En Ucuz Coinler 2024 – Düşük Coinler – Hangi Borsada?

En Ucuz Coinler, En Düşük Coinler ve En Ucuz Coinler Hangi Borsada içeriğimizde kripto para piyasında yer alan en ucuz ve düşük coinlerin incelemesini yaparak gelecek potansiyellerini değerlendireceğiz.

Coinlerin hem ucuz hemde gelecek vadetmesi için projenin amacı, misyonu, yatırımcıları ve güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Bu çerçevede araştırmamıza yeni veya eski projeleri dahil ederek en ucuz olanları liste haline getirdik. İçeriğimize geçmeden önce yapay zeka destekli coinleri görebilmek için En İyi Yapay Zeka Coinleri içeriğimize de bakabilirsiniz.

Borsalarda listelenen ve kazanç potansiyeli olan en ucuz 15 coin.

En Ucuz Coinler 2023Pin
En Ucuz Coinler

Fun Token (FUN)

Fun Token (FUN), oyuncuların oyun içi alım-satım işlemlerinde kripto kullanması ve ağ üzerinde düzenlenen yarışmalarda kripto kazanabilmesi amacıyla üretilen özel bir coindir. Kolay erişebilir olması, arbitraj yapma imkanı vermesi, çevrimdışı cüzdanlarda korunabilmesi ve düzenli fiyat takibinin yapılabilmesi ile diğer coinlerden ayrışmaktadır.

 • Fun Token (FUN) Fiyatı – 0.113 ₺

New BitShares (NBS)

New BitShares (NBS), merkezi olmayan kripto paraların çoğalmasıyla birlikte Delegated Proof-of-Stake (DPoS) olarak BitShares (BTS)’in bir çatalı olarak oluşturulmuştur. DPoS sisteminle çalışan coinin ana amacı işlem ücretlerini düşürmek, oylama, değer deposu var etmektir. Stake içinde sıklıkla tercih edilen NBS, uzun vadede değerlendirilebilecek bir coindir.

 • New BitShares (NBS) Fiyatı – 0.0099 ₺

Troy (TROY)

Troy (TROY), kripto endüstrisinin genel performansına bağlı olarak ilerleyen veya gerileyen bir coindir ve dolayısıyla geleceği diğer coinlerin pozisyonlarına bağlıdır. Asimetrik risk profiline sahip olanlar için doğru bir tercih olmasa da doğru strateji ile TROY kazançlı çıkarabilir. Nitekim BTC ve ETH gibi coinlerin değeri belirli rakamlarda sabit kalmaktadır. Küresel teknolojik gelişmelerle birlikte sürekli büyüyen bir ekosistem içerisinde olduğumuz göz önünde bulundurulursa, TROY, mükemmel bir yatırım olarak öne çıkabilir.

 • Troy (TROY) Fiyatı – 0.050

Holochain (HOT)

Kriptolar arasında Holochain (HOT), Mainnet’in piyasaya sürülmesinden sonra mum üstüne mum yakmaya başladı ve merkeziyetçi uygulama ile farklı dillerde başarılı projeler gerçekleştirmektedir. JavaScript, HTML ve Lisp gibi platformları kullanabilen HOT, fiyat artışı yaşayabilir. 5 yıllık grafiği göz önünde bulundurulduğunda özellikle 2023 yılı başlangıcı ile balinaları etrafına toplamayı başardı.

 • HoloChain (HOT) Fiyatı: 0.027

Mainframe (MFT)

MainFrame yeni adıyla Hifi Finance (MFT), ERC-20 sisteminde merkezi olmayan bir kripto para birimi olarak işlem görmektedir. Coinin ana projesi, dünya genelinde yaşanan sansürler ve mesajlaşma hizmeti olduğu için 2023 ile birlikte ilginin artacağı düşünülmektedir. Bu bağlamda MFT, çevrimiçi gizlilik politikalarına yeni bir çağ açacak projeleriyle birlikte güvenli bir iletişim kanalı oluşturmayı hedeflemektedir.

 • MainFrame – Hifi Finance (MFT) Fiyatı – 0.096

Selfkey (KEY)

SelfKey (KEY) Coin; birey, şirket, borsa, fintech girişimleri ve bankalar için güvenlik sağlamayı amaçlayan bir blockchain teknolojisi geliştirmesiyle tanınan bir ekosistem geliştirmiştir. 2023 yılı ile birlikte tüm sektörlerde güvenlik ihtiyacının daha da artacağı göz önünde bulundurulursa, SelfKey fiyatlarının da olumlu yönde ivme yakalayacağı sonucuna varılabilir. Teknolojik gelişmeleri takip etmenin bile çok zor olduğu bir dönemde, güvenlik açıklarını hedefleyen bir projeye yönelmek çoğu uzmana göre mantıklı bir davranıştır.

 • SelfKey (KEY) Fiyatı – 0.054

VeThor (VTHO)

VeThor (VTHO) açık kaynak kodlu üretilen ve güncel olarak işlem gören ilk kriptolardan birisidir ve çok hızlı işlem yapılabilmesiyle fark yaratmaktadır. Açık kaynak kodlu yapısıyla çok büyük meblağları bile çok kısa sürede transfer edebilen VTHO, ödeme yöntemi olarak da öne çıkmaktadır. 2023 yılı içerisinde alışveriş alışkanlıklarının biraz daha artacağı düşünüldüğünde yeni bir ödeme yöntemi olarak VTHO daha fazla tercih edilebilir.

 • VeThor (VTHO) Fiyatı – 0.017

Dent (DENT)

Uzun vade yatırımları arasında değerlendirilen Dent (DENT) Coin, ay bazında değil; yıl bazında yatırımcılarına kazanç getirdiği bilinmektedir. Akıllı elektronik cihazları ve insanları projenin amacı olarak gören DENT, mobil cihazlara yönelik büyük yenilikler getirmektedir. Mobil cihazların her geçen gün daha fazla kullanıldığı düşünülürse 2023 yılı için coinin mevcut durumunda yukarı doğru bir ivme gerçekleşebilir.

 • Dent (DENT) Fiyatı – 0.013

BitTorrent (BTT)

BitTorrent (BTT), merkeziyetsiz bir şekilde dosya aktarımını sağlayan bir protokoldür: proje olarak Binance ve Justin Sun (TRON Coinin mucidi) tarafından da desteklenmektedir. 2023 yılı ve sonrasında BTT’in atılım gerçekleştirebilmesi için geniş bir kullanıcı tabanı ve olumlu duyguların gerektiği düşünülmektedir. Büyük yatırımcıları çekmesiyle olumlu duygular uyandırsa da henüz geniş bir kullanıcı tabanına ulaşamamıştır. Ancak BTT; BitTorrent Classic, BitTorrent Web ve BitTorrent Android/Ios gibi projeler geliştirmektedir, dolayısıyla yeni yılda bir çıkış yakalaması beklenmektedir.

 • BitTorrent (BTT) Fiyatı – 0.446

WınkLink (WIN)

WIN Coin olarak da bilinen bu kripto para, TRON ağında yer alan ilk merkezi olmayan Oracle olmasıyla popüler olmuştur. Ayrıca coine sahip kullanıcılar oyun ekosistemlerine erişebilme özgürlüğüne de sahiptir. Geniş bir oyun evrenini hedefleyen WIN, oyun tutkunlarına sözleşmeler üzerinden kaliteli oyun deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda oyun içi ticarette ise WIN kullanımını sağlayarak oyuncuların daha fazla kazanç elde etmesini beklemektedir. ABD ve Çin tarafından ortak olarak kurulduğu düşünülen coinin resmi sahibi ve CEO’su Justin Sun’dır.

 • WINkLink (WIN) Fiyatı – 0.0014

eCash (XEC)

eCash (CEX), finansal özgürlüğe kavuşmuş bir coin olarak ön plana çıkmaktadır ve tamamen kurucu üyeleri tarafından yönlendirilmektedir. Fiyat aralığı, kişilerin yaptığı yatırımlara bağlıdır ve güncel olarak kriptolar arasında kendisine büyük bir yer edinmiştir. Binance içerisinde altcoin olarak hizmet vermeyi başarmıştır ve bu yönüyle de güven veren bir yapısı vardır.

 • eCash (XEC) Fiyatı – 0.042

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), “Dogecoin Katili” olarak taklitçi bir kripto para birimi olarak piyasaya çıkmıştır ve Ethereum blok zinciri odaklı işleyen ERC-20 tokenidir. Piyasa kapitalizasyonuna göre kripto para birimleri içerisinde 14. sırada yer alan SHIB, Layer 2 çözümüyle birlikte 2023 yılını iyi geçireceği düşünülmektedir. Layer 2 müjdesiyle birlikte ciddi fiyat katalizörü yaşayabilecek olan SHIB, yerleşik bir yükseliş eğilimi yakalayabilir.

 • Shiba Inu (SHIB) Fiyatı – 0.082

Solana (SOL)

Listemizin en pahalı kriptosu olan Solana (SOL), iyi bir kullanım senaryosu, iyi tasarlanmış tokenomiklere ve aktif topluluğa sahiptir, dolayısıyla 2023 yılı için pek çok yatırımcısına umut vadetmektedir. Arkasında bulunan sağlam ekibe olan güvenle birlikte SOL, 2023 yılında bir ivme yakalayacağı düşünülmektedir. Merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri oluşturmak amacıyla piyasaya sürülen SOL, hem bireysel hemde kurumsal kripto kullanan kesime hitap etmektedir. Değerini günden güne arttıran coin, kullanım alanı olarak yatırım piyasalarını ve yatırım endüstrisini hedeflediği için 2023 yılına renk katacağı düşünülmektedir.

 • Solana (SOL) Fiyatı – 250.92 ₺ (13.28 $)

Oasis Network (ROSE)

ROSE, blockchain zincirinin son halkası olarak piyasaya sürülmüştür ve tüm kriptolar arasında ilk 100 içerisinde yer almaktadır. Gizlilik odaklı bir coin olan ROSE, kripto işlemlerinde verimliliği ve DeFi dünyasını güçlendirmeyi hedeflemektedir. Coin içerisinde oylama ve tavsiye platformu bulunmaktadır: yatırımcılara finansal özgürlük sunmaktadır. Ayrıca ROSE, yatırımcılarının veri deposunu, varlıklarını ve kişisel bilgilerini yönetim dahil kimsenin bilmediğini ve ulaşamayacağını iddia etmektedir. Nitekim ROSE, stake sistemi içerisinde faiz geliri elde edilmesine ve işlemlerin gizlilik içerisinde yürütebilmesine imkan veren çok özel bir coin olarak öne çıkmaktadır.

 • Oasis Network (ROSE) Fiyatı – 0.68

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM), Tendermint konsensüs gibi BFT konsensüs algoritmaları tarafından desteklenen merkezi olmayan bir bağımsız paralel blok zinciri olarak öne çıkmaktadır. Bağımsız olmasıyla birlikte ölçülebilirlik, kullanılabilirlik ve node’ların işlemleri yaymasında olağanüstü performans gösterir. Bu yönüyle Ethereum ağındaki kısıtlamaların çoğu, ATOM platformlarında serbestçe yapılabilmektedir. Dolayısıyla 2023 yılı itibariyle biraz daha özgür bir platform olarak ATOM tercih edilebilir ve fiyat aralığı yukarıya çıkabilir.

 • Cosmos (ATOM) Fiyatı – 190.61

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), spor kulüpleri ile küresel hayvan kitleleri arasındaki pasif ilişkiyi birleştirmeyi amaçlamaktadır: spor ve eğlence için yardımcı bir token olduğunu ifade etmektedir. Fan Tokenlere yardımcı olarak taraftar odaklı ve seyir zevki yüksek maçlar içinde spor kulüplerine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Token bu yönüyle piyasada oldukça likit olan ve yüksek değerli borsalarda işlem görmesiyle 2023 yılına daha güvenli girmektedir.

 • Chiliz (CHZ) Fiyatı – 1.95
En Düşük Coinler 2023Pin
En Düşük Coinler

En Düşük Coinler 2024⭐

En Düşük Coinler içerisinde 1$ altında yer alan ve rağbet gören coinler bulunmaktadır. Çeşitli borsalarda listelenenler olduğu gibi listelenmeyi bekleyen çok sağlam projeli coinler de vardır. Bu çerçevede proje ve aktif topluluğu gibi pek çok metriği dikkate alarak listemize eklediğimiz coinler aşağıda liste halinde verilmiştir. Fiyat olarak en düşük ve uygun coinler arasında yer alan kriptolar:

 • Spell Coin – 0,0018$
 • Fun Token – 0,0060$
 • BitTorrent (BTT) – 0,0052$
 • Dent (DENT) – 0,0072$
 • Holochain (HOT) – 0,0014$
 • VeThor (VTHO) – 0,0093$
 • Reef Coin – 0,0050$
 • Ooki Coin – 0,0054$
 • Akro Coin – 0,0058$
 • SelfKey (KEY) – 0,0029$
 • Sc Coin – 0,0060$
En Ucuz Coinler Hangi BorsadaPin
En Ucuz Coinler Hangi Borsada

En Ucuz Coinler Hangi Borsada?

