Ereğli Hisse Forum | Nedir? | Ereğli Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Ereğli Hisse Forum, Borsa İstanbul’da işlem gören ve Ereğli Hisse Fiyatları açısından potansiyeli olduğu düşünülen bu hisse senedine ilişkin fikir alışverişlerinin yapıldığı alanlardır: yatırımcılar açısından en önemli araçlardan biri olan Ereğli hissi (EREGL), doğru strateji ile önemli kazançlar sağlamıştır.

İlgili içerik: “Gyhol Hisse Forum | Nedir? | Gyhol Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Ereğli Hisse Nedir?

Ereğli Hisse Nedir?; Ereğli Hisse veya bilinen diğer ismiyle EREGL, Cumhuriyet döneminin en önemli kurumlarından olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) isimli kuruluşun borsada işlem gören hisselerinin ismidir, 1960 yılında devlet tarafından kurulan ve ülkenin sanayileşme hamlelerinden biri olan söz konusu fabrika, 1965 yılında faaliyete başlamıştır: bölgenin en büyük sanayi kuruluşudur.

Ayrıca oku: “Petkim Hissesi Nedir? – Petkim Hissesi Ne İşe Yarar?

Türkiye’nin en büyük yassı demir üreticisi olan şirketin aktif olarak kullandığı 2 adet limanı bulunmaktadır. Karadeniz Ereğli’sinin can damarı olarak kabul edilen şirket, ilk olarak 1986 yılında İMKB’de işlem görmeye başlamıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren büyümeye devam eden gerek demir gerekse de çelik üretim kapasitesini yukarıya taşıyan şirket, 2006 yılında özelleştirilmiştir. 2006 yılından itibaren OYAK Grubu bünyesinde Erdemir ismiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

EREGL, özelleştirme sonrasında farklı şirketler tarafından satın alınmıştır. Şirketin %49,29 oranında Ataer Holding A.Ş., %7,01 oranında Expert Placement Services LIMITED iştirakleri, %5,07 oranında Arcelor Investment Services S.A. ve %38,63 oranında diğerlerine aittir.

Ereğli Hisse ForumPin
Ereğli Hisse Forum

EREGL Hisse Yorum

EREGLİ hisse forum ve analizleri, son dönemde sıkışmış durumdadır. İlgili hissenin fiyatının adeta sıkışan bir üçgen içerisinde kalması, fiyatının her iki yöne doğru da gidebileceğine işaret etmektedir.

Ekim 2022 döneminden itibaren çalışan yükselen trendi ile Haziran 2022 döneminden itibaren çalışan düşen trendi artık kesişmiş durumdadır. Burada bir sıkışan üçgen meydana gelmiştir. İlgili üçgen hangi yönde kırılırsa fiyat da ona göre şekillenecektir. Düşen trendin kırılması durumunda Ereğli hisse fiyat 2022 için 40 TL üzeri olacaktır. Ancak düşen trendin kırılması durumunda ise bu defa da Ereğli hisse hedef fiyat 23 TL olacaktır.

İlgili içerik: “SASA Hissesi Nedir? SASA Hisse Senedi Yorum

Yapılan yorum ve analizler sonrasında sık sık sorulan Ereğli hisse alınır mı sorusunun yanıtını vermek çok zordur. Bu noktada özellikle BİST performansı kilit rol oynamaktadır. Eğer borsaya para girişi devam eder ve yükseliş istikrarlı bir hale gelirse Ereğli hisse patlama yapabilir. Ancak bunun tam tersinin yaşanma olasılığının olduğu da dikkatlerden kaçmamalıdır.

Ereğli Hissesi Ne Kadar?

Ereğli hissesi, 28,84 TL’dir. Söz konusu rakam, bu makale kaleme alındığı esnadaki güncel rakamdır ve borsadaki işlemlere göre farklılık gösterebilir.

EREGL, yatırımcıların yakından takip ettikleri ve geleceği parlak olarak kabule dilen bir hisse senedi olarak dikkat çeker. Ereğli hisse forum üzerinden yapılan değerlendirme ve analizlerde bu durum rahat bir şekilde anlaşılmaktadır.

2022 yılının başından günümüze kadar olan süreçteki performansına bakıldığında, fiyatının ciddi anlamda dalgalı ifade edilebilir. Bu süreçte en düşük 25,96 TL seviyesini, en yüksek ise 36,68 TL seviyesini görmüştür. 2022 yılının Ocak ayında fiyatı yaklaşık olarak 29 TL idi. Günümüzdeki fiyatı da bu seviyeye genel olarak yakındır. Dolayısıyla fiyat bakımından bir değişim yok gibi görünebilir. Ancak son 12 aylık süreçte 14 TL seviyelerine kadar düştüğü dikkate alındığında, bu süreçte fiyatının %100’den daha fazla arttığı ifade edilebilir.

Ereğli Hisse Forum üzerinde yapılan yorum ve analizlerin sadece tahminden ibaret olduğu unutulmamalıdır, burada paylaşılan bilgiler ve yorumlar da kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yapın