FTM Coin Yorum, FTM Coin Geleceği

FTM Coin yorum, bu kripto para birimini bir yatırım aracı olarak değerlendirenler açısından oldukça önemlidir. Yapılan yorum ve değerlendirmeler, yatırımcılar için değerli referanslardır. Ancak FTM Coin, sadece bir yatırım aracı değil, sahip olduğu projeyle bundan çok daha ötesidir. Peki, FTM Coin nedir? FTM Coin yorum ve analizleri nasıldır? Bu soruların yanıtlarını ve FTM coin hakkındaki diğer detayları sizler için derledik.

FTM Coin Nedir?

FTM Coin Nedir?; FTM Coin (Fantom), merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) için geliştirme ortamı sağlayan ve akıllı sözleşme özelliği bulunan bir blok zinciri ekosistemidir, kripto para birimi, DAG tabanlı akıllı sözleme platformu olarak da tanımlanır.

Bilindiği gibi halka açık durumdaki dağıtılmış defter teknolojisinde ölçeklenebilirlik, çok ciddi bir sorundur. Fantom, bu sorunların aşılması amacıyla geliştirilmiştir. Geleneksel blok defteri tabanlı ekosistemlerden farklı olarak DAG tabanlı protokollerin gelişmiş sürümünü kullanmaktadır.

Fantom, yeni bir protokoldür ve birçok protokolden farklı olarak Lachesis mekanizmasını benimsemiştir. Söz konusu mekanizmanın Fantom Opera Zincirine entegre edilmesi hedeflenmektedir. Uyumluluk, bu protokolün en önemli amaçları arasında yer almaktadır. Sahip olduğu bu hedefler, yapılan FTM Coin yorum ve analizleri fazlasıyla etkiler.

Fantom, merkeziyetsiz finans uygulamaları için geliştirilmiş akıllı sözleme platformudur. Açık kaynak kodlu olması, önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Birçok benzer protokolde olduğu gibi burada da öncelik işlem hızının arttırılması ve yüksek olan işlem maliyetlerinin düşürülmesidir. Bu yönü ile birçok protokol ile aynı amaçlara sahip olduğu ifade edilebilir. Ancak kullandığı altyapı ve mekanizma ile rakiplerinden ayrışmaktadır.

Ayrıca oku: “Mana Coin Yorumları, Mana Coin Nedir?

FTM Coin YorumPin
FTM Coin Yorum

FTM Coin Geleceği

FTM Coin geleceği, platformun kullanmış olduğu Lachesis isimli mekanizma ile yakından ilgilidir. Söz konusu mekanizma, PoS konsensüs mekanizmasıyla benzerliklere sahiptir. Bu sayede PoW ağlarında meydana gelen hantallıklar burada yaşanmaz. İşlemler, genellikle bir saniye altındaki sürelerde onaylanır.

Bu kripto para biriminin geleceği ile ilgili değerlendirmelerde, arz miktarları önemli yer tutmaktadır. FTM Coin, maksimum arz sınırına sahip olan bir kripto para birimidir. Maksimum arzı 3,175 milyar iken, toplam arzı ise yaklaşık olarak 2,5 milyardır. Dolaşımda olan arz miktarı da yine 2,5 milyar seviyelerindedir. Maksimum arz sınırı olmasına karşın dolaşımdaki arzın çok fazla olması olmasını nedeniyle FTM Coin yorum ve analizlere çekinceli yaklaşılabilmektedir.

İlgili içerik: “DAR Coin Yorum, DAR Coin Nedir?

FTM Coin Fiyat

FTM Coin fiyat, 0,22 $ seviyesindedir. İlk olarak Aralık 2019 döneminde açıklanan bu kripto para birimi, uzun bir süre yatay bir seyir izlemiş, 2021 yılından itibaren fiyat bazında hareketlenmeye başlamıştır. Bu dönemde 0,24 $ seviyesinde bir fiyata sahip iken, bir anda 3,5 $ seviyelerine yaklaşmıştır. Fiyatının zirve yapmış olduğu dönemde gecelik işlem hacmi 2 milyar $ seviyelerine yaklaşmıştır. Dolayısıyla geçmişteki seviyelerine bakılarak dahi olumlu FTM Coin yorum yapmak mümkündür.

FTM Coin Yorum

FTM Coin yorum, verilere dayalı tahminlerdir. Bu tahminlerin hiçbir zaman yatırım tavsiyesi anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Yapılan yorumların önemli kısmında 0,21 $ seviyeleri, önemli bir destek düzeyi olarak kabul edilmektedir. Bu seviyenin üzerinde kaldıkça, yön yukarı olarak ifade edilir. Ancak son dönemdeki hareketlere bakıldığında azalan üçgen çizdiği görülür. Bu üçgen çalışmaya devam eder ve destek noktası kalıcı olarak kırılırsa, ilgili kripto varlığın fiyatı ciddi anlamda değer kaybedebilir.

Son 1 aylık verilere bakıldığında da benzer bir durumun geçerli olduğu görülecektir. Destek noktasının kırılması durumunda, ilgili kripto varlığın düşen trendine yakalanacak şeklinde FTM Coin yorum ve değerlendirmeler vardır.

Yorum yapın