En İyi Hosting Firmaları, Hosting Nereden Alınır?

En İyi Hosting Firmaları; Hosting, web sitesine sahip olmak isteyenlerin ya da web sitesi sahiplerinin ilgilenmesi gereken konulardan en önemlisidir, hız optimizasyondan arama motoru ayarlarına kadar pek çok konuda etkili olan firmalar için Hosting Nereden Alınır?; sorusunun cevabı araştırılmaktadır.

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü herkesin ihtiyaçları ve hostinglerinden beklentileri farklıdır. Kimisi CPU kullanımı yüksek olan firmaları tercih ederken, kimisinin tercihi teknik destek ekibinin hızlı iletişim kurmasıdır. En iyi hosting firmaları, tüm bu özelliklerini her geçen gün geliştirmek için çabalayanlardır.

Hosting Nedir?

Hosting Nedir?; Hosting, İnternet siteleri ve internet üzerinden yapılan diğer işlerin bulunduğu alanlara hosting adı verilir: hostingler, bir tür bilgisayar olan ama kullandığımız bilgisayarlardan daha güçlü altyapılara sahip sunucular sayesinde sağlanır. Ayrıca sunucularda barındırılan bir WordPress sitesinin, tema seçmesi de gereklidir, bu noktada “En İyi Ücretsiz Profesyonel WordPress Temaları; Premium Temalar” içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web sitelerini hazırlarken bir alana ihtiyaç duyulur. Bu alan internet üzerinde herkes tarafından ulaşılabilir olmalıdır. Aynı zamanda sitelerin çalışması için gerekli özellikleri de taşıması gerekir.

Hosting Nedir?Pin
Hosting Nedir?

En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’de hizmet veren pek çok hosting firması bulunur. Bunlardan bazıları dünya standartlarında hizmetler sunarlar. Kaliteleri ülke sınırlarını aşan bazı hosting şirketleri, Türk webmasterların en çok tercih ettikleri arasında yer alır. Benim de daha önce çalışmış olduğum ve kalitesine bizzat tanıklık ettiğim hosting firmaları vardır. Türkiye’nin en iyi hosting şirketleri şunlardır;

Veridyen

Veridyen firması İzmir’de 2016 yılında kurulmuştur. Yeni bir firma olmasına rağmen, köklü birçok hosting firmasını arkasına almıştır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Veridyen, verdiği hizmetle kalitesini bütün müşterilerine hissettirir. Diğer hostinglerden yüksek fiyatlarla alacağınız sunucu performansını, Veridyen’de paylaşımlı hostingle almanız mümkündür.

Fiyatları verdiği hizmet de göz önüne alındığında oldukça uygundur. Satın aldığınız hizmet için her türlü desteği sağlayan teknik destek ekibine sahiptir. En önemli özelliklerinden biri de zaten teknik destekleridir. Bir sorunla karşılaştığınızda gönderdiğiniz destek fişi çok haftanın her günü, günün her saati, çok hızlı bir şekilde yanıtlanır.

Alastyr

Alastyr, yine İzmir lokasyonlu bir hosting firması. Test sonuçlarında özellikle son 1 sene içinde yüksek performans göstermeyi başarmış, tutarlı bir hosting firmasıdır. Paket fiyatları da oldukça uygundur. 7 gün içinde iade garantisi sunmaktadır. Bunun yanında paketiniz artık size yetmediğinde bir üst paket için sadece kullanılan gün farkını hesaplatıp, üst paket için kalan miktarı ödeyerek geçiş yapabilirsiniz. WordPress tabanlı bir site açmak istiyorsanız bu firmayı özellikle tercih edebilirsiniz. Çünkü WordPress Türkiye sayfasında, önerilen hosting firmalarından biri de Alastyr’dir.

Teknik destek ekibi da oldukça başarılıdır. Sorunlarınıza çözüm odaklı yaklaşır ve olabildiğince kısa sürede yanıt bırakır.

Natro

Natro, Türkiye’nin köklü hosting firmalarından biridir. Yıllardır bu alanda başarıyla hizmet vermektedir. Diğer hosting şirketlerinin planlarına göre biraz daha tuzlu fiyatlara sahiptir. Ancak ödediğiniz ücretlerin karşılığını gelişmiş destek ekipleriyle fazlasıyla verirler. Natro’da bir sorunla karşılaştığınızda, çözüm için hazır bekleyen canlı sohbet temsilcileri ve çağrı merkezi teknik destek ekibi bulunur.

Natro’da satın aldığınız hizmeti ilk 15 gün koşulsuz bir şekilde iade etme hakkına sahipsiniz. Daha önce üzerinde çalıştığım projeler için Natro’nun hizmetlerinden yararlanmıştım. Teknik destek hizmeti olarak en iyi hsting firmalarından birinin Natro olduğunu söyleyebiliriz.

En İyi Hosting FirmalarıPin
En İyi Hosting Firmaları

Turhost

Turhost da yıllardır bu alanda başarılı işler yapan bir hosting şirketidir. Tanınmış sayısız site Turhost’ta barınır. Tartışılmaz kalitesiyle alanında adından sıkça söz ettiren bir firmadır. Teknik destek ekibi ortalama 1 saat içinde sorunlarınıza geri dönüş yapar. Fiyatları ortalama seviyededir.

Turhost’tan aldığınız bir hizmeti koşulsuz olarak ilk 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Daha önce Turhost’la çalışmamış olsam da, yakın çevremden ve sosyal ortamdan edindiğim bilgiler, ideal hosting firmalarından biri olduğuna inandırdı.

Güzel Hosting

Uzun süredir bu işlerle ilgilenen herkesin bir dönem çalıştığı ve hala çalışmaya devam ettiği firmalardan biri Güzel Hosting’tir. Denizli lokasyonundan hizmet vermektedir. Fiyatları oldukça uygundur. Teknik destek olarak da yeterince hızlı oldukları söylenebilir. İlk 3 gün içinde aldığınız ürünü iade etme hakkına sahipsiniz.

Hangi Hostingi Almalıyım?

Kafanızı karıştırmamak adına daha fazla firma paylaşma gereği duymadım. Zaten Türkiye’de bulunan diğer firmalar, burada yazanlardan daha kaliteli değiller. Öyle ki İHS, Radore gibi çok büyük hosting firmaları bile yapılan testlerde bu yazıda yer alan firmaların gerisinde kalmıştır. En iyi ve en uygun hosting için yazmış olduğum firmaları daha detaylı bir araştırmayla seçebilirsiniz.

Yorum yapın