En Güvenilir 5 Kripto Para Borsası

Kripto Para Borsası her geçen gün hayatımızın merkezine daha çok yaklaşıyor. Öyle ki artık bazı ülkelerin marketlerinde dahi kripto paralar ile ödeme yapmak mümkün hale geldi. Bu furyanın bu denli hızlı büyümesi de kripto para piyasasının her geçen gün daha fazla kullanıcıya erişmesine yol açtı. Öyle ki şu an aktif olarak 450 milyon kullanıcının üstünde kripto para sahibi var. Ülkemizde ise bu sayı henüz 4,5 milyon civarında. Ancak uzun süredir kripto para kullanıcı sayısı azalmıyor. Aksine her yıl yapılan araştırmalarda en az %15’lik bir artış görülüyor. Bu kadar insanın kripto para kullanması da, insanların aklında güven sorunları ortaya çıkabiliyor. Kripto para almak isteyen kullanıcılar, hangi sitelerden satın alım gerçekleştirmelidir, hangi siteler bu kullanıcılar için güvenilirdir? Bugün bu konuyu ele alacağız. Öncelikle konu hakkında bilgi sahibi olmak için “Kripto Para Nedir? – Ne İşe Yarar?” içeriğini okuyabilirsiniz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz. Kripto para başlı başına bir risktir. Her ne kadar doğru analizler ve sağlam kaynaklarınız olsa da, işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu yüzden kripto para borsasında bilinçli bir şekilde hareket etmenizi öneririm.

Güvenilir Kripto Para BorsalarıPin
Güvenilir Kripto Para Borsaları

Hangi Siteler Güvenilir?

1-Binance

2017 yılında CZ tarafından kurulan Binance, geçtiğimiz yılın verilerine göre günlük işlem hacmi 37 milyar dolar olan ve her geçen yıl daha da artış sağlayan bir site. En önemli özelliklerinden biri güvenlik ve kullanıcı deneyimi olan Binance, son derece aktif ve geliştirilen bir platform olduğu için dünyanın en büyük kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Günlük olarak ortalama 28 milyon kullanıcı, bu platform üzerinden borsa takibi yapıyor. Yüzlerce para birimini kullanıcılarına sunan Binance borsasının, borsa puanı da 10/10 olarak ölçülmüş. Bu kadar etken sayesinde de Binance dünyanın en güvenilir kripto para borsasıdır.

2-Gate.io

Gate.io yaklaşık 1200 adet madeni para birimini destekleyen inanılmaz büyük bir kripto para borsasına sahip. Ayrıca basit bir arayüze sahip olması da, kullanıcılar için hem basit bir kullanım, hem de rahatlık sağlıyor. Bunun dışında diğer sitelerden ön planda olmasının en büyük sebebi kullanıcılara yalnızca borsa takibi yapma imkanı değil, aynı zamanda o borsanın nasıl işlediğini de öğretme özelliğine sahip olması. Yani Gate.io sayesinde hem güvenli bir şekilde satın alım işlemleri yapabilir, hem de borsa işleyişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3-FTX

FTX borsası dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Yaklaşık 1 yıl önce de Türkiye pazarında da rol oynamaya başlamışlardır. Bu borsanın en iyi özelliği, istediğiniz bankadan para yatırabilmenizdir. En iyi kripto para borsalarından biri olan FTX, kripto para çeşitliliği ve güvenilir olması sebebiyle listemizde 3. Sırada yer aldı. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, FTX  borsası, komisyon gelirlerinin %1’lik kısmını sosyal sorumluluk projelerine bütçe olarak ayırmaktadır. Bu da kullanıcıların oldukça dikkatini çeken bir özellik.

4-Bitpanda

Bitpanda, Viyana merkezli bir kripto para borsasıdır. 50’den fazla coine sahip, basit arayüzlü bir uygulama olan Bitpanda, kullanıcılara ödeme konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Türk müşterileri için, EFT, havale, kredi kartı ve papara ödeme seçenekleri mevcuttur. Ödemenin bu kadar kolay olmasının yanı sıra, yürürlükteki tüm ilgili yasalara uygun olarak hareket etmekte ve güvenliğe oldukça önem vermektedirler.

5-Coinbase PRO

Coinbase PRO, ABD merkezli bir borsaya sahiptir. Şuan ABD’nin en aktif ve prestijli kripto para borsalarından biridir. Günlük ortalama 5 milyon kullanıcıya sahip olup, günlük işlem hacmi 2 milyar doların üzerindedir. Coinbase PRO’yu bu listede yapan en önemli özellik ise komisyonlarının çok düşük olmasıdır. Kullanıcılardan işlem başına en az komisyon alan borsalardan biridir. Ayrıca mobil uygulaması ve Türkçe dil desteği de mevcuttur.

Yorum yapın