En Çok Para Kazanan 5 Youtuber

En Çok Para Kazanan 5 Youtuber adlı içeriğimizde internetin yaygın olarak kullanılmasıyla beraber sosyal medya platformlarına olan ilginin artmasından ve bundan dolayı kazanılan paraları konuşacağız.

Ayrıca TikTok, Twitch ve Youtube platformlarından gelir elde etme hakkında bilgi almak için Tiktok Para Kazanma, Youtube Para Kazanma, Twitch Para Kazanma: Nasıl Aktif Edilir? içeriğimizi okuyabilirsin.

Youtuber, Instagrammer gibi terimlerle çeşitlenen “Influencer” sayıları her geçen gün artmaktadır. Sosyal medya platformları, boş zamanını değerlendirmek, uygulamalar üzerinden para kazanmak, videolar seyrederek eğlenmek ve öğrenmek isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği medya araçlarıdır. Bu sosyal medya uygulamalarından en fazla rağbet gören platformlardan biri de Youtube’dur. Youtube uygulaması, sosyal medya kullanıcılarının videolar izleyebildikleri, kanal sahiplerinin özgün videolar çekip paylaşım yaptıkları bir platformdur.

Youtube uygulaması, belirli sayıda aboneye sahip ve belirli izlenme saatine ulaşmış kanal sahipleri için ödeme yapmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi bu platformda videolarını paylaşarak gelir elde etmektedir. Ülkemizde Youtube uygulamasından en çok para kazanan 5 Youtuber’ı sizler için derledik.

En Çok Kazanan 5 YoutuberPin
En Çok Kazanan 5 Youtuber

En Çok Para Kazanan 5 Youtuber

  • Orkun Işıtmak : 2011 yılında kendi adıyla Youtube kanalı açan Orkun Işıtmak, ülkemizde en çok para kazanan Youtuber’lar arasında ilk sırada yer almaktadır. Youtube kanalında eğlenceli içerikler paylaşarak kitlesini büyüten Youtuber, çeşitli dijital programlarda sunuculuk yapmaktadır. Orkun Işıtmak, Youtube uygulamasından yıllık 1.400.000 civarında gelir elde etmektedir.
  • Enes Batur: Türkiye’de en fazla abone sayısına sahip Enes Batur, kanalında paylaştığı eğlenceli videolar ile herkesin beğenisini topladı. Youtube kanalıyla adını duyuran başarılı Youtuber, kendi hayat hikayesinin anlatıldığı ‘’Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?’’ filminde başrol oynamıştır. Enes Batur’un Youtube uygulamasından yıllık olarak elde ettiği gelir yaklaşık 3.500.000 dolardır.
  • Danla Bilic: Youtube kanalında makyaj videoları çeken Danla Bilic, kısa süre içerisinde adını büyük kitlelere duyurmayı başararak Youtube fenomeni olmuştur. Danla Bilic’in Youtube uygulamasından kazancı ise aylık 300.000 TL civarındadır.
  • Barış Özcan: Kendi adıyla Youtube kanalı açan Barış Özcan bilimsel videoları ve eğlenceli anlatımlarıyla kısa sürede gönülleri fethetmeyi başaran Youtuberlardan biridir. Bilgi veren içerikleri ilgi çekici hale getirmesiyle en çok izlenenlerdeki yerini almıştır. Başarılı Youtuber’ın yıllık olarak kazancı yaklaşık olarak 400.000 dolardır.
  • Ruhi Çenet : Youtube kanalında seyahat videoları paylaşan ve ilgi çekici anlatımıyla adeta belgesel havası oluşturan Ruhi Çenet, ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Farklı ülkelere gidip kültürlerini anlatmasıyla izleyenlerin kalbini kazanmıştır. Ruhi Çenet’in Youtube uygulamasından yıllık olarak kazandığı para 300.000 dolar civarındadır.

Youtube Para Kazanma

Youtube uygulaması, ilgi çekici ve belirli bir izlenme sayısına ulaşmış videolar için kanal sahiplerine ücret ödemektedir. Sosyal medya üzerinden para kazanmak isteyen pek çok kişi, Youtube uygulaması için içerikler üretip bu platformda özgün videolarını paylaşmaktadır. Youtube para kazanma fırsatını değerlendirmek isteyen Youtube kullanıcılarının, öncelikle bir hesap açmaları gerekmektedir.

Ayrıca ilgini çekebilir: “En Çok Kazanan Sporcular”

Youtube uygulamasında ilk etaplarda para kazanmak oldukça zordur. Bu nedenle kanal sahiplerinin belirli bir aboneye sahip olması ve 4000 izlenme saatini doldurmaları gerekir. Bu süreç biraz zaman aldığından pek çok kullanıcı içerik üretmekten sıkılıp bırakmaktadır. Fakat istikrarlı bir şekilde içerik üreten, ilgi çekici veya bilgilendirici içerikler paylaşan kullanıcılar zamanla hedefledikleri noktaya ulaşacaktır. Bu nedenle Youtube kanalı açan kişilerin sabırlı olmaları ve vazgeçmemeleri gerekir.

Youtube Para KazanmaPin
Youtube Para Kazanma

Youtube Uygulamasında Nasıl Para Kazanılır?

Youtube uygulaması da diğer sosyal medya uygulamaları gibi içerik üreticilerine belirli noktadan sonra ödeme yapmaktadır. Kullanıcıların Youtube uygulamasından para kazanabilmeleri için 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartını sağlamaları gerekir.

Youtube uygulamasından para kazanabilmek için öncelikle kayıt olunması ve ilgi çekici bir isim bulunması gerekir. Youtube uygulaması için önemli şartlardan biri de özgün içeriklerin üretilmesidir. Kopya veya farklı kanallardan alınan videolar telif hakkından dolayı para kazandırmamakta, kanal sahiplerine ciddi problemler yaşatmaktadır.

Youtube uygulamasında para kazanabilmek için kanal sahibinin videolarının yüksek izlenme, beğeni ve yorum sayısına sahip olması gerekir. Özellikle yeni Youtube kullanıcıların, bu uygulamada büyük kitlelere erişebilmeleri için yüksek izlenme sayıları elde etmesi önemlidir. Yüksek sayıda beğeni alan, görüntülenme sayısı devamlı olarak artış gösteren videolar, diğer Youtube kullanıcıların ana sayfasına çıkmaktadır. Böylece, Youtube kanalındaki abone sayısı artacaktır.

Youtube Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Youtube kullanıcılarının en fazla merak ettiği sorulardan biri de para kazanmak için ne yapılması gerektiğidir. Bu sorunun cevabı ise özgün ve ilgi çekici içerikler üretmektir. Sosyal medya platformlarında ilgi çeken videolar kısa sürede yüksek izlenme sayısına erişmektedir. İlgi çekici videolar paylaşan kanal sahipleri kısa sürede çok sayıda abone elde edebileceklerdir.

Yorum yapın