GRT Coin Yorum, GRT Coin Rehberi

GRT Coin yorum ve analizleri, The Graph isimli ekosistem kullanıcıları ile bu kripto para birimini yatırım aracı olarak kullananlar tarafından merak edilir, arkasındaki proje ile kripto dünyasının en önemli ağlarına rakip olmayı hedeflemektedir. Peki, GRT Coin nedir?; bu sorunun cevabını, GRT Coin yorum ve analizlerini sizler için derledik: detaylı GRT Coin rehberi için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

GRT Coin Nedir?

GRT Coin Nedir?; GRT Coin, The Graph isimli ekosistemin tokenıdır, Gaph Token olarak da bilinir: bu ekosistem, genel olarak Ethereum ve IPFS gibi ağlarla benzerlik gösterir ve blockchain ağlarının sorgulanması için oluşturulmuş bir indeksleme protokolü olarak tanımlanır ve ekosistemdeki kullanıcılar, özel olarak isimlendirilen açık API oluşturma yetkisine sahiptir.

İlgili içerik: “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?

Bunlara ek olarak elde edilen verilerin yayılması suretiyle daha kolay işlenebilir hale getirilmesi de ekosistemin işlevleri arasında yer alır. The Graph protokolü, verilere daha kolay ve hızlı bir şekilde erişmek ve bunları hızlı şekilde düzenlemek için geliştirilmiştir. Geliştiricilerin blockchain üzerine uygulamalarını inşa etme imkanı yakalamasını sağlar. Söz konusu protokolü kullananlar, Ethereum tabanlı tüm coinlerin fiyatları, geçmiş dönemdeki işlem hacimler ve likidite çıktıları ile ilgili verileri sorgulayabilir.

Bilindiği gibi merkeziyetsiz, web3 ve DeFi üzerindeki finans uygulamaları her geçen gün biraz daha artmaktadır. Graph, bu tür uygulamalar için API üzerinden veriler sunmaktadır. Bunu ise SubGraph isimli veri talebi tanımlarını dikkate alarak gerçekleştirir. Hangi verilerin nasıl ve ne şekilde sınıflandırılması gerektiğini, smart contractların neleri dikkate alacağını ve söz konusu verilerin nasıl haritalanacağını belirler. GRT Coin yorum ve değerlendirmeleri açısından buradaki çalışma şekli ve prensibi oldukça önemlidir.

The Graph ekosisteminde genel itibariyle indeksleyici, atayıcı, düzenleyici ve tüketici şeklinde farklı rolleri üstlenen unsurlar vardır. Her bir unsur, ekosistemin sorunsuz ve etkili bir şekilde işlevini yerine getirmesi için üzerine düşen görevi yapar.

GRT CoinPin
GRT Coin

GRT Coin Geleceği

GRT Coin geleceği, arkasındaki projenin ne kadar iyi çalıştığı ve bu alandaki ihtiyaçlara ne kadar etkili cevap verdiği ile yakından ilgilidir. Ayrıca arz miktarının da önemli olduğu unutulmamalıdır. GRT coin maksimum arzı 10 milyardan biraz fazladır. Toplam arzı ise tam olarak 10 milyar iken, dolaşımdaki arz miktarı ise 6,90 milyardır.

Tüm zamanlardaki değeri ve işlem hacmine bakıldığında ise bir dönem 2 $ seviyesinin üzerine çıktığı ve bu dönemdeki işlem hacminin 3,7 milyar $ gibi çok yüksek seviyelere ulaştığı görülür. Bahsedilen rakamlar, ilgili kripto para biriminin potansiyeli göstermektedir.

İlgili içerik: “JASMY Coin Nedir? – JASMY Coin Yorum

GRT Coin Yorum

GRT Coin yorum için öncelikle söz konusu kripto para biriminin güncel değerine bakılması gerekir. GRT Coin fiyat, 0,11 $ seviyelerindedir. 24 saatlik işlem hacmi ise ortalama olarak 50 milyon $ seviyelerindedir. İlgili para biriminin son 3 aylık süreçteki grafiğine bakıldığında 0,09 $ ile 0,14 $ arasında inişli çıkışlı bir seyir izlediği görülür. Kısacası düşen ve yükselen direnci de kırmadığı ve bu bant arasında hareket ettiği söylenebilir.

Ayrıca oku: “LUNA Coin Geleceği 2023 | LUNA Coin Yorum 2023

Düşen dirence yakın olan bölgeler, yani 0,09 $ bölgeleri genel olarak alım fırsatı olan alanlar olarak kabul edilir. 0,13 $ ve üzerindeki bölgeler ise satım alanlarıdır. Ancak bu bölgelerin her zaman çalışacağı garanti değildir. Nihayetinde fiyatı etkileyen farklı unsurlar da olduğu unutulmamalı ve GRT Coin yorum, bunları da dikkate alarak değerlendirilmelidir.

Yorum yapın