innovation Group tarafından geliştirilmiştir. Gifto (GTO), insanların merkezi olmayan bir platform üzerinden hediyeleşmesine imkan verir. Bu yönü ile hediyeleşmeyi farklı bir alana taşıdığını ifade etmek yanlış olmayacaktır.

İlgili içerik: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

2022 yılında teknolojinin geldiği nokta dikkate alındığında, artık birçok işlemin internet sayesinde sanal dünyada yapıldığı ifade edilebilir. Böyle bir dünyada sanal dünyada hediyeleşmenin giderek yaygınlaşacağı ve gelecekte bu alanda önemli bir talep patlaması yaşanacağı belirtilebilir. İşte bu ihtiyaçların karşılanması için Gifto protokolü ve GTO Coin kullanılacaktır.

GTO Coin Geleceği

GTO Coin geleceği açısından en önemli unsurlar arz miktarları ve gecelik işlem hacimleridir. Arz miktarlarına bakıldığında maksimum arzın sınırlandırılmadığı görülür. Yani bu projede istenilen sayıda GTO coin çıkarılabilir. Şuanki toplam arz 1 milyardır. Dolaşımda olan GTO miktarı ise 1 milyara çok yakındır.

GTO Coin işlem hacmi ortalama olarak 5,5 milyon $ seviyelerindedir. Ancak son günlerde işlem hacminde ciddi bir artış olduğu dikkat çekmektedir. İlgili artışın oranı bazı günler %80 seviyesine yaklaşmaktadır. Bu durum ise GTO coin fiyatı açısından olumlu bir durumdur. Güncel GTO Coin fiyat 0,020 $ düzeyindedir.

2018 yılında geliştirilerek kullanıcılara sunulmaya başladığında GTO coinin değeri 0,25 $ idi. Kısa sürede  0,91 $ seviyesine kadar çıkmıştır. Bu dönemde işlem hacmi 60 milyon $ olmuştur. Ancak kısa sürede değeri hızla düşmüştür. 2022 yılı performansına bakıldığında ise oldukça dalgalı bir seyir izlediği görülür. Bir dönem değeri 0,061 $ olsa da, kısa sürede yine hızlı bir düşüş yaşamış ve günümüzdeki değerine inmiştir.

Ayrıca oku: “JASMY Coin Nedir? – JASMY Coin Yorum

GTO Coin geleceği değerlendirilirken sadece fiyata bakmak hatalı olacaktır. Bu noktada mutlaka projeye bakılması gerekir. Hediyeleşme gibi önemli bir ihtiyaca yönelik çözümler sunması, hem GTO Coin yorum hem de gelecek değerlendirmelerinin olumlu olmasını sağlamaktadır. GTO Coin yorumları ve hakkındaki grafiklere göz atmak için CoinMarketCap’i ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın