En İyi Ücretsiz Profesyonel WordPress Temaları; Premium Temalar

En İyi Ücretsiz Profesyonel WordPress Temaları, WordPress ve WordPress Temaları, dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinin başında gelir, Premium WordPress Temalar, her 4 siteden 1’inin kullandığı bu CMS sistemin bu kadar tercih edilmesinin sebebi, sayısız özelleştirme ve ek özellik seçeneği sunmasıdır. Üstelik bunların bir çoğunu da ücretsiz olarak sunar. Ayrıca WordPress sitenin faydalarını görmek için “Wordpress Sitenin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Açık kaynak kodlarıyla, her geliştiricinin istediği gibi özellik yazarak, tema ya da eklenti yayınlayabildiği WordPress, dünyaca ünlü markaların sitelerinden; küçük çaplı bloglara kadar her türden sitede kullanılabilmektedir. Kişisel ya da işletmeniz için bir site açmaya kalktığınızda öncelikle sitenizin nasıl görüneceğine karar vermeniz gerekir. WordPress tabanlı bir site kullanacaksanız şanslısınız, çünkü premium ayarınca, ücretsiz, responsive ve aynı zamanda profesyonel olarak kodlanmış birçok temaya ulaşabilirsiniz. Ücretsiz premium WordPress temalarından en çok beğendiklerimi bu yazıda listeleyeceğim.

Wordpress Temaları ÜcretsizPin
Wordpress Temaları Ücretsiz

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

WordPress için tema hizmeti sağlayan pek çok firma ve kişi vardır. Ayrıca bu firmaların ya da kişilerin oluşturuğu ücretli WordPress temaları da çeşitli satış platformlarından satın alınabilmektedir. Ancak her WordPress kullanıcısının bir temaya yüzlerce lira verecek kadar bütçesi olmayabilir.  Aynı zamanda WordPress sitenin sunucuda hızlı bir şekilde barınması için “En İyi Hosting Firmaları, Hosting Nereden Alınır?” içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Bu durumlarda ücretsiz temalara yönelmek, kaçınılmaz sondur. Ancak bu konuyu da kafaya takmaya gerek yoktur. Çünkü ücretsiz, profesyonel ve premium ayarında WordPress temaları da oldukça fazladır. Dilerseniz bu temalar arasından en kullanışlı, hızlı ve profesyonel olanları inceleyelim;

IonMag

Listenin ilk sırasında tabi ki Blogdede.com için de kullandığım ionMag yer alıyor. Tema, pek çok ücretli temadan bile kullanışlı ve size özgür bir alan sağlıyor. Tema sayesinde siteniz üzerinde istediğiniz her türlü değişikliği yapabilir, gerçekten profesyonel bir tema ile sitenizi yayına alabilirsiniz. ionMag temasını tam anlamıyla kullanabilmek için “TD Comprosser” eklentisiyle birlikte kullanmanız şart. Eklenti sayesinde sitenizin sayfalarını istediğiniz gibi şekillendirebilmeniz mümkündür. Tema aynı zamanda Adsense uyumludur, reklam alanları için ekstra eklentilere gerek bırakmaz. Tema panelinden dilediğiniz alanlara reklam ekleyebilirsiniz. SEO uyumu ve hız konusunda da oldukça başarılıdır.

IsleMag

Her türlü blog sitesi için uygun şekle sokulabilen bu tema da, ücretsiz ve premium ayarında olan WordPress temaları arasında sayılabilir. IsleMag teması; renkli yapısı, hızlı ve SEO kriterlerine uygun olmasıyla pek çok kullanıcının tercihidir.

ColorMag

Ücretsiz profesyonel WordPress temaları listelerinin vazgeçilmez temalarından biri de ColorMag temasıdır. Basit düzeyde magazin ya da haber tarzı siteler için oldukça idealdir. Ayrıca gerekli düzenlemelerle genel ya da kişisel blog siteleriniz için de bu temayı kullanabilirsiniz.

Mesmerize

WordPress tabanlı kurumsal web siteleri için çok kullanışlı bir temadır. Oldukça farklı özelleştirme seçenekleri mevcuttur.

Fullby

Pek çok türden WordPress sitede kullanabileceğiniz Fullby teması; hem ücretsiz, hem de profesyonel site izlenimi veren temalar arasında sayılabilir. Oldukça fazla farklı görünüm seçenekleri sayesinde en iyi ücretsiz WordPress temaları listesinde yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Hueman

Ücretsiz profesyonel WordPress temaları arasında uzun yıllardan beri yer alan Hueman teması, WordPress için artık bir klasik haline gelmiştir. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda açılmış siteler bu temayı kullanabilmektedir. E-ticaret yapabilmek bile bu temayla mümkündür. WordPress e-ticaret teması arayanlar için uygun bir seçenek olabilir.

Point

En iyi wordpress temaları arasında klasikleşmiş bir başka tema da Point temasıdır. Seo uyumlu yapısı ve hızlı olmasıyla kullanıcıları cezbeden Point, siteye profesyonel bir görünüm de kazandırır. Haber-magazin sitelerinden, kurumsal sitelere kadar farklı kullanım alanları mevcuttur.

Evolve

Woocomerce destekleyen, WordPress e-ticaret teması arayanlar için de uygun olan Evolve teması, en iyi wordpress temaları listesindeki diğer temalar gibi full responsive bir yapıya sahip. Görsel açıdan kullanıcıya oldukça zengin seçenekler sunabilen bu tema, kendine has birçok özelliği de bünyesinde bulunduruyor.

Phlox

Tamamen ücretsiz olmasına rağmen, pek çok ücretli temaya taş çıkaracak görüntü ve özelliklere sahip Phlox teması, ücretsiz profesyonel WordPress temaları listesinde yer almayı ciddi anlamda hak ediyor. Çok amaçlı kullanım seçenekleri ve çağa ayak uyduran altyapısı sayesinde ücretli pek çok temanın yerine kullanılabilir konumdadır. Temaya özel widgetlar sayesinde daha farklı web siteleri oluşturulabilir.

Hestia

Listenin son sırasında, en yeni tasarım trendlerinden faydalanarak hem kurumsal, hem de blog siteleri için benzersiz bir deneyim sağlayan Hestia teması yer alıyor. Ücretsiz profesyonel WordPress temaları arasında olmasının en önemli nedeni, tema size özgür bir düzenleme alanı ve oldukça iyi bir görünüm imkanı sunuyor. SEO kurallarına uyumlu yapısı da bir başka tercih sebebi.

Yorum yapın