En Ucuz Coinler Hangi Borsada konusunda piyasa yapıcı (maker) ve piyasa alıcı (taker) işlem ücretleri dikkate alınarak bir liste hazırlanmıştır. Yatırılan ücretin miktarına göre veriler değişse de işlem ücretlerini diğerlerine göre oldukça düşüktür. Bu çerçevede geniş kapsamda yaptığımız araştırmaya göre oluşturduğumuz en ucuz ve uygun coinlerin hangi borsada işlem gördüğü listemiz şöyledir:

 • Binance US
 • FTX
 • OKCoin
 • Poloniex
 • BitFlyer
 • KuCoin
 • itBit
 • Bittrex
 • Kraken
 • OKEX
 • CEX
 • Liquid
 • Bitstamp

Arzı Düşük Ucuz Coinler 2024

Arzı Düşük Ucuz Coinler içerisinde fiyatının düşük ve arzının az olması ileriye dönük yatırımcısına kâr ettirmesi yönüyle tercih edilmektedir. Yakın zamanda pump yapmış coinler, ilerideki ilk hareketinde yüksek olasılıkla düşüş yaşayacaktır. Dolayısıyla arzı düşük coinlere yönelerek kısa süre içerisinde daha yüksek rakamlar kazanılabilir.

Arz düşük olan ve uygun fiyatlı coinler.

Coin AdıGüncel Dolaşımdaki ArzıGüncel Fiyatı
Dogecoin (DOGE)$9,632,706,089$0.0726
XRP (XRP)XRP 50.563.767.827 $0.3478
EOS (EOS)$974,891,898$0.9036
IOATA$501,181,426$0.1804
Litecoin (LTC)$5,478,501,845$76.10
HoloChain (HOT)$255,659,533$0.001474
BitTorrent (BTT)$597,697,552$0.006283

Geleceği Parlak Ucuz Coinler 2024

Geleceği Parlak Ucuz Coinler konusunda; projesi, amacı, aktif topluluğu sağlam ve ciddi anlamda yatırımcı çeken kriptolar ele alınmıştır. Bu çerçevede sosyal medya platformlarından yapılan duyurular veya güçlü kimselerin coinler hakkında attıkları adımlar dikkate alınmıştır.

Geleceğinin parlak olduğu düşünülen arz ve güncel fiyatlı ucuz coinler.

Coin AdıGüncel Dolaşımdaki ArzıGüncel Fiyatı
Shiba Inu (SHIB)$4,533,840,251$0.008261
FightOut (FGHT)$2,622,367.64$0.0166
Dash 2 Trade (D2T)$13,471,820.27$0.0556
RobotEra (TARO)$1.800.000$0.020
Calvaria (RIA)$3,075,00030.77 RIA
IMPT (IMPT)$14,640,315$0.01114
My Freedom Coin (MFC)$222,439$0.3272

Sizin de listeye eklemek istediğiniz bir coin bulunuyorsa yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz. İçeriğimizde yer alan tüm veriler, Beyaz Finans ekibinin teknik görüşlerine ve yorumlarına dayanmaktadır: hiçbir veri yatırım tavsiyesi değildir. Konuyla alakalı daha fazla içerik görmek için aşağıya bakabilirsiniz.

En Ucuz Coinler içeriğinde yukarı doğru ivme yakalayabilecek coinler detaylı bir şekilde incelenmiştir.

Can Göktürk

Beyaz Finans, SEO-LSI kurallarına bağlı olarak özgün, kullanıcı odaklı ve arama motorlarına uygun şekilde profesyonel içerik üretir. İçerik yazdırmak ve üst sıralarda yer almak için bizlere ulaşarak ekibimizden destek alabilirsiniz. Ayrıca reklam ve iletişim bölümüne göz atarak Beyaz Finans ile iş birliği projesinde yer alabilirsiniz. E-Mail: global.beyazfinans@gmail.com
Yorum yapın

2