Franchise Bedelleri ve Koşulları

Franchise Bedelleri ve Koşulları içeriğimizde Franchise, almak istenmesi durumunda belirli koşulların sağlanması ve belirlenen bir bedelin ödenmesi gerekir. Her firmanın talep ettiği koşullar ve bedel farklı olabilir. Franchise bedeli ülkeden ülkeye göre değişim göstermektedir. Bulunulan konum ödenecek olan Franchise bedeli açısından önemlidir. Ödenecek olan bedel Franchise alınacak markaya göre belirlenir.

Markanın istediği koşulları ve bedeli sağlayan kişiler bu sistemden faydalanabilmektedir. Franchise koşulları hangi sektörde iş yapıldığı ile yakından ilişkili olmaktadır. Bu nedenle koşullarda sektöre ve firmaya göre değişim gösterir. Franchise bedeli ve koşulları hakkında detaylı bir araştırma yapılması çok önemlidir. Her markanın koşullarını ve bedellerini bilmek daha iyi adım atmak için gereklidir. Koşulları uygun olan bir markanın Franchise’ı alınabilir.

FranchisePin
Franchise

Domino’s Pizza Franchise Bedeli ve Koşulları

Türkiye’de en çok tercih edilen markalar arasında Domino’s Pizza yer almaktadır. Yaklaşık olarak 64 ilde 500 e yakın Domino’s Pizza yer alır. Domino’s Pizza Franchise almak için 120.000 dolar yatırım yapılması gerekmektedir. Domino’s Pizza’dan bayilik alınması durumunda yüzde 6 reklam katılım ücreti talep edilmektedir. Domino’s Pizza Royalty ücreti talep etmiyor. Açılacak olan işletmelerde aranan özelliklerden biri en az 90 metre kare alan gereksinimidir. Domino’s Pizza Franchise alan işletmelerin en az 90 metre kare alana sahip olması gerekir.

Domino’s Pizza Franchise giriş bedeli ise 50 bin dolar aralığında olmaktadır. Fakat restoran olarak anahtar teslim olması durumunda bu ücret 500 bin dolara kadar ulaşmaktadır. Bayilik anlaşması ardından gerekli olan eğitimler verilerek hizmet sürecine hazırlanması sağlanır. Domino’s pizza bayiliğini almak ve işletmek isteyen kişiler bayilik isteklerini öğrenmek ve başvuru yapmak için markanın internet sitesinde yer alan bayilik başvuru formunu eksiksiz doldurarak yapabilmektedir. Başvuru sonrasında markanın yetkilileri ön başvuru formunu değerlendirir ve uygun olması halinde karşılıklı olarak görüşmeler yapılır.

Burger King Franchising Bedeli ve Koşulları

Türkiye içinde yer alan 640 restoran ile hizmet veren Burger King lezzetli ürünleri ve verdiği güven sayesinde müşteri potansiyelini artırmaya devam etmektedir. Karlı bir iş yapmak isteyen kişiler Burger King’ten Franchising almayı düşünebilir. Burger King Master Franchise alan TAB Gıda Franchise sisteminin bir parçası haline gelir.

Burger King Franchise başvurusu yapmak isteyen kişiler TAB Gıda Franchise koşullarını inceleyerek resmi internet sitelerinde yer alan ön başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekir. Başvuru sonrasında TAB Gıda yetkili kişileri tarafından değerlendirilme süreci başlar ve başvuru yapan kişiler ile iletişime geçilerek gereken bilgiler aktarılır.

Burger King Franchise alabilmek için başvuru yapan kişinin girişimcilik kriterlerini karşılar özellikte olması, yaptığı işte başarılı olması, kariyer ve yönetim tecrübesine sahip olması gerekir. Bunun yanında kişi, Burger King Franchise bedeli olarak belirlenen finansal kaynakları karşılayabilmelidir. Burger King, Franchise verecek olan işletmecilerin düzenlenen eğitimlere katılınmasını ve kriterlere uygun olacak şekilde restoran düzeninin sağlanmasını ister. Ayrıca Franchise olarak verilecek olan yere kolay erişim sağlanabiliyor olması gerekmektedir. AVM ve Inline restoranlar arasında fiziksel koşullarda değişiklik gözlenmektedir. Burger King isim hakkı bedeli olarak 500 ile 600 bin dolar arasında değişmektedir. Gereken koşulların ve bedelin sağlanmasının ardından Burger King Franchise’ı alınabilir ve işletmesi yapılabilir.

Köfteci Yusuf Franchising Bedeli ve Koşulları

Köfteci Yusuf’un Türkiye genelinde 200’den fazla bayisi bulunmaktadır. Bu şubelerin 62 tanesi İstanbul bölgesinde yer almaktadır. Köfteci Yusuf için Franchising almak adına belirlenmiş olan şartlar ve bedeller sağlanması halinde yeni şubeler açılabilir. Köfteci Yusuf dükkanının açılabilmesi için 1000 metrekarelik alan olması gerekir. Ayrıca dükkanın açılacağı konumun kalabalık bir yerde veya yol üzerinde olması gerekiyor. Araçla gelen müşterileri düşünen Köfteci Yusuf otopark zorunluluğu şart koşmaktadır. Köfteci Yusuf bayiliğini almak için firma tarafından talep edilen bir bedel bulunmaktadır. Köfteci Yusuf isim hakkı başta olmak üzere diğer harcamalar için yeterli miktarda yatırım ve geliriniz olmalı. Türkiye’de sevilerek tüketilen çiğköftenin bayiliğini almak için “Komagene Bayilik, Tatlıses Bayilik Nasıl Alınır?” içeriğini de okuyabilirsiniz.

Köfteci Yusuf, bayiliği almayı düşünen kişilerin dükkan ücretini talep etmesinin yanında belirlenen görünüm için gerekli iç ve dış dekorasyon ücretlerini karşılamasını istemektedir. Köfteci Yusuf bayiliği almak isteyen kişilerden 750 bin TL civarında Franchising bedeli istenilmektedir. Şehirler arasında belirlenen fiyat değişebilmektedir. En net bilgi için Köfteci Yusuf işletmesi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

İstenilen bu özelliklere sahip olan kişiler Köfteci Yusuf işletmesi ile anlaşarak müşterilere hizmet vermeye başlayabilir. Köfteci Yusuf bayiliğini almak, işletmek isteyen kişiler bayilik isteklerini öğrenmek ve başvuru yapmak için markanın internet sitesinde yer alan bayilik başvuru formunu eksiksiz doldurabilirler. Başvuru sonrasında markanın yetkilileri ön başvuru formunu değerlendirir ve uygun olması halinde geri dönüş yapar.

Yorum yapın