En Ucuz Uçak Bileti Alma İpuçları

En Ucuz Uçak Bileti adlı içeriğimizde uçak yolcuğu yapmak isteyen kişilere ucuz bilet bulma üzerine kişisel deneyimlerimizi aktaracağız. Uçak yolculuklarımızın en rahat ve en hızlı gerçekleşmesini sağlayan mükemmel bir taşıt. Fakat cebinize uygun şekilde biletinizi ucuza almak da bir o kadar zahmetli. Son zamanlarda cebinize uygun bilet bulmak biraz daha kolaylaşmış gibi görünse de, en ihtiyacımız olduğu anda karşımıza uygun bir bilet çıkmaz.

Tam “hah, işte buldum” dersiniz, havayolu şirketinin sitesinden bir adım öteye gittiğinizde fahiş vergiler ve yakıt masrafları  ile karşılaşır ve vazgeçersiniz. Fakat bunlara boyun eğmek zorunda değilsiniz. Tabii bunun için yapmanız gerekenleri biliyorsanız. Bununla birlikte ÖTV ve KDV vergisi hakkında daha fazla bilgi almak için “KDV ve ÖTV Vergileri Nedir?” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Ucuza Uçak BiletiPin
Ucuza Uçak Bileti

Uçak Biletini Ucuza Almak

Uçak biletinizi en ucuz yollu halletmeniz için bilmeniz gereken ipuçları şöyle;

1- Biletinizi havayolunun kendi sitesinden alın.

Çünkü, aracı sitelerden aldığınızda size verilen fiyat, asıl fiyatın komisyon eklenmiş hali olabilir. Fiyat araştırması yapmak için bilet arama motorlarını kullanabilirsiniz. Ama almaya karar verdiğiniz bilete bir de havayolunun resmi sitesinden göz atın derim.

2- Erken rezervasyon yapın.

Havayolları, uçaklarda sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir. Havayolundan ucuz uçak bileti almanın en önemli sırrı erken rezervasyon yapmaktır. Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar.

3- Bazen geç rezervasyon da çok işinize yarayabilir.

Havayolu şirketleri, uçuşa son 24 saat kala uçağı dolduramazlarsa, elde kalan koltukları için yeni kampanyalar başlatır. Bu çok sık gerçekleşmese de acil uçuşlarınız olduğu durumlarda işinize yarayabilir.

4- Hafta içi uçmak daha ucuzdur.

Hafta sonu yolcu trafiği daha yoğun olur. Bununla birlikte ucuz biletler de daha hızlı satılır ve havayolları daha az promosyonlu bilet satışı yapar. Hafta içi yolculuk yapmak sizin için daha ucuz olabilir.

5- Yolculuğunuz için “illa şu gün gideyim” kuralı koymayın. Esnek seyahat tarihleri ucuz bilet bulmak için daha uygundur.

Bu kuralı fazla açıklamaya gerek yok. O gün için ucuz bilet bulamadıysanız bir önceki ya da bir sonraki güne göz atabilirsiniz.

6- Sizin için sorun olmayacaksa sabah çok erken ya da gece çok geç saatlerde yolculuk yapın.

Havayolu şirketlerinin en çok promosyonlu bilet çıkardıkları zamanlar gece geç ve sabah erken saatlerdir.

7- Sosyal medyayı takip edin.

Bir çok firmanın promosyonlarını sunan sosyal medya hesapları bulunuyor. Bunları takip edin ve eğer yakalarsanız hemen atlayın, çünkü çoğu zaman saniyeler içerisinde tükeniyor.

Yorum yapın