Garanti Hisse Forum | Nedir? | Garanti Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Garanti Hisse Forum, Borsa İstanbul’un en önemli hisse senetlerinden olan GARAN hakkında bilgi paylaşımı ve analizlerin yapıldığı alanlardır, Garanti Hisse Fiyatları, kur fiyatlarının değişkenlik göstermesiyle birlikte yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Garanti Hisse Nedir?

Garanti hisse, Türkiye Garanti Bankası A.Ş. isimli şirketin borsada işlem gören hisseleridir, GARAN ismiyle işlem gören bu hisseler, borsa yatırımcıları tarafından yakından takip edilmektedir.

Garanti Bankası veya yeni ismiyle Garanti BBVA, 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur. Özel sermayeli olan bu banka, 30 Eylül 2014 tarihinde 107 milyar $ gibi çok önemli bir konsolide büyüklüğe ulaşmıştır. Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olmayı başarmıştır. Garanti BBVA, sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda yurtdışındaki bazı noktalarda da faaliyet gösteren bir bankadır. Kıbrıs’ta 7, Malta’da ise 1 adet şubesi vardır. Bunların dışında Şangay ve Duesseldorf gibi kentlerde temsilcileri vardır. Ülkemizdeki şube sayısı ise 884’tür. 19 milyona yakın müşterisi olan banka, toplamda 5.309 ATM ile de müşterilerine kolay işlem imkanı sunmaktadır.

İlgili içerik: “Aselsan Hisse Forum | Nedir? | Aselsan Hisse Fiyatları Ne Kadar?

2020 yılı verilerine göre bankanın toplam çalışan sayısı 18 binden fazladır. Yine 2020 yılı rakamlarına göre bankanın aktif büyüklüğü 411 milyar TL’nin üzerindeyken, net karı ise 6 milyar 385 milyon TL düzeyindedir. Ülkemizin en büyük bankalarından olan Garanti Bankasının %85,97’si BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) isimli şirkete aittir. İsmindeki BBVA ifadesi de buradan gelmektedir. Geriye kalan 14,03’lük kısım ise Borsa İstanbul üzerinden halka açılmıştır. Garanti hisse, 1990 yılından beri borsada işlem görmektedir. Garanti hisse forum üzerinden yapılan değerlendirme ve analizlerde, burada verilen bilgiler her zaman analiz ve değerlendirmelerin temelini oluşturmaktadır.

Garanti Hisse ForumPin
Garanti Hisse Forum

Garanti Hisse Yorum

Garanti hisse forum için birçok parametrenin dikkate alınması gerekir. Ayrıca yapılan yorum ve analizlerin tahminden ibaret olduğu ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığı da unutulmamalıdır. Garanti hisse forum, 26 Ağustos tarihindeki zirveden sonra düşmeye başlamış ve düşme, düşen direncinde durmuştur. Bu direncin üzerinde kalması durumunda yön genel olarak yukarı olacaktır. Ancak ilerleyen süreçlerde de bu direnci kırmaya çalışabilir.

İlgili içerik: “Petkim Hissesi Nedir? – Petkim Hissesi Ne İşe Yarar?

Aşağı yönlü kırılma yaşanması durumunda fiyat bir anda 20 TL altına inebilir. Ancak düşen direnci kırılması ve yükselen trendi devam ederse, yatırımcılar önemli kazançlar elde edebilir. Garanti hisse hedef fiyat 2022 sonu için yükselen trendin devam etmesi halinde 30 TL üzeri olacaktır. Ancak bu hedefin gerçekleşmesi için borsanın genel olarak iyi bir performans göstermesi gerekiyor. Aksi durumda hedef gerçekleşmeyeceği gibi fiyat konusundaki tahminler de boşa düşecektir.

Garanti Hissesi Ne Kadar?

Garanti hisse fiyatı, 23,08 TL’dir. Söz konusu fiyat, bu makale kaleme alındığı esnadaki güncel olan fiyattır. Daha sonraki süreçte fiyatın değişmiş olabileceği unutulmamalıdır. Son 1 aylık döneme bakıldığında ilgili hissenin 27,36 TL gibi önemli bir seviyeye çıktığı görülecektir. Bu süreçteki en düşük değeri ise 14,72 TL’dir. Yani 1 ay içerisinde neredeyse %100 değerlenmiştir. Ancak kar satışları nedeniyle fiyatı bir miktar geri çekilmiştir. Sene başından itibaren olan sürece bakıldığında da önemli sıçramayı son 1 ayda yaptığı görülür. Sene başında fiyatı 11 TL iken, uzun süre bu aralıkta kalmış ve fiyatı genel olarak son 30 güne kadar yatay seyretmiştir.

Ayrıca oku: “Gyhol Hisse Forum | Nedir? | Gyhol Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Son dönemlerdeki yükseliş ile birlikte işlem hacminde de önemli bir artış olmuştur. Bu süreçte işlem hacmi 1,8 milyar TL seviyesini aşmıştır. Yükselme sürecinin devam etmesi durumunda işlem hacminin daha da artacağı tahmin edilmektedir.

Yorum yapın